Miane Miane komentáře u knih

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

K této sérii mě, jako asi spoustu z vás, přivedl seriál Outlander, a bylo to jedno z nejlepších literárních setkání v mém životě! Ano, knihy od Diany Gabaldon jsou červená knihovna, nicméně sofistikovaná a velmi propracovaná a to je přesně ten typ oddechové literatury, který mám ráda. Odpustím jí tedy i určitou repetitivnost děje a nepravděpodobné zvraty (ano, už samotné hlavní téma cestování časem je nepravděpodobné, ale že Claire je zrovna zdravotní sestra a její manžel je zrovna historik, a zrovna se zálibou v dějinách jakobitského hnutí? How convenient!), protože číst Dianu Gabaldon je skvělá zábava.

(Jenom prosím, pokud vládnete angličtinou, udělejte sami sobě laskavost a přečtěte si knihu v originále. Do českého překladu jsem jen letmo nahlédla v knihovně a chtěla jsem si vyškrábat oči.)

20.03.2015 5 z 5

Adelheid / Zánik samoty Berhof / Zrození horského pramene Adelheid / Zánik samoty Berhof / Zrození horského pramene Vladimír Körner

Z nějakého neznámého důvodu zaměstnalo nakladatelství Dauphin slepého korektora - jinak si to neumím vysvětlit. Novely jsou bezesporu výborné, nicméně několik chyb na téměř každé straně (špatná interpunkce, překlepy, špatně rozdělená slova) včetně hrubek ("vyděl"!) mě přinutilo knihu v polovině odložit. Zájemcům o přečtení vřele doporučuji sehnat jiné vydání.

04.06.2015