111moni 111moni komentáře u knih

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Předchozí kniha se mi lībila,tak jsem se samozřejmostí sáhla po další.Příběh má svůj děj,který se pomalu rozplétá,nicmēně jako by zåpletky zůståvaly nedořešeny a autorka čtenáře posununula dále k další .Chybělo mi více påtrání a informací. V podstatě fajn příběh, který neurazí,ale ani vyloženě nenadchne,i když jakousi linku i spád må.

27.07.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Nåhoda,která vede k další a lidé,kteří nejsou těmi,za co se vydåvají,akce,napětí.Celou dobu držíme palce hlavní hranice.Čtení,které må napětí,spåd.Velmi dobře se četla.

24.07.2019 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Na rozdíl od nových detektivek se tady vracíme do 19.st a sledujeme pátrání skupiny různorodých lidí po vrahovi malých dětí. Sestavování profilů psychiatrem,påtrání po důvodech,původu vraha vedou k jeho dopadení. Velmi zajímavé čtení, jako by se čtenář såm stal součástí týmu a střípky skládačjy skládal,nebo odkládal dle vývoje a informací,které mu vypravěč zprostředkuje.

24.07.2019 5 z 5

Stoletý stařík byl čipera, co zdrhl, stojednaletý stařík je už krapet unaven a z toulek už mu stačí toulat se virtuálně. Kniha už nemá ten spád a náboj, jako první,nicméně,asi se nelze jen tak strefovat do žijících :-) A tak se je to jako houpat se na vlnách a nechat se unášet , žádná bouřka na obzoru.

27.03.2019

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Jsem råda,že s novými postavami pan Connely ty staré nenechává umřít,Harryho by mi bylo opravdu líto.Nová postava Renné je zase svá,tvrdohlavá,urputná.Kniha je svižná,děj pozvolna graduje,Nicméně, asi je to už jasně dané a předvīdatelné,kniha nepřinesla, kromě změny hrdiny,žádnou zásadní změnu. Dobré se čte,dēj ubīhå.

13.03.2019 4 z 5

Mozaika lží Mozaika lží Karin Slaughter

Nedočteno, jako by to ani nebyla Karin Slaughter,čekala jsem něco jiného , ale toto bylo, jako bych klouzala po ledu v bačkorách, nebavilo. Úvod velmi akční a pak nuda přes spojené státy, možná kdyby Andy jela přes Česko, bylo by to za a) kratší, za b) akčnější, a tudíž čtivější. První kniha, kterou jsme od této autorky nedočetla. Tak příště.

02.03.2019 odpad!

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Začnu tím, že mám pocit, že se rozmohl takový ...no, prostě, co kniha, to aspoň zmínka o rasismu, jakoby to byl knižní plán. Nicméně kniha opět skvěle napsaná, napětí, vztahy, propletení případů a vyústění. Konec, jako by byl už , na rozdíl od začátku knihy, poněkud v poklusu. Shrnuto, skvěle se to četlo, zápletka zajímavá, ale po předchozích knihách jsme tak nějak čekala více. Těším se na další

30.01.2019

Lazar Lazar Lars Kepler

Nelze než začít tím,že kniha sama o sobě je překvapivá,pokud vrah vstane z mrtvých. Nicméně, Kniha si udržuje svē minulé standardy,napětí, zápletka,hledånī obětī,pronåsledovånī .Bohužel, Kniha vlastně nepřinesla nic nového, nalezení obėtī,nalezení vraha.Čtivė,napīnavē,občas na hranici možností pochopitelnosti,přesto mæ kniha spåd,dēj.

26.01.2019

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Klášter, mniši, chorály a ..vražda. A aby toho nebylo málo, události z minulosti, které pronásledují .Kniha, která vybočila ze známého prostředí vesničky Three Pines, a zavedla čtenáře jinam, do ticha a prostředí, které se tak liší. Nicméně, i když se kniha čte dobře, z mého pohledu postrádá tu dynamiku, jakoby se prostředí v němž je psána odráželo na ději a příběhu. Jako vedlejší příběh je vnitřní a nakonec i viditelný boj Jeana Guye Beauvoira.

05.01.2019 4 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Začnu jedním slovem - mazec. Jiný styl psaní, jinak podaný příběh, několikrát jsem měla chuť knihu odložit,ale otázka, tak sakra, jak to je, byla silnější. Praštěný nápad , připravovat se celý život na výlet s vrahem...a následně plán uskutečnit. A přesto, hra kočky s myší, kdy se role chvílemi mění a nevíme, kdo je kočka, kdo myš.
Kdo chce změnu, jiný druh psaní, kniha pro něj.

09.12.2018

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Tak nějak nevím, autora mám ráda, čekám vždy na další knihu, ale nějak mám pocit, že s tím, jak stárne Harry,jsou příběhy tak nějak plošší, klidnější, méně napínavé. Jakoby Harrymu docházel dech. I přes dva případy v jedné knize mi něco chybělo, u lékárníků, jako by se zápletka měla rychle vyřešit,aby nezdržovala druhou.
Přesto velmi čtivá a napínavá kniha .

09.12.2018

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Jakoby na vás promluvil sám život, únava, frustrace a pocit, že pokud někdo něco neudělá, musím to udělat sám, a náhody, která spojuje všechny do jednoho příběhu. Všechny předchozí události jsou zde "sečteny" a měly by být odčiněny. Hledá se pachatel, hledá se ten, kdo vzal spravedlnost do svých rukou. Zároveň na mě z hlavních hrdinů dýchá únava nad honbou za pachatelem/pachateli a vlastní život, život jejich blízkých se jim vzdaluje. Kniha opět skvělá.

18.11.2018 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Tato autorka mě nikdy nezklame,opět velmi dobře napsanå kniha,Kniha o přetvåřce,krutosti,hledånī.Dvě tak odlišné postavy,a nevīte,s kterou sympatizovat,protože ani jedna neni hrdinou v tom pravém slova smyslů,nejsou to klaďačky .Kniha je rozhodně jiná,než ostatní, jako by si autorka chtěla vyzkoušet nėco jiného,brutálnějšīho,temnějšīho.

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Kniha,která vybočuje z obvyklých kolejí, zajīmavá zápletka ,kde se propojuje minulost a současnost,tajemství, kterà mêla zůstat skrytá,vztahy,které neměly být odhaleny.Pátrání po vzpomínkách, událostech z minulosti a spojování udålosrí dovede jednu z postav k vyřešení, nicméně konec knihy je velmi překvapivý, z mého pohledu jakoby nedokončený.

11.11.2018

Prima jednohubka na odpoledne,zápletka plnå zvratū,humoru.Nic sofistikovaneho,žædný hluboký význam,oddechové čtenī,které se velmi dobře čte,člověk se pobaví.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Autorka nezklamala, napětí, hříchy minulosti,které se projeví v přítomnosti, lidé, kteří musí najít souvislosti , o kterých neví, kde začínají, s čím vlastně souvisí. Hledání a postupné odkrývání zla,které čekalo tolik let. A kdo je mstitelem?

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Na rozdíl od předchozích knih, je tato jiná a od začátku do konce plná něčeho, co člověk ví, že je špatně a čeká, kdy už se dozví pravdu, jak to tedy je, jak to bylo. Jak minulost ovlivnila čin přítomnosti. Upřesňování minulosti vede k porozumnění přítomnosti, vazeb na nynější činy. Přečteno jedním dechem.

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Velmi zvláštní kniha, příběh, kdy minulost a lži jsou přítomny na každé stránce a ovlivňují tak postavy, jejich chování, pocity, činy. Ve chvíli, kdy už si člověk řekne...aha...tak se zase dozví novou informaci. Zajímavý příběh plný lží, které se hromadí,aby ubližovaly. Tajemství,která nevyřčena vyvolávají další tajemství.

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Tak ještě, že je toto pokračování a člověk se dozví, na čem vlastně je. Výborně napsáno, napětí graduje, tajemství vyplouvají na povrch a že jich je, nikdo není ušetřen. Skvěle napsáno, čte se opravdu samo a nedoporučuji začínat , pokud nemáte dostatek času

29.08.2018 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Tak tady autorka překvapila, skoro jsem měla chuť tu knihu obracet, zda nechybí stránky. Velmi kvalitní zápletka, čtenář stále udržován v napětí,výborná kniha, postav tak akorát,aby se čtenář neztrácel, tajemství, minulost...

29.08.2018 5 z 5