MishRarach MishRarach komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tahle kniha si mě neskutečně získala a probudila ve mně touhu se do Dánska vypravit a na vlastní kůži to hygge zažít.

04.06.2023 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Ať si říká, kdo chce, co chce, Maasová je pro mě hvězda. Poslední díl jsem četla nejprve v angličtině, protože jsem prostě nedokázala počkat na překlad a potřebovala jsem vědět, jak to skončí.. V tuhle chvíli nemůžu říct, kterou knihu mám raději, protože jsem celu sérii ještě v kuse nečetla, i když se na to v dohledné době chystám, ale jsem si jistá, že se k tomuto příběhu budu vracet. I přesto, že mám od Maasové raději sérii Dvorů, tak tahle má svoje vlastní kouzlo..
Díky Královská popela a tomu, kolik prostoru bylo dáno všem postavám, jsem si uvědomila, jak moc mě zajímá, jak každá linka příběhu dopadne a opravdu jsem nečekala, že některá úmrtí ve mě vyvolají doslova hysterický pláč. Obzvláště u těch, jejichž dějové linky mě zprvu vůbec nezajímaly. Tahle autorka má prostě dar mě ve svých knihách polapit uvnitř příběhu a nepustit a za to jsem jí neskutečně vděčná.
Sama mám ke knize pár drobných výhrad, kdy si uvědomuji, že ve finále jsem čekala víc na to, jak to dopadne s ostatními než s Aelin, což by se asi úplně dít nemělo, ale na stranu druhou. Nestává se mi moc často, že by mě tolik zajímaly i osudy druhých. Proto jsou pro mě tyto knihy tak vzácné, protože jsem v nich zažila tolik příběhů a životů a z každého z nich mohu čerpat.

24.08.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od této knihy jsem neměla žádná velká očekávání. Hlavní hrdince jsem rozuměla, oblíbila si ji a vlastně jsem chápala všechno, co prožívá. Svým způsobem si myslím, že bych jednala úplně stejně a to mi bylo sympatické. Co mě ale překvapilo asi nejvíc, že jsem celou knihu zvládla bez slz a několikrát se opravdu od srdce zasmála. Na slzy došlo až při čtení poznámky autorky a to jsem probrečela opravdu celé. Rozhodně se chystám na pokračování, ale musím říct, že se trochu bojím, co mě čeká. Asi si budu muset dát pár dní pauzu a načerpat sílu na další emoční roller coaster.

18.02.2024 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Potom, co jsem byla absolutně uchvácená Nástroji smrti, jsem se upřímně bála jiných příběhů ze světa lovců stínů. Bála jsem se toho, když se objeví jiné postavy, popřípadě budou se zde objevovat i postavy staré.. Nebyla jsem si jistá, zda mě ještě něco zaujme nebo překvapí.. Nicméně Cassandra si připravila opravdu ohromující půdu vytvořením světa lovců stínů, kde je ještě spousta námětů a překvapení.. Je poměrně těžké mě něčím zaujmout, popřípadě překvapit a obojí se v této knize podařilo. Už loni jsem si oblíbila styl, jakým Cassandra píše a zařadila se k dalším mým oblíbeným autorům.. Tato kniha mě od začátku strhla a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování, kdy budu moct prožít další životy
v tomto světě..

27.07.2017 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Upřímně přemýšlím, jestli na Island vyrazit či nikoliv, protože stejně jako jsem si zamilovala Lucy a Alexe, i Island na mě z knihy dýchl svou jedinečnou atmosférou.

05.02.2024 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Jsem velký fanoušek fantasy, ale kniha Naomi je trochu jiná než co vyhledávám obvykle. Je plná skrytých hloubavých myšlenek, které tak trochu ťukaly na mou mysl, ale já se jim nedokázala otevřít. Jako bych na ně nebyla připravená. Je to kniha, která ve mě zanechala pocit, že se k ní zase někdy vrátím. A bude to okamžik, kdy ji budu potřebovat a budu otevřená vidět to, co jsem neviděla předtím.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

(SPOILER) Za mě druhá nejlepší Zapatovka. Líbilo se mi, že hlavní postavy nebyli blbci a jejich řešení a komunikaci jsem si zamilovala. Byli to dva dospěláci, kteří vedle sebe fungují.

Jediné, s čím jsem měla problém, byla situace po maratonu, kdy začátek sexuální scény ve mně vyvolal spíše rozporuzplné pocity.

05.02.2024 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Velmi silná kniha, která se vyhoupla mezi mé absolutní favority. Vnímám ji jako knížku, která mi možná trochu otevírá oči nebo bránu k tomu, abych se ve svém životě posunula. V knize jsou otevřená velká témata, která nejsou naší společnosti cizí, což je neskutečně děsivé. Zároveň je v knize ale velké množství naděje a odvahy, že je to až inspirativní. Do jisté míry v ní můžeme najít i částečně smíření... Upřímně je pro mě kvůli konci knihy stále ještě bolestivé ji hodnotit, protože mi otevřela pro mě velmi palčivá témata. Rozhodně ale stojí za přečtení.

06.02.2022 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

S PS: Líbíš se mi je Kluk od vedle moje nejoblíbenější kniha od Kasie. Možná je to otřepané, ale líbí se mi a hlavně mi přijde, že i hlavní hrdinka má se mnou hodně společného.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Pro mě je tato kniha obrovským zklamáním.. Jsem velký fanoušek Maasové a proto jsem hodně váhala, jestli se pouštět do jiných knih s tématikou víl, ale komentáře, které jsem pročítala mi přišly povzbudivé a tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Dokonce jsem snad i četla, že Blackovou někdo nad Maasovou vyloženě vyzdvihuje.. A tak jsem se rozhodla, že do toho půjdu bez předsudku a objektivně celou knihu zhodnotím..
No a pak to přišlo.. Jeden velký průšvih..

Svět, který Blacková vykresluje má nápad, ale je pro mě tak neskutečně chaoticky vysvětlený, že mu nerozumím. Vlastně v knížce nerozumím skoro ničemu. Všechno je honem rychle, aby se nám čtenář nezačal nudit, ale aby spoustu věcí ani nepochopil.
Nemůžu říct, že to nemá nápad, to rozhodně ne. Náhodou se mi ta myšlenka krutosti a podobného světa poměrně zamlouvá, protože se málokdo do něčeho podobného pustí. Ale myslím si, aby ten nápad dosáhl vysokých kvalit měl by být lépe a detailněji rozpracovaný. Je těžké vykreslit na 400 stránkách tolik událostí tak, aby to čtenáře opravdu vtáhlo, vytvořil si k postavám vztah a rozuměl jejich činům a pohnutkám. Trochu mi to chvílemi přišlo jako poslední seriálová série Hry o trůny.. Všechno se dělo moc rychle a autorka snad počítala s tím, že půlku věcí si čtenář domyslí. V tomhle směru jsem asi dost rozmazlená, ale já chci znát myšlenkové a emocionální pochody postav opravdu detailně, protože to mě nutí si každou postavu oblíbit a žít s ní její život

Stálo mě to neskutečné úsilí tu knihu dokončit. Jediné, co mě uklidňovalo byl fakt, že měla jen 400 stran a že se to dá přelouskat vskutku rychle. Ocenila jsem grafickou stránku knihy, i když úvodní mapa světa, ve kterém se vlastně příběh odehrává je značně nepřehledná a měla by se spíš řídit heslem 'méně je někdy více'. A asi ve dvou nebo třech případech mě některá z postav svým sarkasmem pobavila, ale tím tak asi veškerá pozitiva končí..

Nevybavuji si jedinou postavu, která by mě zajímala a bavila. Každý mi tam přijde bezpáteřní a nadutý blbeček. A mám takový pocit, že je to proto, že nebyl dán prostor pro to, abych viděla, jak vlastně se Jude aka hlavní postava mění. Chápu, proč dělá, co dělá a myslím si, že by z ní mohla být jedna z nejzajímavějších knižních postav, kdyby byla napsané lépe a podrobněji.

Takže za mě jedno velký zklamání, ale pokud člověk hledá knihu, kde se toho hodně děje a příběh má rychlý spád a nepotřebuje všechno vysvětlovat do detailů, aby to pochopil, bude zřejmě spokojený. Pro mě to ale bylo málo..

24.08.2019

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Tři hvězdičky téhle knížce dávám spíš z úcty k promyšlenosti a zamotanosti příběhu, do kterého jsem se fakt zamotala sama. Ale tak, že nevím, jestli mě vůbec pokračování zajímá. Posledních 100 stran před koncem jsem si říkala, že na velké finále série je to sakra málo. No, nespletla jsme se. Tohle natahování story bude pokračovat. Skoro se mi chce říct "Bože, proč?!". Hlavní postavy mě začínají dost nudit a jejich předvídatelnost mě děsně rozčiluje. Ve své podstatě mi přijde zajímavější, co se děje kolem. Knížka má mnoho dobrých momentů a pěkných myšlenek, ale neustále se opakující věci to totálně likvidují. Nebaví mě číst neustálé pasáže o sexu a o tom, jak se musí ujišťovat, že jsou pro sebe navzájem dost dobrý. Skoro mi to chvílemi přijde jako fantasy imitace padesáti odstínů. Minimálně ze čtení mám stejné pocity - "Bože, zase?! Vždyť je to pořád dokola."
Už jsem asi náročnější čtenář a potřebuji k postavám cítit nějaké sympatie, ale tady jsou jediní, kdo mi přijdou sympatičtí, vlkodlaci. Jinak je to docela smutek.

11.08.2023 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Tento díl mi přišel ve srovnání s prvním slabší. Moc mě nebavilo, jak se Poppy většinu času nemůže rozhodnout, zda odpustí nebo neodpustí a jestli prince chce a jestli mu může věřit. Tohle byla opravdu jedna z věcí, která mě neskutečně iritovala. Obzvláště proto, že spolu každou chvilku něco měli. Bohužel jsem asi nastavená jinak a tohle počínání mě moc neoslovilo, ale říkala jsem si, že zápletka není špatná, tak jsem zvědavá, jak se to vyvine dál a budu určitě pokračovat.

23.04.2023 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

I přesto, že jsem nečetla Dopisy ztraceným, pustila jsem se do téhle knihy a nelitovala jsem. Rozhodně jsem si vyhlídla další knihy autorky a bez ostychu ji zařadila mezi oblíbené spisovatele. Postavy řeší často problémy, které jsou možná na pohled příliš velké, ale velkému množství dětí nebo dospívajících se nevyhnou. V knihách často najdu témata, která sama řeším a poskytnou mi vlastně jiný pohled na svět.

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Byla to skvělá kniha plná zajímavých myšlenek, které ve mě budou ještě nějakou chvíli rezonovat. A za čas až trochu pozapomenu děj, se k ní rozhodně zase vrátím.

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Parádní oddechovka, která mě zařadila mezi autorčiny fanoušky. Kvůli svojí práci teď vyhledávám spíše knížky podobného typu a zjišťuji, že je těžké najít ty, kde mě hlavní postavy baví a nemám chuť jim nafackovat. Tady se mi líbila jejich dynamika, zápletka a celková atmosféra. Vůbec mi nevadilo, že byl děj předvídatelný a rozhodně mě potěšilo, že to dobře dopadlo.

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Velmi příjemná rychlá odpočinková knížka, kterou člověk zvládne přečíst během odpoledne a nemůže se zbavit potutelných úsměvů..
A upřímně se musím přiznat, že tahle knížka, nebo spíš hlavní hrdinka Autumn, mi i trochu nenápadně naznačila, kterým směrem se vydat..

25.08.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Když se tuto knihu četla prvně byla jsem z toho lehce rozpačitá. Po druhém čtení, kdy jsem si dala zatím všechno ze série, jsem si ji zamilovala jako nic jiného. Zatím snad u žádné knihy jsem se tolik nezasmála a tolik si nepřála, aby měla více stránek a abych s postavami mohla ten obyčejný život prožívat. A osobně doufám, že to nemá být nějaké zakončení, protože s tím rozhodně nejsem ochotná se sžít a hlavně se tam otevřelo tolik otázek, na které musím mít odpověď. Doufám jen, že je tato kniha takovým mostem, které nás opět vrátí do světa, ve kterém nemůžete nemilovat vladaře nočního dvora..

24.08.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Pro mě další absolutně fenomenální díl.. Sérii Dvorů jsem si od Sarah ohromně zamilovala a i přesto, že jsem se toho všeho bála, jsem ráda, že jsem nedočkala žádného zklamání i přesto, že očekávání možná byla dost vysoká.. Sarah prostě psát umí a v každé knize, kterou ukáže světu, to jen dokazuje..
Upřímně jsem zvědavá, co nám představí v dalším díle, který vyjde teď v květnu.
Jediné, co mě možná trochu mrzí, je fakt, že tahle série bude zfilmovaná. I když to Sarah přeji a ty knihy si to zaslouží, sobecky jsem si je chtěla nechat jen v knižní podobně pro sebe a všechny milovníky toho světa.. Nechtěla jsem, aby se z toho stal mainstream, popřípadě aby film dopadl jako hrozný paskvil. Proto si dovolím tvrdit, že se na něj ani podívat nechystám.. :D Prostě jsem sobec.. :)

17.04.2018 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tento díl jsem paradoxně četla až jako třetí po Věřit znovu a Cítit znovu, což považuji za velkou chybu. Ano, Věřit znovu se dá číst samostatně, ale po přečtení Začít znovu jsem se do té knížky pustila znovu a přišla mi to přišlo mnohem lepší. Teď už mi totiž nechyběl kontext některých událostí. Mona Kasten mě ani v tomto případě nezklamala a já se s trochou obav dívám na Doufat znovu a Snít znovu, protože mě první tři knihy dostaly, takže už mám nějaká očekávání. Budu se k zatím přečteným knihám velmi ráda vracet, protože každá má své kouzlo. :)

23.08.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Knížku jsem zhltla na jeden zátah a byla jsem tak nadšená, že jsem hned naklusala pro další díl. Bylo to příjemné rychlé čtení, které zabere člověku odpoledne. I když to nebylo ideální. Layla mi totiž někdy leze pěkně na nervy. V knize je ale množství myšlenek, které se autorce podařilo čtenáři předložit. Třeba to, že všechno opravdu není černobílé. Ani nebe ani peklo a to se mi líbí a díky tomu jsem i byla nadšená.

11.08.2023 4 z 5