Martianus Martianus komentáře u knih

Je to opravdu síla, o Číně jsem toho četl dost, ale tohle jen tak něco nepřekoná. Přál bych si jedinou, drobounkou změnu: aby z pana Etzlera občas nesrčela až taková arogance.

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Ten příběh takhle sám o sobě příliš nefunguje, bylo to velmi předvídatelné. Kresba se mi taky moc nelíbila a postavy byly v drtivé většině nudné.

27.10.2022 2 z 5

Potulný rytíř Potulný rytíř George R. R. Martin

Původní povídku miluju, příliš mě ale nezaujalo grafické zpracování. Přijde mi poněkud primitivní.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nejlepší a nejsilnější díl celé ságy.

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Nechápu zdejší hodnocení, za mě to byla neskutečná nuda. A to jsem přečetl všechny knihy Písně ledu a ohně jedním dechem (včetně těch slabších).

27.10.2022 2 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Kromě Zaklínače jednoznačně nejlepší Sapkowského věc. Ta kombinace historického románu a fantasy se mi neskutečně líbí, velice mě zaujala i detailní znalost tehdejšího prostředí a postav. Kromě toho mě to nalákalo procestovat polské Slezsko, což upřímně řečeno nebyl zas tak dechberoucí zážitek.

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Ale jo, svět Zaklínače mi hrozně moc chyběl.

U nás se to stát nemůže U nás se to stát nemůže Sinclair Lewis

Je skvělé, že tahle kniha vyšla skoro po sto letech zase v češtině. Opravdu nadčasové dílo jednoho z nejlepších amerických spisovatelů vůbec, navíc v moc pěkném grafickém provedení. Měla by to být povinná četba na školách a možná i pro politiky.

Polemika s euroskeptikem Polemika s euroskeptikem Petr Jantač

Zajímavý dialog dvou fiktivních protagonistů, ve které jde o Evropu a hlavně evropskou bezpečnost. Autor dává euroskeptikovi i "eurohujerce" stejný prostor vyjádřit svoje argumenty, které jsou srozumitelné a hlavně nejsou žádnou karikaturou těchto postojů. Vzhledem k českému předsednictví i k invazi na Ukrajinu je to teď velmi vhodná četba.

24.08.2022 4 z 5