Misantrop Misantrop komentáře u knih

Michelangelo Michelangelo Oldřich J. Blažíček

Osobnost Michelangela čněla vysoko nad dobová měřítka, ale jeho nadčasovost však neznačí vytržení z časových souvislostí. Kniha obsahuje 45 vyobrazení děl slavného umělce, což je na menší knížku slušný počet.

25.12.2020 4 z 5

České gotické umění České gotické umění Josef Ehm

Období gotiky objímá českou zemi již 300 let. Tato kniha je vyjímečná i tím, že obsahuje krom češtiny kompletní překlad i do angličtiny, francouzštiny, ruštiny a němčiny.

25.12.2020 3 z 5

Raffael Raffael Oldřich J. Blažíček

Moudře psaná kniha nabízí dostatek odpovědí na řadu otázek k bohatému uměleckému arzenálu umělce, který žil tak krátce. Blažíčkova poslední kniha se zaobírá nejen malířskou tvorbou, ale i architektonikou a vztahem umělce k antické kultuře. Kniha obsahuje 45 vyobrazení uměleckých děl Raffaela.

25.12.2020 5 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Jedinečná kniha, která reflektuje důležitou dobu československých skinheads. V knize je přímými účastníky podrobně vysvětlen průběh rozkvětu hnutí, názorové ideje, účasti na demonstracích a více, či méně známé potyčky. Díky úspěchu knihy se do budoucna chystá pokračování i filmové zpracování.

25.12.2020 5 z 5

Oko netvora temnot Oko netvora temnot * antologie

Matně vzpomínám, že jsem si tuto pohodovou knížku koupil někdy před dvaceti lety. Jako pubertovi se mi dost líbila, nicméně zub času jí zavál neznámo kam. Po mnoha letech jsem si na ní vzpomněl a díky této databázi se mi jí podařilo dokonce i sehnat. Stejnojmenná povídka Oko netvora temnot mne podezřele připomínala poeovskou povídku Zánik domu Usherů.

14.06.2018 5 z 5