moničina moničina komentáře u knih

Zločin v holandské nemocnici Zločin v holandské nemocnici Ellery Queen

Výborná detektívka, pre mňa najlepšia z jeho kníh. Na Slovensku vyšla pod názvom Záhada chirurgovej topánky. Zrovna ju opäť čítam a aj po mnohých rokoch ma stále baví. Škoda, že to nesfilmovali.

19.04.2017

Maják Maják P. D. James (p)

Dobrá kniha, ale motív nepresvedčivý. Ten koniec mi prišiel príliš urýchlený.

18.04.2017 4 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Milujem Dalglieshovky. Ale toto pre mňa bolo obrovské sklamanie.

18.04.2017 2 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Pre mňa najlepšia z jej kníh. A rovnako seriál tiež bol najlepší zo všetkých Dalglishoviek - príbeh, herci, atmosféra. Málokedy sa vydarí filmová aj knižná verzia, v tomto prípade sa tak stalo. Iné jej knihy sa mi zdajú byť slabšie ako boli seriály.

18.04.2017

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

Zase dobrá detektívka s Dalglieshom. Škoda autorkinej smrti a tomu, že tento príbeh nebol vysielaný v televízii. Ale tie staršie knihy boli o čosi lepšie.

18.04.2017 3 z 5

Bomba v opere / Zámok v plameňoch / Hra bez troch Bomba v opere / Zámok v plameňoch / Hra bez troch Hansjörg Martin

Výborné príbehy. Sympatický komisár Leo Clipp, ktorý sa vždy pripletie k niečomu, k čomu nemal. Asi najlepší príbeh pre mňa bola Bomba v opere.

18.04.2017 5 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Kniha ma bavila iba na začiatku, potom to bolo nudné a prekombinované. Film bol výborný a to je možno ten problém, mala som očakávania aj od knihy. Podoba knihy s filmom iba zo začiatku, ináč úplne odlišný dej.

13.04.2017 1 z 5

Kilometr devatenáct Kilometr devatenáct Eduard Fiker

Kniha ma absolútne nebavila, zato film Strach bol skvelý. Dej v knihe súhlasil tak cca 20% s filmom a bol nudný od začiatku až po koniec.

13.04.2017 1 z 5

Nezdarený prestup Nezdarený prestup Michal Lackovič

Celkom dobrá detektívka z prostredia fabriky a ich mladých zamestnakýň, ktoré zastupujú fabriku na hádzanárskych súťažiach. Jedného dňa je jedna z nich zavraždená a podozrivými sú jej kamarát aj tajný milenec. S jedným z nich bola tehotná.

13.04.2017 4 z 5

Bobr se představuje Bobr se představuje Jenö Mattyasovszky

Mám veľmi rada tieto knihy zo série o agentovi s krycím menom Bobor. Príbeh je napínavý, agent sympatický a prostredie nám tak podobné. Je to hlavne o postupe vyšetrovania prípadu kontrarozviedkou. V ktorej z postáv v jednotlivých príbehoch sa skrýva Bobor sa vždy dozvieme až na konci knihy.

13.04.2017 5 z 5

Andrea Andrea Hertha Adrienne Strauch

Mňa kniha v detstve veľmi bavila. Bola napínavá od začiatku až po koniec. Hlavná hrdinka bola výborné dievča, všetkými obľúbená a akčná. Aj mne je ťažké uveriť, že bola napísaná ešte v 50-tich rokoch. Dej a prostredie sa mi zdali byť ako v modernej dobe 80 rokov. A boli k tomu v knihe pekné obrázky.

12.04.2017 4 z 5

Gita pochopila Gita pochopila Lisa Heissová

Knižka o mládeži z nemeckého prostredia 80-tich rokov, mne sa to páčilo. Bolo to napísané vtedy dosť moderným štýlom. Príbeh bol zaujímavý aj hrdinka príbehu bola sympatická a nakoniec všetko dobre dopadlo.

12.04.2017 5 z 5

Starček v kockovaných nohaviciach Starček v kockovaných nohaviciach Irina Pivovarova

Tú knihu som mala v detstve rada, bolo to napínavé a skoro ako krimi. A bolo mi trochu ľúto hlavného hrdinu, i keď na záver sa stal hrdinom. Čo ma prekvapilo, prostredie a deti v Rusku sa od našich takmer nelíšilo. Kniha má veľmi pekné ilustrácie.

12.04.2017 5 z 5

Záhada okolo počítača Záhada okolo počítača Kirsten Holst

Napínavá detektívka z prostredia mladých. Láska, kamarátstvo, motorkári, záhada v továrni a hlavne odlišná atmosféra v severskej krajine a trochu iná mládež, ako sme boli my v našej krajine. Bavilo ma to.

09.04.2017 3 z 5

Géniovia v krátkych nohaviciach Géniovia v krátkych nohaviciach Slavko Pregl

Skvelá kniha z prostredia slovinského gymnázia. Vtipné dialógy, zábavné a s vtipnými obrázkami, ktoré tiež pobavia. Rôznorodí profesori a študenti. Čítala som ju na základke aj na gympli a trošku sa to prostredie líšilo od nášho. Je to skôr srandovná kniha než vážna.

09.04.2017 4 z 5

Kámen v zrcadle Kámen v zrcadle Květa Sokolovská

Výborná kniha z 80.rokov zo školského prostredia, rovnako ako bola kniha Slovo premeny. Obom niet čo vytknúť, v puberte som ich milovala.

09.04.2017 5 z 5