michaelakoc michaelakoc komentáře u knih

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Za den dočteno a hodnotím velmi vysoko. Možná bych hodnotila o něco výše, ale v letošním roce jsem přečetla knihu s podobnou tématikou, která mě chytla za srdíčko trochu více (Nedotýkej se mě, Laura Kneidl). Možná kdybych je četla v opačným pořadí ...

V sérii budu ale určitě pokračovat hned dále, chci si příběh přečíst ještě z pohledu Cama, tak se vrhnu na knihu Důvěřuj mi.

Avery se stěhuje z Texasu do Západní Virginie, aby unikla minulosti, svým rodičům, hrůzným zážitkům a všem lidem z minulosti.

Je samotářská a je pro ni velmi těžké navazovat vztahy, přátelské i ty hlubší. Seznamuje se s Jacobem, Brittany a také Cameronem. Cameron je místní svůdník, ale Avery rychle poznává, že také může být jejím nejlepším přítelem, kterého kdy měla. Sbližují se, ale Avery nechce překročit tu hranici. Cam je velmi trpělivý a nijak na ni netlačí. Avery minulost se začíná zase připomínat a je pro ni těžké zvládnout život tady, který si zde buduje, s tím, co se stalo před pěti lety.

Od koho jí chodí výhružné zprávy? Od čeho má jizvy? Kdo ji v minulosti ublížil? Proč není v kontaktu se svou rodinou? Proč není v kontaktu s nikým ze své minulosti? Takových otázek, na které nemůže nikomu dát odpověď.

A jaké to je, když jsou na světě poprvé lidé, kterým na Vás záleží? Navíc jeden konkrétní. To pozná na večírku, kde se jí zase ukáže, jak moc zlomená a rozbitá je.

Avery svou zatvrzelostí Cama málem 2x ztratí. Najde odvahu a svěří se mu? A co udělá Cam, až se celou pravdu dozví?

Příběh je krásně vystavený a chemie mezi Avery a Cameronem skvěle funguje. Pokud máte rádi tento typ literatury, určitě doporučuji.

"Nemůže být tak zle, když je slunce na obloze a svítí."

16.05.2023 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tato kniha je z celé série jednoznačně nejlepší, nejnapínavější a nejlépe zpracovaná. I tak ale zůstal prostor pro mnohem propracovanější příběh. Na to, jaké je okolo celé série, halo, musím říct, že autorka to pojala hodně lehce a jen se některých témat dotkla, ale mohla je propracovat mnohem hlouběji. To už se nestane.

Toto je jediná kniha, kde je akce od začátku až do konce, kde se dějí zajímavé a nečekané věci a konečně je trochu více rozvedená i romantická linka, i když by to šlo mnohem hlouběji.

Já už od konce 1. dílu, během 2. a celý 3. mám ráda hlavně Cardana, v této knize opět perlí. To, co dělá, jak mluví, jaké názory a postoje zastává, z něj dělá nečekaně doopravdy dobrého krále.
Jude beru až v druhé polovině této knihy, na začátku je to s ní zase trochu náročné, no.
Sestry Jude se tady trochu vykoupily a už nejsou tak nesnesitelné, hlavně tedy Taryn.

Madoc je samozřejmě negativní charakter, ale od 1. dílu až do konce dodává sérii šmrnc a nebýt jeho, moc by se tam toho nedělo.

Cardanovy nejlepší momenty v knize - výslech "Taryn" a to co následuje, záchrana Jude z vojenského tábora, Cardanovo odhalení přede všemi, kým Jude doopravdy je, Cardan dostává facku od Jude, boření zdí, které si okolo sebe oba s Jude postavili, Cardan a jeho proslov k lidu, v temnotě viděl pouze Jude, korunovace a důvěra v Jude, Cardan v lidském světě.

Jude a její nejlepší momenty v knize: Jude zpět v říši víl pro Taryn, Jude bojuje s Madocem a utrží smrtelnou ránu, Jude letí ochránit Cardana, rozhovor s lady Ashou, Jude sedící s hadem v trůním sále, Jude na konci dělá rozhodnutí, kterým chce "zachránit" a "ochránit" Cardana, Jude konečně řekne Cardanovi pravdu o tom, jak se s ním cítila a co k němu doopravdy cítí.

04.05.2023 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Někde jsem zde četla názory, že je tento díl pouze výplňový, ale s tím nemohu souhlasit. To už byl spíše výplňový ten 2., ale i tak nezbytný. Za mě se zde událo mnoho důležitého, od samého začátku až do konce. Pro mě byl tento díl, zatím, ten nejlepší.
Začátek, kdy byla Poppy vězněna bych klidně prodloužila, mělo to zbytečně rychlý spád, ale to všechno, co pak následovalo, jako že wou, těžko by to někdo čekal a navíc, těžko by někdo čekal, jak to dopadne.
A ta trojka s Kieranem, já na ni pořád čekám a v této knize už to snad 3x pomalu bylo, ach,jo. Ale, jak jsem psala u 2. dílu, trochu mě děsí, že na to doopravdy čekám v pozitivním smyslu.
Poppy se ale nestala tím, čím se měla stát. Kdo je? Dozvídáme se mnoho o jejím skutečném původu.
Poppy se musí rozhodnout, zda přijme to, co jí bylo předurčeno. Do toho s ní ale přijede vyjednávat její bratr, Ian.
Královna chce s Poppy a Casteelem vyjednávat, ale současně hrozí novými monstry, které stvořila.
Poppy se rozhodne přijmout to, co jí právem náleží a pak udělat to, co jí poradil Ian, který není tak úplně ztracený, jak si myslela.
Závěrečných 200 stránek je plných akce a informací. Dozvídáme se doopravdy hodně zásadních informací, o Poppy, o obou královstvích, o Bozích, je tam toho hodně.
A ten konec - někdo je zrádce, někdo bude zabit, někdo se vrací, někdo je uvězněn a někdo je ztracen.
Jdu hned číst 4. díl, v angličtině.

21.04.2023 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Za 2 dny přečteno a byla to jízda. Opět, kniha je sice objemnější, ale děj tak krásně plyne, že Vám to prostě nepřijde.
Ano, mezi Poppy a Casteelem je to chvílemi trochu zdlouhavé a opakující se, ale ono je to potřeba, protože spoustu toho nebylo vyřčeno. Poppy je mladá, nezkušená, v jejích očích ji Casteel zradil a využil a tak je pro ni jednodušší "předstírat", než aby uvěřila tomu, co je očividné.
A Casteel? Ano, je to očividné, ale měl by s Poppy narovinu mluvit, pak by možná uvěřila mnohem dříve.
Dozvídáme se toho mnohem více o historii, jak království Solis, tak Atlantie a opravdu je vše srozumitelné a pochopitelné. Akce, romantiky, napětí je tam tak akorát.
Je mi moc líto Poppy, jak se k ní chovají Casteelovi poddaní, vlastně se k ní chovají stejně jako Povznesení k nim. Změní se to někdy?
A ten konec? Čekala jsem hodně, ale že až takhle?
Hned chci začít číst 3. díl, abych se dozvěděla, jak to se všemi bude dále.
A btw, Kierana také zbožňuji, a jak tu někdo psal o té trojce, také jsem to čekala a co mě trochu zneklidňuje trochu více je to, že by mi to tam i sedělo a Poppy je doopravdy pro každou "špatnost", že by do toho asi šla. :D :D :D

19.04.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Když jsem před měsícem dočetla sérii Skleněný trůn, myslela jsem si, že už dlouho nenarazím na tak skvělou fantasy. To jsem se ale zmýlila. Ve Skleněném trůnu jsem měla pár věcí, které mi tam neseděly, které se mi tam nelíbily, ale tady mi všechno sedí a já se mohla nechat unášet příběhem.

Prvních pár stránek bylo náročných, protože jsem dostala mnoho informací a některé nebyly úplně jasné. Autorka nás rovnou vhodí do prostředí království Solis a postupně rozplétá všechny informace, představuje všechny lidi, kteří tam žijí a jejich strany a postoje. V království rozhodně není bezpečno a všichni nestojí na jedné straně.

Ústřední postavou je Panna Penellaphe, která bude brzy povznesena a stane se nesmrtelnou. Co vlastně ale takové povznešení znamená? Pro Poppy, jak jí její blízcí říkají, to jsou pouze samé zákazy, pravidla a tresty. Tresty, kterými by Panna neměla být trestána a přesto se to děje. Navíc ona tak ráda pravidla porušuje.

Ona, Povznešení, Nesmrtelní, Kravenové, Odpadlí, Temný princ, Atlantia a mnoho dalšího.

Někdo usiluje o její život, o její únos. Lidé okolo ní umírají, i její osobní strážci. Přichází noví osobní strážce, Hawke, který v ní nevidí pouze Pannu a vyvolenou, ale také dívku, ženu, která má své sny a potřeby, i když by tomu tak být nemělo, protože ona je Panna. Dokáže ji snad on ochránit nebo také ne?

Kde je dobro a kde zlo? A co je vlastně pravda?

Hned dnes začínám s 2. dílem, protože jsem maximálně zvědavá, jak bude příběh dále pokračovat.

17.04.2023 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Od 7. dílu Martina Servaze jsem měla doopravdy velká očekávání, protože thrillery Bernarda Miniera jsou to nejlepší, co jsem kdy z daného žánru četla. A najednou tu máme Lov - neoriginální námět, dobu covidovou, nepokoje ve Francii, nedůvěra v policejní složky a už téměř od začátku jasně daného pachatele se všemi informacemi okolo. Vždy se mi u Miniera líbilo, že se v knihách také řešil sám Martin a jeho život, ale tady nic, úplně minimální zápletka, která se mě nijak nedotkla. Dávám 4 hvězdy a to pouze z úcty k Minierovi, jinak by byly 3, a doufám, že 8. díl, který teď vychází ve Francii, se zase dostane na úroveň jeho předešlých dílů.

29.03.2023 3 z 5

Trnová královna Trnová královna Gina Chen

Podle anotace jsem se na knihu moc těšila - new adult romantasy a lehký retelling Šípkové Růženky. Také jsem věděla, že romantická linka by měla být hate to love, a že nebudeme zachraňovat princeznu, ale prince. Všechno mě nalákalo a možná naláká i Vás. Pokud ano, dejte knize šanci nezávisle na mém hodnocení, protože jsem četla i pozitivní názory a hodnocení, mně příběh nakonec nesedl.

Samotný příběh je jednoduchý, máme zde prokletého prince Cyruse, který se svého prokletí může zbavit pouze tím, že se ožení. Kletba se týká celého království. Není úplně jasné, zda se mají obávat trnů nebo rohatých příšer, které jsou také v proroctví. Do toho není objasněno, zda stačí pouhá svatba nebo to musí být svatba z lásky. Chvílemi to vypadá, že by chtěl Cyrus svatbu pouze z pravé lásky, poté že by ji nechtěl vůbec a nakonec klidně i na oko.

Pak tu máme Violet, mladou novou věštkyni království, která, když byly děti, Cyruse zachránila před jistou smrtí. I ona má nyní další vidiny, které se týkají prince, království, jeho budoucí ženy i jí samotné.

Jako děti byli tito dva kamarádi, ale postupně je přemohla žárlivost, pýcha, ctižádost a vlastní cíle, a nyní jsou více nepřáteli než přáteli. Tak je to asi do poloviny knihy. V polovině knihy začne autorka pracovat s jejich vzájemnou přitažlivostí, ale já ji tam vůbec nevidím.

Cyrus je namyšlený a sebestředný, Violet myslí jen na vlastní zisk. Oba mi byli extrémně nesympatičtí. S vedlejšími postavami je to naprosto to stejné. Navíc na konci je strašně poznat, že si autorka s příběhem vlastně ani nevěděla rady. Chvílemi tam byli i prvky Krásky a zvířete.

Příběh rozhodně měl potenciál, ale ten se pro mě nenaplnil.

10.05.2024 2 z 5

Světlo nad oceánem Světlo nad oceánem Mary Ellen Taylor

Knihy ke čtení si vždy vybírám podle aktuální nálady. Tady jsem věděla, že si chci odpočinout od fantasy/romantasy a young/new adult, proto jsem si vybrala román, který rozplétá velká rodinná tajemství skrývající se za komplikovanými vztahy.

Máme zde ostrovy Outer Banks v Severní Karolíně a dvě dějové/časové linky. Jedna se odehrává v minulosti roku 1950 a druhá v současnosti v roce 2022 v období pár měsíců. Minulost je vyprávěna babičkou Ruth, které je v tu dobu 12 let, v současnosti už nežije. V přítomnosti její vnučka Ivy zdědila její dům a vrací se do Outer Banks, aby vyřídila všechny nezbytnosti.

Musím říct, že toto je jedna z mála knih, kde nevím, která dějová/časová linka mě bavila více, protože obě byly stejně skvělé. Já si během četby užívala přítomnost oceánu na každé jedné stránce a vlastně jsem ani nechtěla, abych příběh dočetla.

V minulosti Ruth žije se svými rodiči a vedou hotelový rezort Na Pobřeží, kde se každé léto sjíždí zajímavá skupina hostů. Toto léto se tam objeví Ruthina sestřenice Talley, zpěvačka Carlotta, rodina Manchesterů a další. Rychle zjišťujeme, že za nimi stojí ještě zamotanější minulost, která se postupně rozplétá.

Velké finále vyřeší až Ivy v přítomnosti. Ivy je kuchařka z New Yorku a Outer Banks opustila, když byla čerstvě plnoletá. Nechala tam svého přítele Matthewa, se kterým plánovala otevřít restauraci, svou nejlepší kamarádku Dani a babičku Ruth. I zde je mnoho křivd, které si budou muset dotyční vyříkat a nějak je vyřešit.

A samozřejmě na pozadí máme i lehkou romantickou linku, která se mi také moc líbila.

10.05.2024 4 z 5

Křehké srdce Křehké srdce Mona Kasten

Když jsem loňské léto dočetla 1. díl této duologie Scarlet Luck, milovala jsem to, ale tvrdila jsem, že jsem dostala jenom polovinu příběhu, a bývala bych ihned potřebovala 2. díl. U některých knih nevadí, že mají více dílů, protože ty jednotlivé jsou alespoň částečně uzavřené, tady to po Osamělým srdci zůstalo naprosto otevřené a mezi Rosie a Adamem se toho vlastně tolik nestalo.

Vy máte teď tu výhodu, že můžete vzít obě knihy najednou, Osamělé a Křehké srdce, a ihned si je přečíst. A to také udělejte, protože je to dokonalost. Letos je Křehké srdce kniha, která se doopravdy dotkla toho mého srdce a nejednou jsem si s hrdiny během četby pobrečela.

Křehké srdce pokračuje o 4 měsíce déle oproti 1. dílu a máme tu Rosie, která se snaží opět rozjet svou rozhlasovou show, ale zároveň je poznamenaná událostmi, které se staly se Scarlet Luck, Adamem a její bývalou kolegyní, která ji zradila. Trpí, pomalu upadá do deprese, ale snaží se jít každý den pomalými krůčky dále. Adam se vrací z odvykačky, pořád má démony, pořád má před sebou velký kus práce, ale je na tom lépe, i když je nyní vyřízený, vyčerpaný a zlomený.

Řekla bych, že v této knize se role obrátily. Zde je to Rosie, která potřebuje pomoc, protože se pomalu topí a vlastně jediný Adam to vidí, ale zase na tom ještě není tak, aby mohl vzít zodpovědnost za Rosie na sebe. Jen to píši a mám slzy v očích, doopravdy.

Mona Kasten v této duologii maximálně rozebrala psychické problémy a myslím, že u Rosie i Adama to zvládla tolik uvěřitelně. Máme zde léčbu závislosti, deprese, dopady znásilnění, sociální fóbii, vyhoření, zlomené srdce, kyberšikanu a mnoho dalších, a zde řeknu, pouze ve dvouch knihách. K tomu přidejte hudbu a lásku a máte dokonalé knihy.

22.04.2024 5 z 5

Nenávidím tě, Adame Connore Nenávidím tě, Adame Connore Ella Maise

Rovnou říkám, že 1. díl, Miluji tě, Jasone Thorne, je láska a nyní bych hodnotila 5/5, loni jsem hodnotila 4,5/5, proto maximálně doporučuji. A pokud jste četli Jasona, nemůžete si Adama nechat ujít, protože Olive a Jason se zde vyskytují také a to hojně, takže doporučuji i Adama, už jenom kvůli nim.

A proč Adama hodnotím níže? Vulgarismy, moc sexuálních narážek a Lucy. Lucy mi jednoduše nesedla. To ale neznamená, že nemůže sednout někomu jinému. Já si ihned vybavila, že jsem z ní nebyla nijak zvlášť unesená už v 1. díle … A Adam? Adam je fajn, ale pro mě je to jen slabý odvar Jasona, proto jen lehce nadprůměrné hodnocení.

Lucy se po rozchodu dočasně stěhuje k Olive a Jasonovi a zároveň se vedle nich nastěhoval známý herec Adam, který doma tráví hodně času se svým synem Aidenem, protože se rozvedl s jeho matkou, herečkou Adeleine.

Lucy se seznamuje s Adamem, ale je to takové nešťastné seznámení a oba od té chvíle tvrdí, že se nenávidí. Aiden, Adamův syn, si ale získá srdce Lucy, Olive Jasona a Lucy bude občas Aidena hlídat.

Linka Lucy nepřináší nic nového, v jeden okamžik se objeví super zvrat, který by knihu pozvedl, ale … Adam řeší spor o opatrovnictví Aidena s Adeleine. A mezi Lucy a Adamem už je to stokrát viděný vzorec, který ničím nepřekvapí.

Autorku i tak miluji, protože píše neskutečně čtivě a už teď se těším na další její knihy.

Závěr je takový, že Olive a Jasona naprosto miluji a toto byl obstojný flirt!

18.04.2024

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Pomalu se zase vracím k thrillerům, před narozením dcery jsem je milovala, poté jsem měla nějaké jiné čtenářské chutě, ale nyní už jsem zase ráda v napětí.

Alex Dahl je norská autorka a pro mě je to první setkání s její tvorbou. Ale určitě ne poslední.

Když zmizela začíná příběhem hluché matky Liv, která v Norsku sama vychovává autistického syna a oba je straní jakékoliv společnosti, což Adrienovi vyhovuje. Až jednoho dne oba zmizí.

Vyplývá na povrch, že se Liv možná o Adriena špatně starala, a že měla sebevražedné sklony. My ale vidíme, co se doopravdy stalo. Jejich cesty se rozdělí a oba si prochází těžkou životní zkouškou.

Pak zde máme mladičkou Rusku Anastasiu, která opouští svou rodnou zemi a babičku a cestuje do Milána, aby se stala slavnou modelkou. A bývala by se jí i stala, kdyby nepotkala šlechtice a vlastníka jedné modelingové agentury Georgia a nezamilovali se do sebe.

A pak tu máme Selmu, norskou novinářku, která se specializuje na velmi složité případy jako je například zneužívání mladých dívek v Miláně nebo právě ztracení hluché matky s autistickým synem.

Kniha je vyprávěna ze 4 pohledů - Liv, Adriena, Anastasie a Selmy. A to knize rozhodně dává hodně navíc a čtenář se ani na sekundu nenudí, doopravdy ne. Ta kniha je perfektní.

Zvrat v cca 3/4 knihy jsem absolutně nečekala a bylo to neskutečné. Abych hodnotila maximem, potřebovala bych trochu jiný konec a také to trochu jinak udělat s padouchem, ale nebudu Vám psát co přesně, protože nechci spoilerovat.

13.04.2024 4 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Tak tento příběh mě krásně zahřál u srdíčka. Myslím si, že je to ten typ knihy, která Vás může dostat ze čtecí krize. Za chvilku přečtená, milý příběh, příjemní hlavní hrdinové a lehce originální námět.

Rosie ke svým narozeninám od manžela dostane ten nejhorší možný dárek - rozvod. Rovnou jí oznámí, že si už stačil najít někoho jiného a ještě jí řekne, že život s ní je jedna velká nuda, a že ona je jako leklá ryba. Upřímně? Stát se to mně, tak se sesypu a dlouho se nevzpamatuji.

Rosie se ale rozhodne udělat něco nečekaného - dá výpověď v práci (pracuje jako známá kuchařka v michelinské restauraci), utratí všechny své úspory za karavan Růženu a vydá se na cestu po Anglii, kde bude na festivalech a dalších akcích vařit, péct a míchat své originální čaje.

Rosie rozhodně není jako leklá ryba. Ano, je organizovaná a pragmatická, ale zároveň je srdečná, vtipná, přátelská a dřímá v ní i dobrodružný duch. Hned na začátku se seznamuje s Ariou, další cestovatelkou bez pevného domova. I Aria má svůj příběh, své tajemství. Stanou se z nich kamarádky a parťačky v tu pravou chvíli.

Rosie postupně objevuje své nové stránky, které do rozvodu nepoužívala, a zjišťuje, že od života může dostat i nádherné zážitky, nejen práci a plánování. Na cestě nejde vždycky všechno podle plánu a Rosie se naučí přijímat věci a situace takové, jaké jsou, a jak přijdou.

I když by to člověk nečekal, do života se jí připletou dva muži: karavanista Max a fotograf Ollie. S Maxem se potkává na svých cestách a s Olliem si dopisuje po internetu. Max je její pravým opakem a mužem, kterého by si nikdy nevybrala. Ollie je naopak jejím ideálním mužským protějškem.

Je už Rosie připravená na nový vztah? Jak se popere s kočovným životem? To všechno se dozvíme během tohoto sladkého road tripu. Kniha se mi moc líbila a rozhodně doporučuji. Už teď se těším na volné pokračování s příběhem Ariy.

20.03.2024 4 z 5

Prokletá Mimzie Prokletá Mimzie Tess M. Puffrová

“V životě se totiž dějí různé věci, ale ať už stojíte před jakýmkoliv problémem, jedno je jasné - nějak to dopadne.

Rovnou říkám, že být mi mezi patnácti až sedmnácti lety, pravděpodobně bych hodnotila 5/5. I když ale nejsem cílovka, četbu jsem si užila na 100 % a ani na jedné stránce knihy jsem se nenudila. Od autorky jsem četla už celou sérii Láska a ten spisovatelský posun je neskutečně vidět a cítit v celém příběhu.

Moc se mi líbí anotace a žánrové zařazení knihy, protože toto je doopravdy Young Adult Mystery.

Šestnáctiletá Amy McKenzie (Mimi, Mimzie, Mimz) se se svou matkou stěhuje do městečka Hillock Woods k matčinýmu novému partnerovi Nickovi, který je vdovec a žije se svými dvěma syny - sedmnáctiletým Angelem a malým Samem. Plánují svatbu, ale Angelo je proti, nechce novou rodinu a nechce, aby s nimi Amy se svou matkou bydleli a dává jim to patřičně najevo.

Amy se stane součástí party, ve které je také Angelo. Ten jí dává pořádně zabrat, ale pravdou je, že kdyby nebyli něco jako nevlastní sourozenci, vlastně by je to k sobě přitahovalo.

Vypráví se, že v Hillock Woods straší čarodějnice Margaret a její manžel Jean. Je zde i Howardův dům, který slouží jako čarodějnické muzeum. Tam měli Margaret s Jeanem mučit a zabíjet své oběti pro Margaretinu věčnou krásu. A možná také věčný život? Protože ve městě se dějí zvláštní a strašidelné věci - z domu se ozývají zvuky a hlasy, jsou nacházena mrtvá zvířata, pentagramy na zahradách. krvavé vzkazy, čarodějnice v oknech, aj.

Parta okolo Amy, Angela a dalších kamarádů se rozhodne záhadě přijít na kloub, ale u toho odhalují velké tajemství, které se ve městě stalo dva roky zpátky a někteří z nich se ho možná napřímo účastnili - Vidím vás!

Já jsem hlavní zápletku odhalila už někdy v polovině, ale nevadilo mi to. Užívala jsem si tu mysteriózní část knihy. Romantická a kamarádská část je více pro ty náctileté.

26.02.2024 4 z 5

Až o mě zabojuješ Až o mě zabojuješ Bianca Iosivoni

3. díl série Ať se stane cokoli a bohužel nejslabší a to tak že výrazně a mně je to moc líto, protože autorku miluji už od dob Strmého pádu.

1. díl Až se zase usmíříme (Callie a Keith)
3,5/5
2. díl Až ti budu nablízku (Teagan a Parker)
4/5
3. díl Až o mě zabojuješ (Sophie a Cole)
2,5/5

Druhý díl byl skvělý a o to více mě mrzí promarněný potenciál třetího dílu. Sophie a Cole měli co říct, jen jim to nebylo umožněno.

Cole, jeho studium, vývojářská soutěž, jeho rodina, ale nedostali jsme vůbec nic. Sophie a její minulost, nedostali jsme vůbec nic. Taková škoda. Autorka sama v Poděkování píše, že tento díl neplánovala a měla u toho zůstat, protože Sophie a Cole doopravdy nedostali to, co si zasloužili.

Podstatou příběhu mají být dva nejlepší kamarádi, kteří se do sebe zamilují, ale protože nechtějí ohrozit jejich přátelství, tak se zkoušejí odmilovat. 12 kroků, jak se odmilovat. I toto mělo potenciál alespoň na pěknou romantickou linku, ale ani to se nekonalo. Neoriginální nápady a žádná chemie.

Kniha o 320 stránkách ve mně vyvolala emoce pouze na jedné stránce a to když šlo ale o Parkera, hlavní postavu druhého dílu.

01.02.2024 2 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Od autorky je to má čtvrtá kniha, protože jsem četla už sérii Truly, Madly, Deeply. Hodnotila jsem je úplně stejně jako teď Velké naděje. Já mám tento typ literatury moc ráda a mám s čím srovnávat. Autorka má jednu velkou výhodu, píše doopravdy krásně a čtivě, její řádky se čtou témeř samy, proto se k ní pořád vracím.

Proč tedy hodnotím relativně nízko? Autorka zůstává pouze na povrchu, nejde do hloubky. Vezme příběh, postavy a zápletku, tak nějak tím vším projde, ale vlastně nám chybí nějaké napětí, překvapení, emoce, chemie

U této knihy je nádherné nemocniční prostředí. Máme tu tedy lékaře, ošetřovatele, pacienty a různé situace. Do nemocnice Whitestone přichází nová lékařka Laura a další kolegové. Tito nováčci mají svého školitele Nashe, který jim pomáhá a je tu pro ně.

Tím vlastně končí celá zápletka. Lauru balí někdo, ten se stane jejím kamarádem. Lauře se líbí někdo, ten její city opětuje. Pak zase ne, protože se něco stane. Pak zase ano, protože se zase něco stane.

A když dostaneme happy end, tak se stane něco šíleného, abychom byli napjatí do dalšího dílu.

Všichni hodnotí knihu velmi vysoko, ale mě to nepřesvědčilo. Je to taková dobře napsaná romantická oddechovka z nemocničního prostředí.

17.11.2023 3 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Z anotace a obálky jsem měla pocit, že zavzpomínám na má mladá léta a připomenu si knihy Lenky Lanczové, které jsem milovala. A přesně to se stalo.

Knihu bych doporučila čtenářkám 14 až 16 let, i přesto že hlavní hrdince Klaudii je čerstvých 18 let. Příběh není nijak náročný na psychiku a krásně plyne. Doporučuji číst v létě nebo v momentě, kdy si budete chtít léto připomenout, protože děj se odehrává během letních prázdnin na vesničce blízko Plzně.

Máme tu Klaudii, která žije se svou matkou, mladším bráchou a otčímem. Má kluka Davida, který by jí snesl modré z nebe, ale ona si není jistá, zda je to pravá láska. Také dvě kamarádky, Simču a Nikol.

Ve vesnici panuje nevraživost mezi chudými a bohatými. Klaudie a ostatní patří mezi bohaté. Naopak Vítek je na druhé straně chudých, protože se s rodiči a babičkou snaží vyhrabat z dluhů, které jim tu po smrti nechal strýc.

Jejich osudy se protnou a tak nějak se stane, že se spolu Klaudie a Vítek octnou na koňském táboře spolu s jejím bráchou.

Všechno je zamotané a romantická linka se postupně rozmotává. Celé by to bylo až moc jasné, ale na konci nás čekají nějaké zajímavé a nečekané zvraty, to mě bavilo hodně.

Být cílovkou hodnotím možná výše, i tak mě kniha bavila.

12.11.2023 3 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Jsem neskutečně šťastná, že se ke mně tato kniha dostala. I když má téměř 800 stránek, vůbec ničemu to nevadí, protože příběh krásně plyne a čtenář se ani sekundu nenudí. Já se tedy nenudila. Od samého začátku na mě kniha dýchla vibe Stmívání nebo současné Touhy, ale zde to na mě všechno působilo nějak lépe. A vím přesně, proč. Protože Lara je perfektní hlavní hrdinka, doopravdy ji nelze nemilovat. Chemie s Ericem funguje naprosto skvěle, takže je vše v tom největším pořádku.

Pro mě zde není důležité popisovat děj, ten si přečtete, ale ty emoce, které ve mně kniha vyvolala byly neskutečné. Jsem knihy plná a vím, že ještě dlouho budu. Už teď se těším na 2. díl a vím, že ho opět přečtu na jeden zátah.

Poslední kapitoly jsem si pobrečela a doopravdy jsem s hlavní hrdinkou trpěla.

Eric byl tím nejlepším přítelem, jakým mohl být, až do té doby, co se rozhodl, že Laře neřekne pravdu. Lara má hrdost a je mi jasné, že mu tak lehce neodpustí. Otevřela se mu a on jí zlomil srdce.

Další díly nám určitě také zodpoví otázku, kdo vlastně je Eric a co Lara a živly, proto říkám - skvělé romantasy - a doporučuji všemi deseti.

Jo a také doufám, že se nám v dalších dílech vrátí Scotch. Toho jsem si i za tak krátký okamžik stačila zamilovat, stejně jako Lara. A na prasátka se také těším.

Lary poslední slova v knize přesně definují to, jak silná ona je: "Když jste ti šťastní, myslím tím, když jste ti nejšťastnější na planetě, ten, koho milujete, vás miluje taky. Já jsem to štěstí neměla."

21.10.2023 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

U této knihy jsem čekala trochu něco jiného, než jsem nakonec dostala. Anotace mě nadchla a kniha ve výsledku zklamala. Kdyby v knize nebyl sex, řadila bych knihu pouze do young adult literatury, protože problémy, které tam hlavní hrdinové řeší, nejsou rozebrány nijak do hloubky.

Máme tam dva nejlepší kamarády, kteří už nejsou nejlepší přátelé - Tate a Jared. Tate odjíždí na rok do Francie, vrací se. Tate začíná příběh jako šestnáctiletá, po roce sedmnáct a končí ho jako plnoletá, osmnáctiletá. Ale hlavní děj se odehrává v období několika měsíců, spíše týdnů, mi přijde.

Jared se s Tate přestal kamarádit a rozhodl se jí bez nějakého hlubšího důvodu začít šikanovat. Tate se mu podrobila, stáhla se a snaží se všem a všemu stranit. Má svou nejlepší kamarádku, školu, sport, tátu, babičku a to jí stačí. Po tom roce ve Francii se rozhodne, že už nebude tou chudinkou a bude se bránit.

Postupně zjistí, že existují nějaké důvody k tomu, proč se Jared chová tak, jak se chová. Chce je zjistit.

Zkouší randit, zkouší znovu věřit a když se toto všechno stane, tak se ukáže, že šikana ještě neskončila. Tate tam má jasný děj. U Jareda postupně odhalujeme nějaká tajemství.

Kniha neurazí, ale ani nenadchne, proto hodnotím 3,5/5.

17.10.2023 3 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

S touto sérií jsem měla na začátku trochu problém a nekonalo se u mě to davové nadšení jako u většiny čtenářů.

U 2. dílu jsem se cítila podobně jako u 1., ale rozhodně mi více seděla dospělá Cecílie. Bylo mi ji doopravdy líto, jak se všechno špatné svádělo pouze na ni.

Do poloviny knihy jsme v minulosti, pak jsme v přítomnosti, nakonec se posuneme ještě o 8 měsíců a v Epilogu nahlédneme o dalších 10 let dále.

Tento díl mě ale rozbrečel a v tom okamžiku mi došlo, proč knihu nehodnotím tak vysoko. Já se totiž zamilovala do špatného Havrana. Je to trochu jako ve Skleněném trůnu s Chaolem a Rowanem, tam jsem to také nikdy nepřekonala. Pro mě je Sean chlap, do kterého bych se zamilovala a vždy bych si vybrala jeho. Ne že by bratři nebyli ucházející, ale toto je to mé ale.

Rozhodně je tento díl zajímavější jak první, nechybí nečekané zvraty, velká tajemství a skok o 6 let dopředu rozhodně pomohl.

29.09.2023 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Jako první, proč se kniha jmenuje Hejno havranů a ne Havraní bratrstvo nebo Bratrstvo Havranů? Tak nějak by mi to ke knize sedělo více. Jinak jsem ke knize měla vysoká očekávání, která se úplně nenaplnila, hodnotím 3,5/5.

V Předmluvě se 26tiletá Cecílie vrací do Triple Falls, na místo, kde to všechno začalo. Tam, kde zažila tu nemocnou lásku.

Pak máme skok do minulosti, Tenkrát, kdy je Cecílii téměř 19 let a stěhuje se právě do Triple Falls ke svému otci, protože její matka se o ni teď nemůže starat. Cecílie se svým otcem nemá žádný vztah, ale je tu domluva, že až dosáhne věku 20ti let, zdědí nějaké peníze a akcie ve firmě. Teď bude pracovat u něj v továrně a začne studovat vysokou školu.

Hned první den v novém zaměstnání se seznamuje s nádherným Seanem, který ji představí také svým tajemným kamarádům. Parta kluků, co mají na těle vytetované havrany. Jeden z nich, Dominik, ale u nich Cecílii nechce, není plnoletá a navíc kvůli jejímu otci. Je na ni hodně nepříjemný. Sean se s ní ale i tak schází, velmi rychle se sbližují. Sean má ale mnoho tajemství, na které nechce Cecílii odpovědět.

Cecílie byla vždycky hodná holka, starala se o svou mámu a nedělala žádné hlouposti. Teď si ale řekla, že je načase žít a trochu více se uvolnit. Přesně to bude dělat se Seanem a partou.

V práci to měla těžké jako dcera šéfa.

Postupně se nám vztahy trochu zamotávají, ale nebudu spoilerovat, a Cecílie se v tom začne plácat. Do toho se dozvídá nějaká ta tajemství a pravdu o tom, co kluci vlastně doopravdy dělají.

Do 3/4 knihy jsem z knihy byla trochu nešťastná, protože mi prostě neseděla naivní Cecílie a na konci se ukázalo, že byla doopravdy moc, moc naivní a měla o sobě moc vysoké mínění. Ukousla si větší kus, než byla schopná spolknout.

Otevřený konec mi nevadil a vím, že si přečtu i druhý díl Exodus, ale teď to proložím jinou četbou. Čekala jsem ale rozhodně více.

P.S.: Byla jsem od samého začátku tým Sean, a jsem pořád.

13.09.2023 3 z 5