Miroslavacte Miroslavacte komentáře u knih

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Je to čtení s velmi výrazným ženským rukopisem. Člověk se tam dozvídá víc než zná ze školy. Není to špatná kniha.

23.03.2024 5 z 5

Století na vlnách Století na vlnách Markéta Hejkalová

Česko-finské vztahy? Nevěděla jsem o nich nic. Forma knihy je skvělá - informuje, dojímá, nepodbízí se čtenáři. Zaslouží si 100 % tady na databázi.

21.03.2024 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Kniha mě absolutně nebavila. Čtivá sice je, ale taky je příliš podbízivá, což mě jako čtenáře trochu uráží. To slovo uráží ale vnímejte samozřejmě v uvozovkách. Pokud ale všichni píší, jak jsou nadšení ze zápletky, tak je asi něco špatně semnou a nerada bych někoho od knihy odradila.

16.03.2024 2 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Já nechápu, jak někdo takové obecnosti může dobrovolně číst a hledat v nich hloubku. Je to prázdné plkání. Potřebujete pomoc, protože jste nešťastní ze vztahu? Najděte si odborníka, ale pokud možno nějakého, který není psychopat a neleze pořád do televize.

02.03.2024 odpad!

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

Poslechnuto (část) v rámci vysílání rozhlasu, nemůžu říct, že by mě to bavilo. Ani přednes ani text.
A tak jsem si vzala knihu do ruky a přečetla si ji. Už podruhé. A musím říct, že je po všechny stránkách skvělá. Nepodbízivá, hodně hutná a přestože to téma zní líbivě a dalo by se zpracovat velmi jednoduše, Denemarková zvolila tak komplikovanou formu, že docenit ji lze podle mě pouze čtením. Je z toho cítit úzkost a taky důvěrná znalost divadelního prostředí.

29.02.2024 5 z 5

Kobold Kobold Radka Denemarková

Velmi hutné, strhující, ale taky velmi ponuré a temné čtení.

25.02.2024 5 z 5

Předivo civilizace: Jak textil utvářel svět Předivo civilizace: Jak textil utvářel svět Virginia Inman Postrel

Velmi důležitá a hodnotná kniha, předala mi spoustu zajímavých informací.

25.02.2024 5 z 5

Panečnice Panečnice Zikmund Winter

Do knihy se nedalo začíst, postavy příliš toporné. Ale své čtenářstvo si najde.

25.05.2024 4 z 5

V zemi královny ze Sáby V zemi královny ze Sáby Zdeňka Marešová

Ta kniha je skvělá a nechápu, že se o ní víc nemluví. Zajímavý děj, skvěle popsané reálie. Doporučuju všem - dnes už Jemen takový není a nikdy nebude.

25.05.2024 5 z 5

Památce paměti Památce paměti Marija Stěpanova

Nadherna kniha, skvely jazyk, obycejny a silny pribeh. Stale ve mne dozniva.

04.05.2024 5 z 5

Roky Roky Virginia Woolf

Bravurní. Víc netřeba dodávat.

18.04.2024 5 z 5

Maják Maják Zdeňka Martincová

Nalákal mě název, od kterého jsem čekala něco jiného, dala jsem příběhu šanci, četl se dobře. Je to velmi stručné, žádný balast.

18.04.2024 4 z 5

Nevěděla jsem co od knihy a příběhu v ní čekat a vtáhly mě, moc mě bavili. Pokud toužíte po změně a máte rádi recesi, doporučuju.

12.04.2024 5 z 5

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Pro mě je to už klasika, k níž se i jako dospělec ráda vracím. Neotřelé nápady.

10.04.2024 5 z 5

Sedmá funkce jazyka Sedmá funkce jazyka Laurent Binet

Asi bych musela být jazykovědec, abych se bavila. Ale špatné to nebylo, jen jsem čekala víc nadsázky a vtipu.

09.04.2024 5 z 5

Už ráno začal večírek Už ráno začal večírek Pavel Šrut

Moc milé texty, líbily se mi.

08.04.2024 5 z 5

Falešný knír Falešný knír Karel Zeithaml

Mně to připadalo zábavné, přistoupila jsem na čtení jako na hru autora se čtenářem a bavilo mě to. Srovnávat tu knihu nebo její obsah s Kunderou ale není šťastné, protože to hodně lidí rozdráždí. Jak ale píšu, nebylo to vůbec špatné.

07.04.2024 5 z 5

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Zajímalo mě, jak Dvořáková přistupuje k jinému typu textu. Bylo to skvělé.

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Čím jsem starší, tím je pro mě víra víc a víc pochopitelná, stejně jako to, proč se k ní lidé uchylují. Tahle kniha rozhovorů mi otevřela mysl v mnoha ohledech a již dvakrát jsem se k ní vrátila.

Unesený Západ Unesený Západ Milan Kundera

Napsáno pěkným jazykem, obdivuju Kunderovu schopnost formulace myšlenek.