Miru Miru komentáře u knih

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Nemůžu si pomoct, ale Irving je pro mne zcela zásadní spisovatel! A tato kniha je jedním z důvodů, proč tomu tak je. Nezapomenutelná!

14.11.2011 5 z 5

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Pravda, jedná se o jedno z nejslabších děl autora, to připouštím. Přesto z knihy stále sálá ta typická "Irvingovská atmosféra", pro kterou si ji stojí za to přečíst.

14.11.2011 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Jak kniha, tak její filmové zpracování se staly v podstatě kultovními pro spousty žen na celém světě. A upřímně - nedivím se. Film si pouštím každoročně a mám pocit, že i ke knížce se budu ráda vracet. Obojí pro mě představuje příjemný a vtipný holčičí relax :-)

14.11.2011 4 z 5

Miliardáři z Facebooku Miliardáři z Facebooku Ben Mezrich

Rozhodně zajímavé čtení o zrodu revolučního fenoménu, který ovlivnil společenský život milionů lidí. Příběh je vyprávěn věcně a bez zbytečných příkras, popisuje zásadní okamžiky, které stály na samém počátku i následném vývoji dnes již miliardové společnosti. Filmová adaptace se od své předlohy nijak neliší, naopak se jedná o vkusné převedení knihy na filmové plátno.

17.08.2011 3 z 5

Jízda Jízda Jan Svěrák

"Jsou cesty hlavní, po kterých jezdí zločinci a policajti, a pak jsou cesty vedlejší a těmi pojedeme my." Kniha je určena především pro fanoušky Svěrákova filmu Jízda. Ostatní ji asi nebudou mít šanci ocenit v takové míře. Sestává ze scénáře samotného filmu doplněného o množství fotografií a z jakéhosi "dokumentu" v psané podobě, ve kterém režisér objasňuje, za jakých okolností a proč tato česká road movie vlastně vznikla, a zároveň se podělí o spoustu zajímavostí z natáčení. Patří-li film Jízda mezi vaše oblíbence, mohu knihu rozhodně doporučit.

02.08.2011 3 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Velmi příjemné, lehké čtení. Bohužel tak, jak mne první polovina knihy mile navnadila, tak mne její druhá část lehce zklamala. Chyběl mi určitý spád příběhu, který by vyústil v tolik očekávaný závěr. Asi jsem postrádala jistou dramatičnost děje. Takto pro mne kniha zůstává lepším průměrem.

25.07.2011 3 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Kniha psaná v témže duchu jako autorčina prvotina. Pokud vás tedy Řízkaři neoslovili či dokonce znechutili, do čtení Bestiáře se určitě nepouštějte.

06.07.2011 3 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Přesně to, co jsem od této knihy očekávala i neočekávala, se mi také dostalo. Tím pádem jsem byla ušetřena veškerému rozčarování.

06.07.2011 3 z 5

Srdce na háčku Srdce na háčku Joanne Fedler

Příběh ani ne tak milostný jako spíše plný bolesti a osobních a životních traumat, který sice končí pro hlavní hrdinku optimisticky, přesto po přečtení závěrečného dodatku po sobě zanechává jakousi hořkou pachuť.

01.07.2011 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Příjemné, nenáročné čtení. Neurazí, ale ani nenadchne.

27.06.2011 3 z 5