Markoman96 Markoman96 komentáře u knih

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Čerstvě po dočtení píšu své pocity. Musím říct, že jsem byl docela překvapen celou knížkou navzdory odsouzení některých uživatelů. Za vrcholy celé knížky musím prohlásit jednoznačně epilog, kapitoly se Cersei, Daenerys a taky Jona, možná i s Aryou. Tyrion mě v některých kapitolách bavil (spíše ze začátku), v některých ne, pak mi už připadal jeho příběh zdlouhavý a natahovaný. A že je to teď pěkně zamotané. Winds budou hodně dobré...nedočkavost. Snad se Rh'loor na nás usměje a dopřeje Winds už tento rok - 2015. Věřím v to. :)

18.02.2015 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány je takovou přechodovou knihou mezi vrcholem jedním (Bouře) a doufám vrcholy druhými (Vichry, Sen), která uklidňuje situaci po událostech v předchozí knize a načíná příběh další a přibírá dalších několik desítek nových postav, ve kterých se povětšinou nevyznáte (výjimka lady Taena Merryweather, laskavý muž a taky ta Greyjoyovic a Martellovic famílie). Kniha má jednou nudnou pasáž, cca 100 stránek uprostřed, ale přežil jsem to. A co se týče jednotlivě k dějovým linkám:

Sansa: Sansa mě nikdy nebude vadit a nudit. Nevím, proč ji tak mám rád. Jestli to je kvůli její představitelce :D nebo celkově charakterem. Asi z každého něco. Sansina, ups tedy Alaynina linka se sice moc neposunula, ale má to náběh k dalším událostem.

Arya: Přišel jsem na to, že Arya, kterou mám ze GoTu rád, v knížkách ani nemusím. Nezaujme ani nezklame. Arya se stává ''nikým'', i když pořád si na to nemůže zvyknout.

Greyjoyové: Je opravdu moc nemusím. Žádnou postavu jsem si neoblíbil, možná toho Eurona trošku, tím že procestoval polovinu světa.

Martellové: Konečně jsme se dostali do Dorne. Arianne mě uhranula :D stejně jako chudáka Aryse Oakhearta. Líbí se mi, že nové Martellové a Greyjoyové směřují k Daenerys :)

Samwell: Většinou nudnější, až na ten konec a Braavos. Sam potkal Aryu a ani o tom nevěděl :D Sam by si mohl vést deníček, kde by zaškrtával Starky, které potkal a ostatní svět si myslí, že jsou mrtví.

Brienne: Briennina linka směřuje celou knihu k jedné scéně, která se mi dost líbila. A navíc Šepoty, to se mi taky zamlouvalo :D

Jaime: Ze začátku pozvolnější, konec lepší. Ale byly lepší dějové linky.

Cersei: Tak to nejlepší na konec! I když vím, že je BITCH, tak prostě ji zbožňuju, Její linka úplně úžasná, mnoho jsme se o ní dověděli. Cersei si o sobě myslí, jak chytře vládne Západozemí, ale ve skutečnosti se ji všechno hroutí, ale ona to nechce vidět. Poslední kapitola byla pro mě jedna z nejlepších z celé knižní série. A ještě se s ní toho bude dít hodně. Boj Cersei vs. Margaery úchvatný. Chudák Tommen - neví, jestli má poslouchat matku či manželku :D

Nakonec Hostinu hodnotím jako fajn knížku, ale samozřejmě musím dát o jednu hvězdu míň než u předešlých knih.

21.10.2014 4 z 5