martin3724 martin3724 komentáře u knih

Nechápu ty kritické recenze a špatná hodnocení. Mě knížka neskutečně bavila. Dokonce daleko více než Analfabetka, která sice byla také skvělá, ale u ní jsem cítil snahu lehce kopírovat fantastického Staříka. Zabiják Anders je naopak velice originální a zábavný a přesto nepostrádá pro pana Jonassona tak specifický styl humoru. Rovněž jsem rád, že je knížka o trochu kratší, než předchozí díly, čímž neobsahuje tolik nudných částí. Za mě 5*.

18.04.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Naprosto úžasná knížka. Předchozí díly od Keplera byly dobré, ale vždycky to jaksi nebylo ono. Ale Písečný muž si mě získal svým strhující příběhem už po prvních několika stránkách a nepustila, dokud jsem jí během chvíle nedočetl. Už teď se těšim, až si přečtu další díl.

08.04.2018 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Přirovnání k Doctorovi Who či Harry Potterovi mi přijdou trochu nadsazená. Knížka je zajímavá, ale myslím, že ze z toho nápadu dalo vytáhnout více. Ale jako oddychovka na léto dobré.

03.08.2018 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

S knížkou Playground jsem váhal kvůli špatnému hodnocení v recenzích. Vesměs však šlo vždy o stejný důvod - není to žánr na který jsou čtenáři Keplera zvyklí. Ostatní knížky autora jsem nečetl (určitě se na ně chystám), takže nemohu srovnávat, takže podám svůj nezaujatý názor. V příběhu je líčena láska matky ke svému synovi, pro jehož záchranu je schopná dojít až za hranici života do posmrtné říše. Ta je zde skvěle vylíčena jako čínský přístav s temnou atmosférou. Vadilo mi v něm ovšem pár věcí, kterými bych ale nechtěl spoilerovat těm, kteří knihu ještě nečetli. Knížka mě velmi bavila a dokončil za mě ve skoro rekordním čase. Těm kteří váhají bych určitě doporučil pořídit Playground jako Audioknihu, kde excelentní podání Terezy Bebarové posouvá knihu hodně nahoru.

24.02.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Upřímně musím říci, že mě více bavil první díl. U něj mě kniha vtáhla do děje v prvních stránkách a nemohl jsem se od ní do konce odtrhnout. Sova má sice zajímavý začátek, kdy vás naláká podivným motivem vraždy a vy se tak těšíte, co bude dál. Pak ovšem přichází poměrně dlouhá část, kde akce opadne a v podstatě se jen neustále dokola omílají stejné osobní problémy hlavní aktérky Mii. Poslední třetina to však napraví a příběh se znovu rozjede, ačkoli dlouhoočekávaný závěr je poměrně krátký a vše skončí dříve, než si uvědomíte, že to má být to velké finále. Celkově jde ale o povedené severské krimi, které vám může zkrátit chladné zimní večery.

22.02.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

První polovina knihy mě moc nebavila, za což mohl hlavně hodně pomalý rozjezd, kdy se furt řeší něco okolo a hlavní postava Joona se zde do čtvrt knihy dokonce ani neobjeví. Druhá polovina je o poznání lepší a od chvíle, kdy se zjistí, kdo je vlastně vrah (Kepler mě zase dostal) se příběh neskutečně rozjede. Celkově tedy supr kniha, ale Písečný muž byl lepší. 4*.

19.06.2018 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

S každým dílem lepší a lepší!! :) První díl, zajímavé, ale nějak jsem se do jeho příběhu nemohl dostat. Dvojka, naprostá pecka, jak kdyby šlo úplně o jinej příběh. No a třetí díl jsem prakticky nepustil z ruky. Dočteno a rovnou začínám čtyřku.

15.06.2018 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Po Pistolníkovi jsem váhal zda se sérií Temná věž pokračovat, ale jsem rád, že jsem to nevzdal. Druhým dílem nejasnosti prvního dílu začnou konečně trochu dávat smysl a příběh nabere větší spád. Těším se na další díl.

27.05.2018 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Vynikající postapo kniha :)

14.06.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skvělá detektivka. Na začátku to vypadá klasicky, někdo umře a hledá se vrah. Nakonec se to ale celé vyvine tak, jak by vás ani nenapadlo. Zase o chlup lepší než předchozí díl :)

02.04.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Perfektní kniha, která vás nenechá vydechnout a stále nutí číst dál. Jediné, co bych vytknul byla zbytečně zdlouhavá část s flashbackem. Ale jinak bomba, 5*.

25.03.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Knížka je velmi specifická a rozhodně není pro každého. Přestože se děj odehrává ve vesmíru nečkejte běžné Sci-fi. Osobně jsem zpočátku koupě litoval, jelikož svět do kterého vás kniha vhodí je úplně nový a má svá zaběhnutá pravidla, kterým nerozumíte. Všude vidíte jména a názvy, které zprvu nejste ani schopni přečíst, i hlavní postavy vám nebudou zrovna sympatické. Čtení je proto velmi složité a věřím že po prvních 100 stranách ji spousta lidí odsoudí a skončí se čtením. Příběh se ale postupně rozjíždí a děj vás začne vtahovat a tím jak jsou kapitoly vyprávěny z pohledů Akose i Cyry (hlavní hrdinové), tak je postupem pochopíte a začnete je mít rádi. Zhruba od poloviny mě kniha chytla a v závěru mě opravdu hodně bavila. Nakonec koupě rozhodně nelituju a těším se na další díl.

01.02.2017 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Celá kniha mi přijde trochu jako bláznivý sen. Autorovi se totiž do knihy podařilo spojit vše, co ho napadlo včetně sebe samotného. Když si vzpomenu na první díl Pistolník a jeho westernovskou tématiku, nikdy by mě nenapadlo, že se kniha vyvine tímto směrem. Důvodem bude asi ona dlouhá doba, těch několik let, které mezi všemi díly uběhly a jak sám King v závěru díla uvádí, sám v tu dobu nevěděl, jak příběh skončí. A to mi na knize a vlastně celé sérii vadí nejvíce, to že od začátku neměla pevný cíl a příbeh si trochu žije svým vlastním životem. V této série prostě nikdy nevíte, čeho se na další stránce dočkáte. Přesto ale musím dodat, že je to velmi čtivé a jsem zvědav jak King celý tento nafouklý příběh zakončí.

19.01.2019 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Za mě trošku slabší díl než předchozí díl Pustiny, ale stále šlo o skvělou knihu, která nám objasnila Rolandovu minulost.

18.09.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tahle knížka mě dostala :) Hrozně chytlavý příběh s netradičním stylem vyprávění.

10.07.2018 5 z 5