mnohoknih mnohoknih komentáře u knih

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

To snad ne, každý si našel někoho, nikdo není sám a hepík jak v harlequince.

30.11.2022 3 z 5

Ztracená princezna Ztracená princezna Connie Glynn

Neskutečný blábol. Všichni se chovají naprosto nesmyslně, chaoticky. Nelogicky je v pořádku neb jsou to puberťáci. Bohužel z Lottie se stává asi Chuck Norris. Jak jinak by dokázala v Japonsku prásknout papírovými posuvnými dveřmi? A ona rozhodne, že by se měli všichni otevřít a být upřímní. Ona vidí znamení a všechno se jí spojuje. Ona je laskavá a tak jí jdou všichni na ruku. Ble, ani kolo bych si o ní neopřela. Ale když už trpím, tak si přečtu i další díl. Jsem vážně zvědavá, jaké další nepřirozené cesty osudu autorka vyplodí.

20.10.2022 1 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

S přečtením téhle knihy se ani ve Čtenářské výzvě chlubit nebudu. Utrpení, bída. Jako chápu Anne proč byla s Trevvem. Po zkušenostech s umělci chtěla vyzkoušet jinou "třídu". A zase ubožák. I jejich rozchod chápu, ale pak už se jí děly jen nepřirozené náhody. S překladem si, stejně jako s příběhem, také nikdo moc práce nedal.

29.09.2022 1 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

Lotie mi leze na nervy a to její promiň 2x. Doufám, že to její vlezlý chování má nějaký důvod. Protože jinak nechápu, proč jsou z ní všichni u vytržení. Příběh plynule pokračuje, pěkně se děj rozmotal i zamotal. Jsem zvědavá, co bude dál a zda Jamie dospěje.

17.09.2022 3 z 5

Draci na hradě Ruinově Draci na hradě Ruinově Terry Pratchett

Na uvedení děcka do fantazijního světa Terryho Pratchetta ideální. Povídky jsou krátké, některé zdařilé a některé méně. A někteří hrdinové mají násedně i své dospělácké knihy.

12.09.2022 4 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Mně se to prostě nelíbilo. Už s Jonathanem Strangenem a panem Norrelem to nebylo nic moc. Nebaví mě tempo, nebaví mě ten svět, nebaví mě postavy. Ano, je to čtivé, za odpoledne hotovo, ale je to takové pichlavé.

24.08.2022 3 z 5

Jako bych žila dva životy Jako bych žila dva životy Milan Ohnisko

Zajímavý přístup, kdy půl knihy je rozhovor s D.Drtinovou a půl knihy hovoří její různě nejbližší. Rozhodně zajímavé čtení.

22.08.2022 4 z 5

Lekce z lásky Lekce z lásky Alain De Botton

Chtěla jsem ji přečíst, tak mám. Byl to trochu náročný, ale čtivý mix love store a filozofické úvahy. Koho zajímá, proč se ve vztahu děje to a to, dostane to, jak z vlastní zkušenosti autora, tak i spoustu příkladů, výpočtů a citátů od jiných autorů. Štěstí bylo, že text měl velká písmenka. S malými by to byla spíše uspávačka.

14.08.2022 2 z 5