misa.lemperova misa.lemperova komentáře u knih

Vinnetou - Poslední výstřel Vinnetou - Poslední výstřel Karel May

Vinnetou je moje srdeční záležitost už od dětství. První dvě knihy jsem hltala s nadšením, tato už mi trvala trochu déle. Musím přiznat, že první polovina knihy mě moc nebavila, ale jakmile se dostal do příběhu zase Vinnetou, četlo se to samo… :-) A upozorňuju, že když nakonec přece jen přijde ten smutný konec, nebrečí u čtení snad jenom ten, kdo má srdce z kamene… Vinnetou je prostě nesmrtelný, je to legenda, kterou miluje spousta z nás… Snad i budoucí generace tyto knihy osloví, stojí to za to :-)

13.10.2022 4 z 5

Vinnetou – Rudý gentleman Vinnetou – Rudý gentleman Karel May

Miluju Vinnetoua a jeho dobrodružství, takže jsem si knihu užívala. První díl byl lepší, ale i tento prostě nezklamal. Na začátku mě moc nebavily příběhy, ve kterých vystupoval Old Death, na můj vkus zde málo figuroval Vinnetou :D
Druhá část s Old Firehandem se mi líbila víc a rychleji se mi četla, na konci se Vinnetou s Old Shatterhandem opět rozloučili, takže už se těším, až se vrhnu na třetí díl! :)

12.07.2022 5 z 5

Ferdovy příhody Ferdovy příhody Zuzana Francková

Četla jsem jako malá a moc se mi líbila. Ferdu jsem si hned zamilovala, toho mít doma, tak se rozhodně nikdy nenudím :) Super oddychovka, doporučuji všem milovníkům psů :)

24.05.2022 5 z 5

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Zaujala mě anotace a recenze na knihu, oslovilo mě, že je kniha psána úplně jiným stylem, než bývá obvyklé - formou seznamu. Prostě jsem byla zvědavá. Ale bohužel, po přečtení jsem byla velmi zklamaná. Hlavní hrdina na mě působil jako neskutečný ňouma. Nevím, jestli mi tento styl prostě nesednul nebo čím to je, ale kniha mě neskutečně nudila. Párkrát jsem se pousmála, ale jinak to pro mě bylo bohužel utrpení a jen jsem počítala zbývající stránky… No nic, zkusila jsem to a vím, že tohle není nic pro mě.

26.06.2021 1 z 5

Tohle je moře Tohle je moře Mariana Enríquez

Od knihy jsem popravdě očekávala trochu víc. Líbil se mi námět, mám ráda Kurta Cobaina, Johna Lennona, Jima Morrisona a další, o kterých byla v knize zmínka, proto jsem se rozhodla ji číst. Nápad o vytváření legend mi přijde super, jenom mi přijde takový “nedotažený”. Knížka je velmi útlá, měla jsem ji po pár hodinách přečtenou a myslím, že by si zasloužila o pár stran navíc. Moc jsem nechápala, co jsou postavy v knize zač, chyběl mi tam i širší popis prostředí, kde se děj odehrával nebo vysvětlení používaných pojmů, nedozvěděla jsem se ani, proč se kniha jmenuje právě Tohle je moře. Musím ale ocenit grafické zpracování a krásnou obálku, která mě zaujala hned na první pohled. Kniha nebyla špatná, ale mohla by být lepší, kdyby byly rozvedeny silné pasáže, které v ní bez debat najdeme!

06.01.2021 3 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

(SPOILER) I přes mnohé negativní recenze tady si stojím za tím, že mně se kniha líbila. Je velmi čtivá, nutí číst dál a dál, jak je napínavá. Na konci mě také zaujala poznámka autorky o své osobní zkušenosti a tedy vlastně nápadu k napsání knihy. Kapitoly jsou kratší, což je pro mě příjemné. Střídání postav, z jejichž pohledu je příběh vyprávěn, ničemu nevadí, naopak dodává na větší napínavosti. Konec jsem nečekala, tipovala jsem kohokoliv jiného, ale ono vlastně žádné nápovědy v knize ani nebyly, není tedy snadné odhadnout, jak to vše dopadne. Každopádně - poutavé čtení!

09.01.2024 5 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Do druhé knihy vyprávějící příběh Doe a Kinga jsem se pustila jenom proto, že už jsem knihu měla doma. První díl mě nijak zvlášť nenadchnul a tento druhý díl mě v tom pouze ujistil. Do čtení už jsem se musela vyloženě nutit, nebavilo mě to Bylo mi líto postavy Preppyho, ale jinak mě příběh nijak zvlášť nezasáhnul. Další díl už číst nemusím.. :)

07.04.2023 2 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Kniha pro pejskaře, moc pěkně napsaná. Pan Desenský se v psím světě opravdu vyzná, dokáže své postupy ve výchově psů vždy logicky vysvětlit. Má můj obdiv a respekt.

24.04.2024 4 z 5