MisaNuff MisaNuff komentáře u knih

Kroniky Pandarve Kroniky Pandarve Martin Lodewijk

To bylo dobré! Objednal jsem to jen náhodou, nic nečekal, a dostal jsem úžasné překvapení. Vynikající vizuál, pohodové příběhy. Kniha má určitý nájezd, ale pak si drží kvalitu až do konce. Když nechci večer řešit existenciální problémy vesmíru, ale jen si na chvíli odpočinout, vytáhnu si tohle a listuju a bavím se.

Kult svatého ohně Kult svatého ohně Vicente Segrelles

Měl jsem z toho rozporuplné pocity, ale po pár dnech uležení a listování chci víc. Ta malba mi tak dokonalá nepřišla, ale dobrá je. Dobrá, ne výborná a nějaký hlavní selling point komiksu. Děj je hrozný. Jednoduchý, nechápeme motivace. Ale dostal mě ten svět. O tom chci vědět víc. Mnohem víc! Shrnuto: i když to nemá moc příběh, i když ten vizuál je jen dobrý, budu pokračovat minimálně dvojkou pro objevení více ze světa.

26.09.2021 4 z 5

Epidemie Epidemie Bryan Hitch

Nechápu. První díl byl dobrý, ucelený příběh, čekal jsem nějakou návaznost a rozvinutí děje dále. Dostal jsem sice OK rozjezd, strach vypadal nadějně, ale to se nějak vyřešilo na jedné stránce a šli jsme na další příběh. No a tam to šlo totálně do háje. Neorientoval jsem se v postavách. Děj mi přišel nelogický. Hlášky žádné. Finále opět vyřešeno na jedné stránce a nazdar. Nechápu, nelíbilo se.

26.09.2021 2 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

Je to dobré, vydalo by to na pořádný film. Nic moc jsem nečekal a dostal jsem kupu superhrdinů, spoustu děje. Ale kromě filmů z DC moc nevím a byl jsem trochu zmatený charakterem jednotlivých postav, některé postavy pro mě byly nové. Pořád ale za ty prachy dobrá porce komiksu.

26.09.2021

Smrt a život Olivera Queena Smrt a život Olivera Queena Benjamin Percy

Za 200 Kč dobrý příběh a dobrá kresba. Nepotřebujete nic moc vědět předem a vše pochopíte. Ze Znovuzrození DC mi Green Arrow přijde zatím takové nejpohodovější čtení.

Smaragdový psanec Smaragdový psanec Benjamin Percy

Klidně bych dal i 90 %, velmi dobrá oddychovka. Kresba je parádní, příběh byl výrazně lepší, než dvojka, o fous lepší, než jednička. Za rovných 200 je to prostě skvělá zábava. Nedá se k tomu asi 20x vrátit, jako k některým dílům, ale několikrát si to během let přečíst bude radost. Až dorostou děti, také budou rády za Zeleného šípistu.

26.09.2021 4 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Vše, co můžete chtít od komiksu! :) Naprosto dokonalá kresba i příběh. Při tom množství komiksů, které čtu, se k této sérii neustále rád vracím. Pojďme si to trochu rozklíčovat. Kresba stylu art deco je neokoukaná a tak tak krásná. Příběh je od začátku komplexní, ale vše se postupně vysvětlí. Líbí se mi dávkování informací. Člověk sice vše pochopí na poprvé, ale série vybízí k opakovanému čtení a hledání detailů. Oproti mnoha pokusům různých sérií tady opravdu mám pocit živoucího světa se svými zákonitostmi. A hrozně mě baví je objevovat! Nejlepší přirovnání mi přijde asi k JRPG, pokud jste nějaké hráli (např. u nás hodně známá série Final Fantasy), tak ten styl vyprávění příběhu je dost podobný. A celé je to dost brutální! A postavy mají charakter. A ... jděte si to přečíst, je to FAKT dobré :)