milll milll komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Teprve při čtení této knihy člověk chápe význam věty, mít požitek z knihy.

28.04.2014 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Je velká škoda, že tento spisovatel není ve větším povědomí v České republice, a že nedovydali dalších pět jeho knich o Bryantovi a Mayovi. Styl psaní mi velmi sedl a celkově knihu hodnotím velmi kladně. A těším se na další případy detektivů Maye a Bryanta.

26.04.2013 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Tento psychologický thriller je povedené, realistické dílo, kde nám spisovatel ukazuje čeho všeho je člověk schopen, aby uchránil všechno na čem mu záleží a jak jedna vražda může změnit osobnost člověka a nahlížení na život.

27.03.2013 4 z 5

O prospěšnosti alkoholismu O prospěšnosti alkoholismu Michail Bulgakov

Bulgakov byl spisovatel, který se nebál a nepsal pochvalné knihy o komustické ideologii, a proto ve své době nedosáhl uznání. Kniha je takovou satirou na ruskou společnost během komunismu, nejzajmavější a nejvíce dojemnou částí knihy je dopis vládě SSSR. Bulgakov zde ztratil naději, že jeho knihy budou vůbec pochopeny a rozhodl se pro jakouko-li práci v divadle.

09.01.2013 4 z 5

Sedmdesát sedm hodin Sedmdesát sedm hodin Christopher Fowler

Tenhle díl byl velmi zvláštní a svým způsobem bizardní, ale přesto mě nezklamal.

15.08.2014 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Moje nejoblíbenější detektivka od Agathy Christie. Závěr byl překvapivý a svkělé vykreslení postav. Co si víc přát?

26.11.2011 5 z 5

Dvanáct povídek o poutnících Dvanáct povídek o poutnících Gabriel García Márquez

Tohle byla moje první kniha od Marqueze a upřímně, nic jsem od toho neočekávala. Ale musím uznat, že mě svým stylem vyprávění zaujal, dokázal některé povídky vylíčit tak, až jsem skoro uvěřila, že je sám i prožil a kniha zanechala ve mě příjemný pocit dobře stráveného času.
Nejlepší povídky:Letadlo se spící krasavicí, Přišla jsem si jen zatelefonovat, Světlo je jako voda

02.01.2015 4 z 5

Schodiště do temnot Schodiště do temnot Christopher Fowler

Na této sérii si nejvíce cením humoru, který nás provází celou knihou a naprosto úžasné postavy Bryanta, May mu nesahá ani po kotníky.

16.02.2014 5 z 5

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

Je to vtipná a dobře napsaná kniha. Nemohu jí nic vytknout, ale přesto mi tam něco chybělo, a proto dávám jenom 4 hvězdičky.

05.11.2012 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

První díl mě zaujal, a proto jsem očekávala, že druhý díl bude stejně dobrý nebo lepší. Jenže opak je pravdou. Vůbec mě to nebavilo a začala mě štvát Zoye Redbirdová a ten její čtyřúhelník. Jediný důvod proč jsem dala dvě hvězdičky a ne jednu je díky koncovce, jediný světlý bod knihy. Třetí díl se nechystám číst.

15.11.2011 2 z 5

Život a lásky jedné ďáblice Život a lásky jedné ďáblice Fay Weldon

Nedočtenou knihu nehodnotím, ale aspon zanechám komentář. Viděla jsem film, a proto jsem si v knihovně půjčila i knihu, ale nesedl mi styl, kterým tato spisovatelka píše, nelíbilo se mi, jak podala příběh ďáblice. Bylo to neslané, nemastné. Nevtáhlo mě to do děje a ani sloh nebyl žádná sláva. Film mi příjde o hodně lepší. Knihu jsem odložila a nehodlám se k ní vracet.

08.08.2013

Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář Maigret a záletný pan Charles / Maigret a záhadný samotář Georges Simenon

Nejslabší Simenon, které ho jsem zatím četla. Zápletka byla až moc průhledná u obou příbehů.

21.07.2013 3 z 5

Pohádky Pohádky Oscar Wilde