Moňas17 Moňas17 komentáře u knih

Nová cesta do pravěku Nová cesta do pravěku Vladimír Socha

Kniha je vtipně a zajímavě napsaná, plus velmi hezké obrázky. Mínus je z mého pohledu to, že jsem ji měla celkem rychle přečtenou :-D - bylo tam na mne málo informací, málo odbornosti. Ale netušila jsem, že je spíš pro děti :-D. Tak pak to chápu. :-D

07.05.2020 4 z 5

Experimentální zóna Experimentální zóna Rudolf Čechura

Tak napínavé to bylo. Ale z psychologického hlediska, jestliže na začátku nějakou dobu ti lidé byli mírumilovní, až možná moc, dokonce bylo řečeno, že byli vybráni klidní, snášenliví jedinci, tak jen kvůli objevení symbolů, že by se všichni proměnili na vraždící monstra, to je přitažené za vlasy. Ani nevěděli, co ty symboly znamenají, nemělo to žádný obsah. Jen symbol. Na začátku moudří lidé, na konci hlupáci. To nesedí. To byl hlavní dojem. Boj o moc nad ostrovem, kde všichni mají stejné podmínky a zdroje, kde nikdo není v chudobě a nikdo v luxusu, je divné. Ingrid, že se ihned zabila, je taky divné, pokud jí někdo nepomohl. Ano, člověk je tvor nevyzpytatelný, ale tady je to moc. V reálném světě jsou lidé naprosto různí, nejsme všichni monstra. Autor dal veškeré ideologie a vyznání víry do jednoho pytle, hodně to zjednodušil. Je ovšem fakt, že boj o moc, je v nás. Akorát, že je to zastíněno symboly. Ale za to nemohou symboly, ideologie, žádné náboženství. To jsou nástroje. Takže s myšlenkou příběhu úplně nesouhlasím. V jednom má ale autor pravdu - lidi dokážou zblbnout a zfanatizovat.

06.02.2019 1 z 5

Pokušení Pokušení Janet Chapman

Knížka je trochu fantazy, líbila se mi. Jen prvních asi 50 stran mě nudilo, to téma bylo málo využité, mohlo to být více dramatické. Ten temný čaroděj se tam jen někde v dáli mihnul, to mě mrzelo. A postrádala jsem souboj. Jinak na relax doporučuji.

05.10.2017 3 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

První kniha, kterou jsem od Nadi Horákové přečetla a budu pokračovat dál. :-)
Historii zná, umí vtáhnout do děje. Jen mě mrzí, že byl málo využit potenciál příběhu. Netoužím po popisu mučení, ale na to, co se na hradě odehrávalo, tak mi autorka nedala pocítit strach a hrůzu. Je to napsáno spíše jako soudnička. Jinak se mi to ovšem líbí, čte se to dobře.

14.08.2017 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Protože miluji Chorvatsko, tak se mi dobře četlo. Nicméně nejsme gurmán, takže ty recepty tam nemusely být. :-D Na mě je tam prostě moc vaření, je to spíš napůl kuchařka. Příběh tam byl podán pěkně, leč trochu jednoduše, to už ty recepty jsou podané detailněji. :-)

13.08.2017 4 z 5

Růže a meč Růže a meč Monika Jarošková

Rytíři dnešních dní, dívka co si musí vybrat mezi dvěma chlapíky. Romantika, napětí i humor a neobvyklá zápletka. Žádné složité čtení, dobrý relax.

22.07.2017 5 z 5

Přísné milosrdenství Přísné milosrdenství Sheldon Vanauken

Nádherná kniha! Probrečela jsem mnoho stran.

22.07.2017 5 z 5

Šlechtična z pomezí Šlechtična z pomezí Amanda Scott (p)

Z románů pro ženy je tento z těch lepších. Možná tam mohlo být víc akce (akční je to na začátku a ke konci), ale jinak je příběh zajímavý, nechybí pohled do života šlechty, z rozhovorů jde vidět, že lidi tam mluví a uvažují tak jak asi mluvili a uvažovali.

22.07.2017 4 z 5

Milenec z Vysočiny Milenec z Vysočiny Hannah Howell

Na mě tam bylo předlouhé rozemílání myšlenek, celkem zbytečně. Ačkoliv jsem sama přemýšlivý tvor, myšlenky se v různých obměnách pořád opakovaly. Na letní relax dobré, ale jsou lepší.

19.07.2017 2 z 5