medialstar medialstar komentáře u knih

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Krásný styl psaní, zvláštní nálada, promyšleně stavěný příběh. Prožijeme strachy i naděje, poznáme nitro a to jak osud věci komplikuje a zamotává. Každý chce někam a k někomu patřit...Někdy člověk přesně ví, jaký by chtěl mít život, ale nejde nic udělat nebo není síla... Ani vlastně nevím, co o knize napsat, těžko se hledají slova, raději si ji přečtěte.

12.03.2016 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Děj nabral spád až ve druhé polovině. Líbily se mi nenucené přechody v ději. Občas jsem se nad knihou pozastavila a nechala na sebe působit myšlenky, které zazněly, ve snaze najít v sobě nějaké stanovisko. Příběh střídá silné i slabší momenty, občas lze předvídat , ale určitě má co říct. Doslov potěšil.

28.02.2016 3 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Tento autor má kočky dokonale prokouknuté, to se musí nechat. Vtipné čtení pro kočkofily.

05.02.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Ještě dlouho po přečtení ve mně přetrvává. Kniha mě pohltila, du-forma funguje báječně. Zvrácené, místy perverzní, určitě to není čtení pro každého. Těším se na druhou knihu autorky.

02.01.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné poselství, ilustrace. Malý poklad pro duši i oči.

02.01.2016 5 z 5

Tři kapitoly Tři kapitoly Daniel Hradecký

Nenechte se mýlit. Tahle tenká fešanda vyžaduje víc času, než by se mohlo zdát. Na startu se náramně navnadíte, druhý kus se stává slovní a myšlenkovou smrští, v jehož průběhu možná jistíte, že vůbec nevíte, která bije, což je můj případ. Závěrečný počin však byl dočten za zvuku fanfár a třaskání ohňostroje. Ten mi fakt navodil literární blaženost.

08.04.2022 5 z 5

Vychytávky Ládi Hrušky Vychytávky Ládi Hrušky Ladislav Hruška

Kniha přesahující žánr hobby. :D Neberme to tak tragicky, pár vychytávek je použitelných, Ovšem diskokoule pro slepice, držák na recepty nebo držák na vanu, to je jiná liga. Některé fotky poněkud spornější a volající po vynechání, ale v jádru to není takový průšvih a pokud to berete s nadhledem, tak je to vlastně docela sranda.

22.01.2022 3 z 5

Stateční v zahradě Stateční v zahradě Thomas Hess

Kdo je připraven, není překvapen. :-)

17.10.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Tak trochu jiný cestopisný deník. Říkala jsem si, jen ji tak prolítnu, mrknu na obrázky. Ale kdepak, přečetla jsem každý řádek a užívala si nevšední výlet.

27.08.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Krátký obrázkový příběh (spíše stripy) o nevšedním vztahu dvou protikladů. Vlkodlak s upírkou a starosti jejich všedního dne. Nejsem cílová skupina, ale pobavilo.

11.04.2021 3 z 5

Bydlíme v zahradě: Zařiďte si pokoj pod modrým nebem Bydlíme v zahradě: Zařiďte si pokoj pod modrým nebem Jiří Dvořák

Inspirace není nikdy dost a z této knihy jsem ji načerpala bohatě. Přehledné, stručné a jasné rady a nápady vytvořené pro podmínky naší rodné hroudy. Možno použít i čistě jako kochací knihu u kávičky nad obrázky.

27.01.2021 5 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Kniha mi dala docela zabrat, neboť historické romány nejsou zrovna to, co bych vyhledávala. Anotace mě ovšem přesvědčila pozměnit žánr. A nebylo to vůbec marné. Pomalu se rozplétající klubko jedné vraždy, která je sice stěžejním tématem, ale cesta k vyřešení vede přes více vrstev příběhu. Spíše než detektivka je kniha temnou a drsnou sondou do švédské historie, lidských pohnutek a osudů. Místy hodně upovídané a rozvláčné, nicméně zanechává ve mně dojem zdařilé prvotiny zajímavého autora. Přidanou hodnotou je, dle mého smělého úsudku, výborný překlad. Tady si budete češtinu užívat.

12.01.2020 4 z 5

Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Marc Hamer

Vlídné a moudré vyprávění muže, který zasvětil život přírodě a krtkům. Až doteď mě vlastně ani nenapadlo, že je tohle regulerní povolání:-). Knižní překvápko, které mohu s čistým svědomím dopoučit.

24.11.2019 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Svižné rodinné dramátko. Pěkně to plynulo, konec obstojný. Jedná se ovšem o ryze ženský román se zápletkou. Neumím si představit, že by tohle dočetl chlap do konce. :-) Na vypnutí hlavy ideální.

14.11.2019 4 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Vyvážené, není slabšího kusu. Seznam autorů sliboval mnohé a taky se tak stalo. Velká spokojenost!

04.11.2019 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Já bych to zas neviděla tak černě. Když se odprostím od všech oprávněných výtek, co se týče chyb, opakovaného vydání a tím pádem nastavované kaše k účelu zcela jednoznačně neférovému, a podívám se na to čistě jen jako na zábavu pro zkrácení volné chvilky, proč ne. Něco je zbytečně vulgární, stále nahlížíme pod pokličku autorova života, ale na to si už asi budeme muset zvyknout. Nebo se z toho Viewegh časem vykecá a zase něčím překvapí. Nebo taky ne. Takže nečekat zázraky, přijmout to jako čtení na nudné odpoledne a nebudete mrzutí. Protože některé kusy docela udeřily na vztahovou hlavičku. Ovšem poslední vložená divadelní hra byla úplně mimo... Tři hvězdy, ale ta jedna teda hodně slabě poblikává.

22.05.2019 3 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

S klidem dávám plný počet, potože se nestává často, aby celek působil tak vyrovnaně. Povedená obálka, osvěžení v podobě krátkého úvodu od každého autora je příjemným zpestřením. Vyzdvihla bych Stančíka, Mornštajnovou a Notaro. Fajn jednohubka.

22.05.2019 5 z 5

Příběh krátkého manželství Příběh krátkého manželství Anuk Arudpragasam

Ne, tohle nebyl můj šálek. Zbytečně ukecané, kdy se dozvíte i to, co by jste raději ani vědět nechtěli. Snaží se to celé tvářit velmi oduševněle a naservírovat velké sdělení. Což se ovšem v mém případě minulo účinkem. Zcela.

07.04.2019 2 z 5

Výsek Výsek Emil Hakl (p)

Příjemně strávený čas v dobré společnosti. Starší fejetony mě oslovily více, ty novější někdy ztrácely svou lehkost. Ale díky Výseku jsem si připomněla, že si chci od Hakla přečíst další kus.

19.01.2019 4 z 5

Schovka Schovka Jack Ketchum (p)

Tohle je pro mě velké překvapení, libí se mi styl psaní, sedlo mi to. Určitě mě nalákala na další tituly autora.

06.01.2019 4 z 5