Marketa2002 Marketa2002 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tato knížka je skvělá. Obecně jsem velkou fanynkou Aleny Mornštajnové. Vždy, když mám tu čest, číst od ní novou knihu vím, že to bude perfektně pročtený čas. Tento příběh jsem do sebe vdechla během pár dnů. Velmi náročná témata, která Alena ve svých knihách otevírá jsou napsaná opravdu čtivou formou. Metafory a další literární prvky, které jsou zde používány, aby čtenáře vtáhly do děje jsou geniálně rozmisťovány, takže vůbec není těžké se do postav vžít. Proto jsou knihy tak čtivé a poutavé. Les v domě je jen dalším geniálním střípkem z tvorby této spisovatelky.
Tato kniha rozhodně stojí za Váš čas. Tok děje, zvraty a momenty překvapení, kterých v knize najdete opravdu mnoho pouze podtrhují, jak skvělá kniha opravdu je. Náročnost tohoto příběhu nemusí být ovšem pro každého. Pokud se však podíváte na celou jeho problematiku s určitým nadhledem a pokusíte se příběh vstřebat, určitě v něm najdete něco zajímavého a jistě poučného.

05.10.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Na tuhle knížku jsem narazila v podstatě náhodou. Název "koloušek" mě v knihkupectví krapet odpuzoval, ale chtěla jsem něco oddechového a narazila na audioknihu interpretovanou Jitkou Ježkovou. Po pár minutách poslechu mě k sobě příběh upoutal. Ironie, suchý český humor a ženskost této knihy mě dostala. Samozřejmě se nejedná o složitou literaturu, která Vám do života přinese převratné objevy, ale zároveň se v určitých chvílích knihy budete muset zamýšlet nad mnoha různými životními otázkami.
Sečteno a podtrženo se mi kniha moc líbila a určitě jsem se u ní ani chvilku nenudila.

17.10.2023 5 z 5