MollyCornelia MollyCornelia komentáře u knih

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Vražedkyně a Pán pirátů ***
Hezký příběh, gradace se stupňuje. Má ale dlouhý začátek, první akce se děje za polovinou.
Vražedkyně a léčitelka **
Rychle se četla, protože není moc dlouhá, ale byla naprosto zbytečná. Kdo jste se díval, kdy byla napsána, zjistili jste, že ji Maasová přidala dodatečně.
Vražedkyně a poušť *****
Nejlepší povídka ze všech. Tiší vrazi mě nesmírně bavili a zamilovala jsem si asterionské koně.
Vražedkyně a podsvětí, Vražedkyně a říše ***
Romantická linka mi nesedla, vůbec mě nechytl příběh. Sam se choval jako Rhysand ze Dvorů a jediné, co bylo skutečně povedené, bylo rozuzlení Vražedkyně a podsvětí.

Obecně jsou povídky pěkné, ale za mě slabší než jiné díly Skleněného trůnu. Četla jsem je po Dědičce ohně, a vidím velký posun v chování Celaeny. V povídkách je strašně arogantní a pyšná, což mi lezlo na nervy většinu času, ale hold každý se vyvíjí a vražedkyně není výjimkou.

20.12.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Spoustě lidem Trhlina určitě nesedla, ale mě se moc líbila. Asi to bylo také tím, že jsem si hned na začátku řekla, že knihu budu brát tak, jako by se vše v ní opravdu stalo.
Postavy: Igor mi byl vcelku sympatický, i když měl své mouchy. David a Andrej mě ze začátku vysloveně štvali, ale později jsem si zvykla.
Styl psaní: Čtivé, poutavé, děj ubíhal hned od začátku.
Příběh: Trošku pomalý začátek, ale výborné. Jsem docela strašpytel, ale stejně jsem po přečtení Trhliny mohla v klidu spát, přestože jsem se u čtení párkrát bála.
Doporučuji všem lidem, co mají rádi tajemno nebo horor. Dětem minimálně od 12 let.

12.12.2021 5 z 5

Smrt trávy Smrt trávy John Christopher (p)

Tohle byla kniha, do které bych se pravděpodobně vůbec nepouštěla, kdybych měla k dispozici cokoliv jiného na čtení. Kniha jako taková určitě není špatná, řeší rodinné problémy v krizové situaci, lidskou psychiku ohledně zabíjení, vůbec fungování lidí, ale mě osobně nesedla. Přestože jsem ji četla jen čtyři dny, strašně jsem se do toho nutila a měla jsem problém se začíst. A ten otevřený konec? Tak nějak bych čekala, že se příběh nějak lépe uzavře.
Klukům tak 13+ by se kniha mohla líbit.

05.12.2021 2 z 5