mazda333 mazda333 komentáře u knih

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Knihu jsem dostala k narozeninám, takže to byl výběr naslepo. S B. Erskinovou jsem se setkala poprvé a její styl mi docela sedí. Nová pro mě byla také tématika snů a duchařiny. Připadala jsem si trošku jako zatvrzelý realista na schůzi ezoteriků. Nicméně mi tajuplný letitý dům na pomezí velšsko-anglické hranice učaroval, jakož i drsná velšská krajina lesů, řek a údolí. Celkově tedy přes drobnou rozpačitost někoho, kdo obvykle čte poněkud jinou sortu knih, hodnotím příběh jako osvěžující změnu a zajímavý zážitek. A je dost dobře možné, že v budoucnu sáhnu po některé z dalších knih B. Erskinové.

Stříbrný trn Stříbrný trn Raymond E. Feist

Jsem ráda, že úroveň stále stoupá. Ačkoli mi postava Aruthy nijak nevadí, jsem ráda, že tentokrát dostal i Pug více prostoru. Osvěžením také bylo hlubší začlenění Jimmyho do příběhu. Zdálo se mi, že v tomto díle bylo i více vtipných pasáží, ať už to bylo ze strany rozverného zlodějíčka nebo královských sourozenců. Pro mě zatím také nejlepší díl.

03.11.2018 4 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Musím přiznat, že z prvního dílu jsem měla rozporuplné pocity. Ačkoli mě kniha hned v samém úvodu upoutala, později mě trochu podráždila ona do očí bijící podobnost s pánem prstenů a dlouhá nepřítomnost hlavního hrdiny, Puga. Úvodní nadšení v druhé půli knihy trošku opadlo. Vpád mimozemských armád mi zpočátku do příběhu moc nepasoval a chvilku trvalo, než jsem ho strávila. Celkově ale vnímám úroveň knihy pozitivně a myslím, že se jedná o dobře rozehranou sérii. Následující díl ale bude pro mě rozhodující.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Dost mě mrzelo, že je to psané tak laciným pubertálním stylem, protože děj nebyl špatný. Kvůli neustálé posedlosti tématy móda-sex-drby jsem protáčela oči častěji, než je zdrávo. Po přečtení jsem si pustila i film, a přestože byl trochu "neuspořádaný" a uspěchaný, tak trefil přesně to, co mi u knihy vadilo - mnohem sympatičtější hlavní hrdinky. Rose s parádním badass humorem a mnohem méně ukňučená Lissa. Nejsou to žádné klenoty literatury ani filmu, ale dohromady to celkem funguje. Takže proč ne.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Oproti slabé jedničce bylo tohle o dost lepší. I když mě to vtáhlo do děje teprve až při útoku na Velaris. Před tím jsem často nedokázala udržet pozornost, nejspíš proto, jak tam furt někam odbíhali a sháněli různé krámy, které tam snad byly jen proto, aby se nějak zabil čas. Hlavně už ale tento díl působí mnohem uvěřitelněji. Palec hore si zaslouží postavy a krásně popsané město Velaris ... jo a vodní vlci byli bezva :-)

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Tak se nevyhnutelné přece jen uskutečnilo...opět brilantní nervy drásající příběh i když poněkud s trpkým koncem :(

02.11.2018 5 z 5