mihal23 mihal23 komentáře u knih

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Opravdu syrově podané svědectví o tom, jak továrna na smrt fungovala. Nejspíš díky tomu, že vzniklo několik desetiletí po zmiňovaných událostech, je vše popsáno takřka neutrálně. Bez chození okolo horké kaše, bez vytáček. Byť se mi příčí použít termín "zábavná" v souvislosti s touhle knihou, ona taková skutečně je. Svým velmi neveselým a poučným způsobem.

06.08.2017 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Několik let nazpátek jsem četl knihy převážně s cílem se vnitřně obohatit a hledal mezi řádky skrytá poselství, která tam autor zakomponoval. Tehdy bych byl z Pohřbeného obra nadšený. Dneska už čtu ale knihy především pro zábavu a ta je v tomhle případě tak nějak průměrná. Do příběhu je těžké se ponořit, k postavám jsem si nedokázal vytvořit hlubší vztah a celé mi to tak nějak připomínalo košatěji napsaného Zaklínače. Může se to zdát jako poměrně primitivní odsudek dozajista hodnotné knihy, kterou asi Pohřbený obr bude, ale pokud stejně jako já čtete převážně pro zábavu, dejte od tohoto díla ruce pryč. Má sice světlé momenty, ale jinak je to dost často prostě nuda.

08.05.2018 3 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Zajímavá a silná kniha, která je moc hezky napsaná, ale poměrně nešťastně koncipovaná. Neustálé skákaní v časových linkách mi nevadilo ani tak z důvodu, že by se kvůli němu stal příběh zmateným. Nestal. Ono mi to skákání prostě bránilo, abych se naplno začetl, což je obrovská škoda. Kapitoly jsou poměrně krátké a chápu, že ono časté střídání, koho a kdy vlastně zrovna sledujeme, mělo budovat napětí a postupně odkrývat osudy postav. Mně spíš rušilo. Nic to ale nemění na faktu, že jde o výbornou knihu, která určitě stojí za přečtení.

01.08.2017 4 z 5