Mermaida Mermaida komentáře u knih

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Tak to bylo něco! Hezky napsaný milý příběh o dívce, která trpí úzkostmi a má jistá tajemství. Při čtení tušíte, že se v příběhu něco skrývá, a že to možná není tak, jak je čtenáři překládáno, ale to rozuzlení na konci mi nedalo spát (dočteno dnes v 00:33h). Byla to obsahově silná kniha, kterou jsem si do posledního čtecího dechu naprosto užila, až mě totálně emočně rozložila.
Pro mě to byl zajímavý a čtivý románek, ve kterém se vyskytovala láska, tajemství, a nečekaný zvrat událostí.

27.10.2020 5 z 5

Po necelém roce se mi konečně dostalo do rukou pokračování o Dianě a o Lidech... na to jak to všechno smutně začalo, to teď romanticky skončilo s lehkým nádechem nerozhodnosti :)
Krásný srdceryvný příběh.

06.02.2020 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Silný a dojemný příběh. Ale který z tohoto prostředí není?..
Kniha byla čtivá, děj mi rychle plynul a občas se nedalo od knihy odtrhnout, ale někdy naopak bylo odložení knihy nutností.
Autorův styl psaní mi nevadil. Kniha byla jiná než typické výpovědi "přeživších", ale i tak se domnívám, že byla věrohodná.

07.10.2019 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Skvělý, poutavý, dechberoucí román, který si mne získal od prvních stránek. Děj měl spád, který mě strhnul a už nepustil. Během čtení jsem měla různé své teorie, které sebuď potvrdily nebo ne, ale rozhodně to nebyl pro mě předvídatelný příběh. Měl zvraty, které jsem vůbec nečekala a které knihu ještě víc vyzdvihly. Uměla bych si představit, že bych byla schopná tuhle knihu přečíst na jeden zátah, nebýt jiných povinností.

24.03.2019 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Velice milé a poutavé čtení. Parádní oddechovka, která mi sedla.

20.02.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha mě naprosto uchvátila... a konec, kdy se příběh hlavních postav začal ucelovat v jeden, byl naprosté wow! Mě se teda opravdu kniha líbila, a jsem ráda, že jsem po ní šáhla. Byla lehce tajemná, ale to na ní bylo to kouzelné. Zjštění, kterým je pohlcen celý děj knihy, nám u rodiny Fitzpatrickové ukazuje, že můžete prožít život vedle někoho, u koho jste se domnívali, jak ho znáte, ale ono se ukáže, že vlastně vůbec neznáte... Zajímavý příběh s ještě zajímavějším epilogem.

03.07.2015 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Moje první detektivka, a musím teda říct, že mě zaujala. Byla propracovaná a precizní. Vše krásně zapadalo. Tématika byla velice zajímavá až fascinující, nad kterou se místama tajil dech. U některých částí si čék mohl zkusit odhadnout, jestli se v tom či onom rozuzlení trefí.
Ráda zkusím od této autorky i jiný poutavý příběh.

28.10.2014 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Za mě to byla skvělá kniha, čtivá a propracovaná. Skoro od začátku příběhu jsem byla vtažena do děje a po polovině knihy jsem hltala stránku za stránku se zatajeným dechem a napnutá v očekávání, co se bude odehrávat na dalších stránkách. Děj mě za mě strhující náboj a spád. Sice to na můj vkus bylo občas trochu zbrklé, takže jsem se asi dvakrát načapala, jak knihu zavírám, abych si na chvíli od čtení odpočinula a mohla se pak lépe soustředit.
Jenom u toho konce jsem byla taková - možná trochu zmatená a trochu více zklamaná. Nebylo to podle "přestav".
Jo a taky bylo zajímavé číst od tohoto autora knihu z pohledu hlavní postavy - tedy Maggie a nikoliv z pohledu vyšetřovatele či "vypravěče". Já si osobně tuhle "Bryndzovku" užila. :))

22.02.2024 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Od autorky to byla má druhá kniha a myslím, že se mi líbila víc než právě kniha Dopis. Autorka vsadila na střídání časových linek mezi současností a minulostí a to mám ráda. Kniha se mi až na začátek četla příjemně. Příběh se mi velmi zamlouval a vyprávění hlavní hrdinky - stoleté Jenny bylo laskavé i smutné zároveň. Záleželo, kde jsme se zrovna ve vyprávění a jejím životě dostali. Postavy jsem si celkem oblíbila, i když byla tam jedna postava, která mi po celou dobu čtení "pila krev". Ti, co četli, zřejmě uhádnou koho myslím.

02.02.2023 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Za mě trochu zklamání. Čekala jsem "strhující poválečné drama", ale já ho teda v knize nenašla. Kniha byla svým způsobem zajímavá, ale příběh mi přišel takový plytký a nijaký. Prostě jsem čekala od takový knihy, zabývající se takovým "procesem" daleko více.

26.03.2022 3 z 5

Příjemná kniha, která se hezky četla, a která měla v sobě hodně zajímavých myšlenek. Vypravěčkou je majitelka knihkupectví, která nám představuje pár svých stálých návštěvníků knihkupectví, které nějakým způsobem ovlivnily její život, nebo ona ovlivnila ten jejich...

22.02.2022 3 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Milé a příjemné čtení. Příběh na mě působil takovým kouzelným dojmem, líbilo se mi, že je plný knih a citací z nich. Postavy jsem si oblíbila, hlavně Agnes, Olivera a pana Livingstona.

02.02.2022 4 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Tohle bylo velmi laskavé a dojímavé čtení, přestože není úplně veselé. A ačkoliv si nejsem úplně jistá, zda jsem "cílovkou", tak jsem ráda, že jsem jsem měla možnost si knihu přečíst. Tato kniha mě upoutala svojí nenápadnou a přesto krásnou obálkou, která dost vystihuje děj knihy. V druhé řadě jsem od autorky četla obě její předchozí knihy, které se mi dost líbily, a tak jsem si řekla, že zkusím i tuhle. A jsem za to ráda, protože mi sedla a četla se mi opravdu dobře. Byl to poutavý příběh, plný životních nástrah, ale také vroucné lásky. Dokonce mi ke konci i slza ukápla.

23.11.2021 4 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Jednoduchý příběh o nevyřčeném. Za mě asi takový průměr, co neurazí. Působilo to na mě jako takové klišé (ne v romantickém slova smyslu) - spíš nedotažené - nepřijde mi reálné, že by manželé, kteří spolu žijí čtyřicet let spolu 6 měsíců nepromluvili ve společné domácnosti...?
Na druhou stranu se mi kniha kupodivu četla dobře a času stráveného s ní nelituji, proto dávám 3 hvězdičky místo dvou.

02.05.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Kdo by neznal ságu Stmívání? A který milovník by ji nechtěl číst očima našeho milovaného upíra Edwarda? Po 15 letech jsme se dočkali. :) Kéž by to ale nebyl jen první díl, kéž by nás autorka provedla Edwardovýma očima celou ságou... Osobně by mě strašně zajímaly události z jeho pohledu z Rozbřesku. Ale to předbíhám!
Bylo milé se opět vrátit do Forks. Do příběhu, který všichni fanoušci ságy Stmívání známe, ale z Bellinina pohledu. Tento nový pohled Edwardovýma očima byl naprosto skvělý. Čtivý a pohlcující. Nové pocity, nové okolnosti, nová vyjasnění staré známé romance! Kdo tuhle ságu nemiluje - nepochopí...
Bohužel česká verze má své mouchy v chybách. Nejedná se o chyby v příběhu, ale o překladatelské / korekturní prohřešky, které by se v knize v takovém hojném počtu neměly objevit! :( Snažila jsem se vnímat pouze příběh, ale i tak jsem je viděla. Byla jsem si jich vědoma a rušily mě. Občas jsem si musela chybnou větu přelouskat znovu, abych věděla, co tím “chtěl básník říci”. Opravdu smutné, u tak očekávané knihy! To bych si na ni raději ještě dva měsíce počkala a měla ji bez chyb než tohle... Za ty chyby má kniha o jednu hvězdu méně - jinak by si vysloužila plný počet.
Ale i tak knihu doporučuji všem milovníkům Edwarda a Belly. :-)

23.03.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Knihy od tohoto autora mě fakt baví. I tahle byla skvělá, skvělá svým tématem - mě osobně se trošku hůř četla, stránky mi neutíkaly, tak jak bych si u autorovy knihy představovala. Avšak dané téma mě nutilo číst dál a dál, za což jsem ráda. Sama jsem se párkrát zastihla jak vodou šetřím. Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst KAŽDÝ! Abychom začali opravdu přemýšlet nad tím, co nás (nebo generace po nás) jednou možná čeká!!

19.06.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátká novela od mého oblíbeného autora, která se odehrává na Štědrý den. Fylozofické zamyšlení nad smrtí a nad tím, pro koho bychom byli schopni obětovat život. Milé čtení v podobě "jednohubky" o 76 stránkách.

26.12.2019 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Velice poutavá a čtivá kniha - o odpuštění sama sobě a o naději, o víře v zázrak, která navíc byla plná krásných citátů a mouder.

24.06.2019 5 z 5

Krásná a milá knížka, která se mi četla velice dobře, přestože je i smutná a lehce depresivní...

29.03.2019 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Ze začátku díky pomalému rozjezdu mi nepřišla kniha vůbec záživná, ale to se záhy změnilo! Pak nabrala na takové intenzitě, že jsem četla a četla a četla až po poděkování jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Kniha je vyprávěna deníkovou formou z pohledů čtyř hlavních hrdinů, a tyto kapitoly jsou krátké, díky nimž se kniha rychle utíká.
Konečný zvrat byl skvěle podaný a překvapil.

07.08.2018 5 z 5