MichaelŠtorek MichaelŠtorek komentáře u knih

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Osobně je pro mě tato kniha jedním z nejoblíbenějších děl co se poezie (možná i celkově literatury týče). Musím říct že je to až zvláštní, jakým způsobem se pro mě změnila ve chvíli, kdy jsem ji někomu předčítal nahlas. Stejně jako říká František o Terině, musím já o Romanci...
Chci si ji vypodobnit, je však nevypodobitelná...

12.12.2020 5 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Z nedostatku času se spíše průběžně a pomalu prokousávám Pratchettem. Dokonce by se dalo říct, že na etapy. Potíž je v tom, že po přečtení každého dílu mám zkrátka nutkání otevřít další... A to pokud možno hned. Připadám si jako když jednomu chybí káva:-).
Jinak co se Podivného regiemtu týče, autor opět nezklamal, dokonce se objevil i Smrť (už jsem se bál že je to onen pověstný díl kde není), a i přesto že vzápětí zase zmizel, zapadl přesně na své místo.

Co bych vám povídal, kdo nepřečetl neuvěří a kdo ano, dobře ví o čem mluvím.

Na závěr si dovolím takový malý spoiler: Nic není takové jaké se to zdá a když už si myslíš že je to všechno, Pratchett se teprve rozehřívá... Bacha na sirky, zvláště pokud je bude držet nenápadná introvertní dívka.

17.12.2020 5 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Já mám hraničáře rád. Vzpomínám na něj jako na parádní fantazy klasiku a když si chci odpočinout vždy můžu šáhnout do poličky a přečíst si díl na který mám zrovna chuť. Velmi obdobně jsem na tom s bratrstvem, které je mi možná ještě bližší kvůli námořnickému prostředí, nicméně v poslední době mě svým způsobem začíná mrzet, že série se stále nastavuje novými díly. Ano stále si je rád přečtu a chvílemi i pobaví, ale je vidět jak je celá série natahovaná a nenapadá mě jiný důvod proč by tomu tak mělo být, než za účelem výdělku. V této knize se však tato tendence dostala na vrchol tím že de facto ve chvíli zápletky je kniha ustřižena a čeká se na další díl bohužel je znát že autor původně pracoval v reklamě. Nejsem člověk který by byl nervózní z toho, že neví jak to dopadne. Jen je mi poněkud líto že Flanagan přestal psát pro svého syna, vnoučata i fanoušky a začal psát pro peníze a bojím se že tato kniha není první kterou to postihlo.

26.03.2021 3 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Za sebe musím prohlásit že mám rád páně Pratchetovi knihy ve kterýchse vyskytuje jako jedna z hlavních postav Vlahoš, a neméně (možná i více) ty kde se vyskytuje starý dobrý Elánius. Už jen z toho musí být jasné že "Pod parou" pro mě téměř jistě nemohla skončit špatně.

30.08.2021 5 z 5

Purgatorium Purgatorium Jitka Horáková

Upřímně řečeno, nejsem zrovna skalním fanouškem post-apokalyptického žánru, přesto, nebo možná i právě proto, mne tato kniha velmi mile překvapila. Můžete si myslet, že jsem blázen, protože kniha vyšla zhruba před týdnem, ale já ji teď přečetl již podruhé a musím říct, že i na podruhé bylo co objevovat.

Jsem pyšný že ji mám v knihovničce a že jsem se (přes pointu) mohl také, alespoň malým dílkem, podílet na tom že vyšla.

Díky Jitko (doufám že druhý díl opravdu bude)

Vám, lidé, kteří ještě přemýšlíte zda knihu otevřít, mohu prozradit jen jedno... Pokud jste čtenáři spíše klasické literatury, můžete sledovat výrazné aluze například na starořeckou mytologii, nebo i bibli, díky kterým vám bude kniha lépe odsýpat. Naopak pro milovníky post-apokalyptického žánru mohu dodat, že i pro člověka který se např. v těch mýtech nevyzná tak dobře, kniha bude stále přehledná.

Vřele doporučuji!

13.12.2020 5 z 5