Misantrop Misantrop komentáře u knih

Egypt - říše faraonů Egypt - říše faraonů Susanne Rebscher

Kniha je spíše pro děti ZŠ, ale zaujala různými skládankami a rébusy.

28.12.2020 2 z 5

Dětský zpěvník Dětský zpěvník Ilja Havlíček

U písní jsou i noty, takže lze zpěv doprovázet i na hudební nástroje. V knížce jsou snad všechny písně a říkanky, které kdy vyšly.

28.12.2020 3 z 5

Ekonomika Ekonomika Pavel Vavrla

Jako začátečník prostudováním deseti kapitol základů ekonomiky postoupíte o krůček dál.

Čekání Čekání Miroslav Kváč

I tato kniha mne v dětství přiměla jít do atletické školy a v pozdějších letech ulovit i podpis samotné Jarmily. V knize mne nejvíce zaujaly kapitoly o tvrdých trénincích, pracovním vztahu s trenérem a samozřejmě překonání některých dodnes platících běžeckých rekordů.

25.12.2020 4 z 5

Oficiální příručka strategie Heroes of Might and Magic III Oficiální příručka strategie Heroes of Might and Magic III kolektiv autorů

Tuhle hru hraji přes zimní roční noční období již dvacet let. V době vydání byla kniha neocenitelným pomocníkem.

Zdravá záda Zdravá záda Jenny Sutcliffe

Jako ouvej pomocník proč ne.

Německá bombardovací esa Německá bombardovací esa Georg Brütting

Při četbě je třeba pamatovat na to, že autor čerpal jen z německých pramenů. Případy, kdy letci nahlásili potopení několika plavidel, aniž by ve skutečnosti došlo k zasažení, jsou dostatečně známy.

Útok na SSSR Útok na SSSR Nicholas Bethell

Kniha je rozdělena na kapitoly Od útoku k vítěztví, Pravda o rudém obrovi, Blokáda Leningradu, Reakce Západu, Protikladné snahy a Velké ruské překvapení. Knihu dále doplňují obrazové reportáže, mapy, karikatury a samozřejmě fotky.

25.12.2020 4 z 5

Největší katastrofy v dějinách lidstva Největší katastrofy v dějinách lidstva Chris McNab

Mno, stačilo mne to přelouskat jednou a za uplynulých deset let se k druhému přečtení stále nechystám.

25.12.2020 2 z 5

II.světová válka v dokumentární fotografii II.světová válka v dokumentární fotografii David Boyle

Dramatické záběry ze všech důležitých bojišť, příčiny a následky, srozumitelné komentáře a obsáhlý rejstřík. Kniha disponuje obrovským množstvím nepříliš známých fotek.

Hitlerův vzestup a pád Hitlerův vzestup a pád Sebastian Haffner

Kniha se zaobírá tématy život, činy, úspěchy, omyly, chyby, zločiny a zrada, ale čtenáři, který se zajímá o válečnou historii nepřináší nic nového.

25.12.2020 3 z 5

Astronomie -  cesta do hlubin vesmíru Astronomie - cesta do hlubin vesmíru neznámý - neuveden

Autor uveden není, ale vypadá to na kolektiv autorů, či samotnou NASA. Co se týče vesmíru, jde snad o nejlepší knižní zpracování. Kniha působí čtivým a srozumitelným dojmem a je v ní spousta fotek s vysvětlivkama.

Autoškola - Moderní učebnice 2013 Autoškola - Moderní učebnice 2013 Pavel Faus

Použitelné v roce 2013.

25.12.2020 2 z 5

Autoškola - Nové testové otázky (2013) Autoškola - Nové testové otázky (2013) Pavel Faus

Použitelné v roce 2013.

Teraristika pro začátečníky Teraristika pro začátečníky Jan-Cor Jacobs

Pro začátečníky dostačující dáreček. V tenké knížce je obsaženo a zobrazeno vše potřebné o základech teraristiky.

25.12.2020 3 z 5

Naučte se malovat - Vodovky - Tempery - Akvarel Naučte se malovat - Vodovky - Tempery - Akvarel Robin Berry

Kniha je truhlou plnou rad, typů a postupů a technik k speciálním efektům.

Stroje Stroje Jaroslav Tomášek

Kniha byla výtečným pomocníkem jak při mém studiu, tak i v praxi.

25.12.2020 5 z 5

Čerpadla pístová, odstředivá, různá - pro studium i praxi Čerpadla pístová, odstředivá, různá - pro studium i praxi Jan Pelcák

Kniha obsahuje skoro 200 naučných obrázků a diagramů a s příklady konstrukcí a výpočtů. Jsem hrdým vlastníkem druhého zachovalého vydání z roku 1948, které mi schopně pomohlo během mého strojírenského studia a dnes pomáhá i v praxi.

25.12.2020 5 z 5

Autoškola - Moderní učebnice (2014) Autoškola - Moderní učebnice (2014) Pavel Faus

Použitelné v době vydání. No dobře, tak většina z toho samozřejmě platí i dnes, ale ten kdo si dělá ŘP dnes si koupí nejaktuálnější verzi.

Kmotr Kmenta Kmotr Kmenta Přemysl Svora

V knize nejsou obrázky ani fotky. Jde o výňatky telefonním rozhovorů, tedy jako kdyby jste četly chatování ostatních lidí. Každopádně zajímavé čtení.