martisek21 martisek21 komentáře u knih

Když se stíny natahují Když se stíny natahují Jasmina Petlach

Když jsem knihu dostala do ruky, vůbec jsem netušila, do jakého příběhu se ponořím. Předchozí dílo autorky je spíše odlehčené fantasy, ale toto bylo o moc silnější. I když jsou postavy vymyšlené, jejich příběhy jsou inspirovány skutečným utrpením, které jiní lidé opravdu zažili. Není to žádná lehká četba na pláž, ale příběh, u kterého jsem tajila dech, plakala a doufala ve šťastnější konec, než jaký musel nevyhnutelně přijít. „Když se stíny natahují“ je dílo, na které může být autorka hrdá.

28.10.2022 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Neeee,proč to nemohlo skončit? Fakt to na 700strankách nešlo? Však už se tam stalo všechno, v bozích, božstvech, prvotních se podle mě nemůže vyznat snad už ani autorka, jak je to komplikované.... A ano - musím souhlasit s dalšími čtenáři, už je tam zbytečně moc vulgarit - někdy se dá přece říct i "sakra",ne? No ale i tak dávám čtyři hvězdičky, protože napínavé a čtivé to je, Kierana a Casteela ( v tomto pořadí) žeru, Poppy je snesitelná, její myšlenkové pochody se dají přeskakovat, sex je pokaždé nějak jiný, abysme se nenudili, a že ho tam teda je... Ale fakt už to mohla autorka ukončit :-)

06.01.2024 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tuto knížku jsem četla v přesvědčení, že se jedná o poslední díl - napovídal by tomu i počet stran. Ale ne.... stále nové zvraty, stále promyšlenější a delší sexuální pasáže a jak už někdo napsal - hrdince se v hlavě pořád promítá to stejné dokola a dokola, to jsou pasáže, které jsem už pak přeskakovala. I tak se ale knížka čte super, příběh je fakt promyšlený a většinu kladných postav už prostě musíte milovat, záporaky ze srdce nesnášet.

06.01.2024 5 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Po tom,jak jsem se nutila do čtení většinu prvního dílu, tak dvojka mě chytila od začátku. Jak už tu někdo napsal - už jsem byla v tomto fantasy světě zorientovaná a seznámená s postavama, tak to šlo dobře. Což ale neznamená, že když došlo asi po milionté k nějakému útoku kohokoliv , nepřeskočila jsem pár stránek :-)

16.07.2023 5 z 5

Chrany Chrany Peter V. Brett

Na tuto knížku jsem se moc těšila a rozhodně splnila mé očekávání - vrátit se do světa,který jste si během 5 dílů oblíbili, znovu se potkat s postavama,které jste si zamilovali, to prostě nemůže zklamat :-) Osobně bych uvítala klidně dalších pár povídek, i mým dětem bylo divné, že čtu tak "tenkou" knížku :-D

17.04.2023 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Nechápu, odkud se vzalo, že toto je "dětská" kniha. Pro mě teda byla násilnější, než severské detektivky. Svět, který je v ní vykreslený, je velice znepokojivý a číst dětem o společenství nesvéprávných loutek, které bez mrknutí oka vraždí, a vůbec se nad tím nepozastaví, protože nemají emoce mi nepřipadá vhodné. Autorce navíc zazlívám ten konec - vymyslela zajímavý příběh, ale nedotáhla zápletku do konce a nechala na čtenáři, aby si to domyslel, podle vlastní chuti. No... kdyby si tohle řekl každý autor, tak děkuju pěkně.

15.04.2024 3 z 5

Milovníci vína aneb Smrt na ex Milovníci vína aneb Smrt na ex Leopold Králík

Dan se vrací, aby vyřešil další vraždu, zažil pár milostných dobrodružství a obeznámil čtenáře s es větem vinařů. Knížku jsem si užila - opět rychle plynoucí děj, občas zajímavý zvrat, na víno jsem dostala chuť víc než jednou. Oddechovka na dovču jako dělaná.

04.02.2024 3 z 5

Milovníci sportu aneb Smrt darebáka Milovníci sportu aneb Smrt darebáka Leopold Králík

Mile mě překvapilo, jak dobře se knížka četla. Děj byl poutavý, napínavý, co se týče školství, tak i poučný :-) A hodně se mi líbila ta přímost - nic se tady zbytečně dlouho neokecávalo, hezky to šlapalo jako hodinky.

23.01.2024 4 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Na poslední díl jsem se opravdu hodně moc těšila, ale musím říct, že asi poprvé jsem trošku zklamaná... Myslím, že to, jak moc se přitahují a milují, by si postavy mohly zvládnout vyjasnit max.ve dvou kapitolách, tady se v tom všechny páry plácají pořád dokola a dokola, snad kromě Lucie. Všechny jsem si oblíbila, všem jsem fandila, ale bylo to pro mě pak už dost protahované... Ale jinak super vysmyšlená zápletka, napínavé momenty i zvraty, ta ztráta byla hodně bolestivá....konec ale krásný a tak pro mě i nadále zůstává Cassanda Clare jednou z nejoblíbenějších autorek, protože díky ní existují nefilim.

11.12.2023 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

....už druhý týden se snažím do knížky začíst,ale pokaždé zaspím dřív,než se mi podaří pochopit,o co tam jde :-D dám tomu šanci ještě jeden týden, třeba se chytím!

Tak jsem to zvládla, ale teda na mě to bylo moc komplikované. Pár hlavních postav jsem si oblíbila a podařilo se mi zapamatovat jejich jména, ale celý tento nový fantasy svět jsem moc nepobrala...Dávám tři hvězdičky a pustím se i do dalšího /dalších dílů, ať vím, jak to dopadne, ale určitě se to nezařadí do mých nejoblíbenějších sérií.

19.05.2023 3 z 5

Příběhy z Akademie Lovců stínů Příběhy z Akademie Lovců stínů Cassandra Clare (p)

Já asi nikdy na světě Lovců stínů nenajdu nic, co by mě nebavilo... jako vždy dávám 5 hvězdiček a těším se na další díla

18.01.2023 5 z 5