-Martin- -Martin- komentáře u knih

Kniha pěti kruhů Kniha pěti kruhů Sandó Kaisen

V knize je bohužel špatně uveden autor 14ti stránkového komentáře k Dokukódó, které je na konci knihy, opravil jsem alespoň zde v popisu knihy.

Autorem je zenový mistr Sandó Kaisen (v knize je Sandokai Sena). Jinak doporučuji i jeho další knihy z oblasti bojových umění a zenu (Budodharma neboli poučení samuraje, Mnich Bojovník).

22.02.2020 4 z 5

Umění pokojného umírání Umění pokojného umírání Sandó Kaisen

Kniha je určena všem lidem bez ohledu na jejich víru či náboženství. Mistr Sandó Kaisen ji zasvětil nevyhnutelnostem lidské existence – utrpení, stáří a smrti. Ukazuje příčiny utrpení a cestu, jak nalézt osvobození v posledních okamžicích pomocí správného dýchání a udržení bdělého vědomí velkým soustředěním na naši pravou podstatu.

14.02.2020 5 z 5

Cesta v prázdnotě Cesta v prázdnotě Mistr Kaisen (p)

Kniha zachycující živé autentické učení na téma naší původní přirozenosti. Je sbírkou přednášek a besed, které v letech 2005 – 2007 vedl Mistr Sandó Kaisen se sanghou (svými žáky) i veřejností během cest v Polsku, České republice, na Slovensku, Ukrajině, v Rusku a ve Francii.

14.02.2020 5 z 5

Podstata vaření očima zenového mistra Podstata vaření očima zenového mistra Sandó Kaisen

Mistr Sando Kaisen se do hloubky věnuje různým činnostem, aby odhalil jejich podstatu a přetváří je v živoucí učení. V tomto případě sdílí své zkušenosti z oblasti vaření. Sando Kaisen studoval u renomovaných francouzských kuchařů a současně hluboce obdivuje prostou kuchyni své polské babičky. Své bohaté zkušenosti i hluboký vhled předává osobně kuchařům během pravidelných ústraních ve francouzském klášteře a prostřednictví této knihy také všem, kteří chtějí naslouchat. Kniha je slovy autora „věnována všem, kteří umějí nechat probublávat upřímný a prostý život.“