molt molt komentáře u knih

Král na oslu Král na oslu Nico Ter Linden

Když jsem tuhle knihu dal číst ve škole. Okamžitě byla zkritizována, jelikož popřela vzkříšení Krista jakožto skutečnou (myšleno hmatatelnou) událost. I já, když jsem jí četl, mnohdy jsem si říkal, jestli to posouvání na symbolickou rovinu není občas přehnané.
Přesto dávám pět hvězd, kniha podává velmi moderní názor na Ježíšův život a myšlenky, které jsou sice odvážné, ale to je to, co víra potřebuje. Odvážné názory, sic nám nepřijdou správné, jsou inspirací a podnětem k zamyšlení.

16.05.2017 5 z 5

Proroci chaosu Proroci chaosu David Farland (p)

Ten svět už je vyčerpaný. Děj si už místy odporuje a popírá se. Překlad je dost nekvalitní... Co bylo v předchozích dílech zosobněním zla nyní používají všechny postavy... A děj působí dojmem, že autor už skutečně neví, o čem psát.

15.05.2017 2 z 5

Sharpův regiment Sharpův regiment Bernard Cornwell

Z Sharpovské série to nejhorší, co jsem četl. Bylo to napínavé, ale konec to totálně zkazil. Všechno, co hrdinové dělali by přišlo nazmar, nebýt toho, že si jedna dáma vzpomněla, že má dokumenty ve skřínce (četl jsem to před pár lety a na detaily už si nepamatuji) a to by se jí podařilo, i kdyby Sharpe s Harperem celou dobu popíjeli v nějaké londýnské hospodě. Děj byl napínavý, ale konec celou knihu pohřbil.

12.05.2017 1 z 5

Kolo sudby Kolo sudby Jiří M. Skuhra

Když jsem to četl, byl jsem takřka nadšen. Teď si ale s odstupem času vybavuji drobné nesmysly a ty kvalitu knihy poměrně srážejí. Při širším pohledu děj taky není příliš převratný, ale faktem zůstává, že Kolo Sudby je jedna z nejnapínavějších knih, jakou jsem kdy četl. Chtělo by to jen trošku komplexnější příběh a méně černobílé postavy.
A že je to detektivka? Pod detektivními příběhy si vybavím Agathu Christie, která obvykle zločin odhalí až na konci, nu což. Jiný spisovatel, jiný způsob...

12.05.2017 3 z 5