Miriam2017 Miriam2017 komentáře u knih

Moje teliatko Moje teliatko Jan Kazimierz Siwek

Ilustračne aj textovo pekne spracované leporelo.

11.04.2023 4 z 5

Popoluška Popoluška neznámý - neuveden

Skrátená verzia rozprávky s 3D obrázkami, na občasné prečítanie fajn.

08.04.2023 3 z 5

Moje najmilšie zvieratká na dvore Moje najmilšie zvieratká na dvore Christine Dauvister

Ilustrácie milé, ako živé, len mohlo byť tých zvieratiek aj viac.

02.04.2023 4 z 5

Kolo kolo mlynské Kolo kolo mlynské neznámý - neuveden

Občas prelistovaná, prečítaná, ilustrácie sú pekné, pesničky a rýmovačky sú deťom dôverne známe.

31.03.2023 3 z 5

Lila a rybka - Lodička Lila a rybka - Lodička Isabelle Gibert

Jednoduché ilustrácie, krátky text, na pár prečítaní fajn.

15.03.2023 3 z 5

Lila a žabka - Boľavá nôžka Lila a žabka - Boľavá nôžka Isabelle Gibert

Krátky príbeh s jednoduchými ilustráciami o skutočnom priateľstve.

13.03.2023 3 z 5

Svrček huslista Svrček huslista Daniel Hevier

Nezaujala, v básničkách sú použité zvraty a slová, ktoré dieťa, pre ktoré je leporelo určené nemá šancu pochopiť.

27.02.2023 2 z 5

Vtáky našich záhrad Vtáky našich záhrad Andrea Pinnington

Zvuky úplne autentické aj obrázky, jediné, čo by sa dalo vytknúť, že chýbajú tie u nás úplne bežné ako vrabec, či lastovička..., a zas sýkorky sú tam aj dva druhy a vlastne aj drozdy.

07.11.2022 5 z 5

Hádaj, ako veľmi ťa mám rád: V zime Hádaj, ako veľmi ťa mám rád: V zime Sam McBratney

Čistá dokonalosť v detskej knižke.

26.10.2022 5 z 5

Sova Agáta a padajúce hviezdy Sova Agáta a padajúce hviezdy Line Plante

Milá knižka, žmurkajúce očká sú zaujímavým prvkom, pekné čítanie na dobrú noc.

02.10.2022 5 z 5

Rozpovie ti táto knižka, koho zjedla Mikimyška Rozpovie ti táto knižka, koho zjedla Mikimyška Krista Bendová

Pekná básnička, u nás síce nemala nejaký veľký úspech, ale to jej z kvality neuberá.

21.09.2022 5 z 5

Krtko a príroda Krtko a príroda Zdeněk Miler

Celkom fajn knižka, pri troche fantázie môžu vzniknúť nové a nové príbehy, aj keď u nás sme si viac-menej len ukladali magnetky na príslušné miesta.

18.09.2022 4 z 5

Mechúrik na cestách Mechúrik na cestách Daniel Hevier

Taký priemer, tie verše sú pre tak malé deti zložité, takže treba skôr prerozprávať dej vlastnými slovami, aby bolo dieťa viac v obraze.

11.09.2022 3 z 5

Zvieratká domáce Zvieratká domáce neznámý - neuveden

Priemerná knižka na spoznávanie zvieratiek pre najmenších. Malý formát je síce fajn do bábätkovskej ruky, ale viazanie s korálkou trochu nepraktické, ťažko sa otáčajú strany.

17.07.2022 3 z 5

Mám vás veľmi rada, zajačikovia moji Mám vás veľmi rada, zajačikovia moji Walt Disney

Krásne ilustrácie, milý príbeh o láske mamy zajačice k svojím zajačikom a ich láske k nej.

09.07.2022 5 z 5

Kozliatka Kozliatka Mária Rázusová-Martáková

Aj keď klasické rozprávky veľmi nečítame, túto sme si v knižnici vybrali. Je pekne spracovaná, ako stvorená na večerné čítanie.

02.07.2022 5 z 5

Terka pri mori Terka pri mori Liane Schneider

Knižku sme si priniesli z prvej návštevy knižnice na prázdninové čítanie. Je to naša druhá prečítaná Terka, no určite nie posledná.

02.07.2022 4 z 5

Červená čiapočka Červená čiapočka neznámý - neuveden

Celkom mala úspech, občas vytiahneme pri čítaní aj maňušky, ale väčšinou čítaná bez nich. Textovo je slabšia, no maňušky sú fajn oživením knižky.

11.04.2022 3 z 5

Čľup a čľap! Kto je tam? Čľup a čľap! Kto je tam? Richard Powell

Textovo aj obrázkovo mohla byť aj lepšie spracovaná, ale okienka sú pre drobcov zaujímavý prvok

27.02.2022 4 z 5

Dup, dup, dup! Kto je tam? Dup, dup, dup! Kto je tam? Richard Powell