monc109 monc109 komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Ukázka toho, jak mohla jedna věta opilého kluka roztočit kolotoč, který mu zničil život. Příběh je napsaný velmi popisně, několikrát jsem musela knihu odložit kvůli nevolnosti, ale přesto kniha stojí rozhodně za přečtení

16.07.2020 5 z 5

Ganbare! Workshopy smrti Ganbare! Workshopy smrti Katarzyna Boni

Čtivě napsaná kniha, která vysvětlí historii jednotlivých událostí, ale ne nudně, obraz dotváří rozhovory. Pochopení situací umožňuje popis zvyklostí. Nikde jinde jsem tak skvěle a jednoduše neviděla popsané fyzikální a chemické definice, kterým každý porozumí.
Prostě další skvělá absyntovka.

29.10.2018 5 z 5

Všem sráčům navzdory Všem sráčům navzdory Jan Urban

podtitul je "válka, o které nechcete nic vědět" a zjistila jsem, že o ní opravdu vím málo a chtěla bych vědět víc (chyba českého školství?), nicméně kniha byla zajímavá, poučná, jen některé pasáže se četly ztěžka, ale rozhodně za přečtení stojí

02.02.2018 4 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

První polovina knihy je zajímavá, čtivá, překvapivě se v ní spojuje historie s přítomností, druhá část je životní příběh, který je sice zajímavý, ale kvůli němu mě kniha nelákala, raději bych si víc přečetla o Amonu Göthovi a jeho manželce...ale rozhodně doporučuji k přečtení

22.01.2018 3 z 5