Mikka_M Mikka_M komentáře u knih

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Jediné, co jsem v knize hledala a nenašla, byl humor.

18.11.2018 odpad!

Menšina, jazyk a rasizmus Menšina, jazyk a rasizmus Tove Skutnabb-Kangas

Zatím nejčtivější lingvistická publikace, ke které jsem se dostala. Ač napsaná koncem 80. let, má stále co říct.

15.11.2017 5 z 5

Lili a dvě mámy Lili a dvě mámy Máša Bořkovcová

Myslím, že to mělo hlavu i patu a navíc moc krásné grafické zpracování :-)

06.11.2017 5 z 5

Potřeby pro sebevrahy Potřeby pro sebevrahy Jean Teulé

Vtipné, nápad a vtipy výborné, zpracování pokulhává...

11.10.2017 3 z 5

Základy sociolingvistiky: Učební materiál pro studenty oboru Český jazyk a literatura Základy sociolingvistiky: Učební materiál pro studenty oboru Český jazyk a literatura Jan Chromý

Dostupné na http://www.cupress.cuni.cz/ink2_stat/dload.jsp?prezMat=53842 :-)

16.06.2016 4 z 5

Hrdinové jako my Hrdinové jako my Thomas Brussig

Už jsem se dlouho při čtení v autobuse nerozesmála nahlas :) Neobvyklé počteníčko, řekla bych...

03.09.2015 5 z 5

Axolotl Roadkill Axolotl Roadkill Helene Hegemann

Kniha, která se chce vymykat a která není lehká na čtení, natož pochopení - díky nevelkému rozsahu se to však dá zvládnout. Za sebe dávám autorce zelenou, protože tohle je prostě "o něčem jiném" než většina současné literatury, s níž jsem se v poslední době setkala.

05.03.2015 4 z 5

Čeka, bomba, rokenrol Čeka, bomba, rokenrol Pauls Bankovskis

Sonda do propletených (a leckdy i pohnutých) osudů odehrávajících se v posledních několika dekádách minulého století nejen v Lotyšsku. Pro ty, kterým není taková tématika cizí, celkem zajímavé čtení.

03.09.2014 4 z 5

Richard III. (komiks) Richard III. (komiks) Richard Appignanesi

Čtyři a půl hvězdy, krásně tajemně zpracované!

12.08.2014 4 z 5

V kruhu krásy: Malá antologie z lotyšské a litevské lidové poezie V kruhu krásy: Malá antologie z lotyšské a litevské lidové poezie Radegast Parolek

Pro mě velmi zajímavé čtení, líbila se mi ta opravdovost i styl, jakým jsou písně psané. Knížka není příliš rozsáhlá, rychle se čte... i když chápu, že to není četba pro každého :-) Pokud se ale zajímáte o folklór nebo historii Pobaltí, rozhodně doporučuji! :-)

04.04.2013 4 z 5