Michi.01 Michi.01 komentáře u knih

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

S manželem jsme podnikli podobnou cestu a tak jsem si u knihy příjemně zavzpomínala. Krásné popisy přírody i dojmů. Jen mě mrzelo, že jsem četla eknihu bez ilustrací, musím si pořídit ještě tištěnou verzi a projít si ji ještě jednu :)

12.04.2015 5 z 5

Mockrát jsem se nahlas rozesmála, absurdní situace, vtipný popis a smysl pro humor. Ke konci už ale děj neodsýpal tak, jako na začátku, přesto celkový dojem výborný.

07.04.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět napínavý děj od první do poslední stránky!!!

24.01.2015 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Drsná severská atmosféra, zajímavé rozuzlení.. Mám ráda příběhy, kde se rozplétají stará tajemství :)

08.11.2014 4 z 5

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Velmi pěkná kniha se zvláštní atmosférou. Zajímavá kombinace témat války, mýtického vyprávění a vzpomínek z dětství.

11.08.2014 4 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Na Zafóna jsem narazila úplně náhodou. Normálně tento žánr nečtu, ale tento příběh jsem zhltla jedním dechem. Tajemná stará Barcelona už od prvních stránek nedovolí knihu odložit a celé dobrodružství a rychlý spád děje, odhalování dávného tajemství.. Super!

29.05.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Začala jsem od Hypnotizéra a musím říct, že každá další kniha je lepší a lepší.. Od Svědkyně ohně jsem se vůbec nemohla odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Už se těším na Písečného muže!

29.05.2014 5 z 5

Milenec Milenec Avraham B. Jehošua

Skvělá kniha.. ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale později jsem se nemohla odtrhnout.. Malé množství postav, velmi zajímavý příběh a pro nás neobvyklé prostředí..
Zaujala mě také psychologie postav. Každá postava vypráví děj ze své perspektivy a díky tomuto vyprávění dokáže člověk porozumět jejich jednání.

23.01.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dostala jsem tip, že Hypnotizér bude stejně dobrá četba jako Larssonovo Milénium. S Miléniem se nedá srovnávat, ale musím uznat, že je čtivá a napínavá. I když trochu překombinovaná. Ale určitě doporučuju

09.09.2013 4 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Příjemná oddechovka před Vánocema..

06.09.2013

Kon Tiki Kon Tiki Thor Heyerdahl

Nejdříve jsem viděla film a musela jsem se pustit i do knihy. Nikdy bych nevěřila, že mě bude popis plavby tak moc bavit. S napětím jsem hltala každou další stranu. Nadchnul mě také velmi milý a přívětivý vypravěčský styl. Už se těším na další autorovy knihy.

14.06.2018 5 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Čtení mě moc bavilo, zápletku jsem vytušila už brzy, nicméně jedna z hlavních postav byla opravdu překvapením.. Neurazí, ale ani výrazně nenadchne :)

22.05.2018 4 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Ani moc dobrá, ani moc špatná kniha. Jak už bylo v ostatních komentářích několikrát zmíněno, závěr asi každý čtenář očekával jiný..
Pozitivně hodnotím skutečná historická fakta vysvětlující a dokreslující příběh.

03.02.2018 3 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Povídka Dívka za zrdcadlem byla opravdu zajímavá a mrazivá... Druhá povídka byla už slabší.

28.01.2018 2 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Opět jsem se pobavila, skoro u každé stránky si říkám: "přesně, to je pravda" :)

25.08.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Čtení bylo napínavé, rozuzlení opravdu nečekané, ale musím uznat, trochu přitažené za vlasy. Některé pasáže byly zbytečně dlouhé.. Nejvíc nepochopitelné bylo pro mě Benovo chování.. u jeho pasáží jsem vždy jen kroutila hlavou, jak je to vůbec možné.. Ale celkově mě kniha bavila.

20.08.2016 4 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Opět skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce.. Kristina Ohlsson je pro mě vždy sázka na jistotu..

14.07.2016 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Nejdříve jsem se vůbec nemohla začíst, ale potom mě kniha pohltila a zase jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavý náhled do všedního života v Kábulu.

10.06.2016 3 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Knihu jsem četla kdysi dááávno a teď jsem se k ní díky knižní výzvě vrátila. Musím říct, že mě znovu moc bavila a zase jsem se nasmála. Je to velmi příjemná nenáročná četba.

28.03.2016 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Pro mě nejslabší kniha ze série, ale zápletka mě bavila. Další knihu si určitě zase přečtu...

24.03.2016 3 z 5