maris123 maris123 komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zajímavý nápad a postupně odhalovaná tajemství včetně nečekaného rozuzlení a záverečné pointy. Zklamaná nejsem, ale celkově ve mě příběh žádný hlubší dojem nezanechal.

12.04.2021 3 z 5

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Skvělý anglický humor.

05.04.2021

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Různorodá směs povídek, spíš bych řekla anekdot. Opravdu se mi líbila jen Vdáváme matku, vyprávění o jeho ztřeštěné rodině a pobytu na Korfu jdou Durrelovi nejlépe.

14.09.2020 3 z 5

Nejkrásnější římské báje a pověsti Nejkrásnější římské báje a pověsti Jaromír Slušný

Spíš bych to označila za převyprávěné řecké báje se jmény římských bohů. Alespoň že chronicky známý příběh Romula a Rema je zde rozvinut více do minulosti.

11.09.2020 2 z 5

Kupec benátský / The Merchant of Venice Kupec benátský / The Merchant of Venice William Shakespeare

Komedie se skvělel vygradovanou dramatickou zápletkou vede k přemýšlení o tom, kdo je opravdu kladný hrdina a koho budeme litovat, kdy je namístě porušit slib, jak snadno se láska mění v nenávist. Geniální Shakespeare.

17.06.2020 5 z 5

Dubliners / Dubliňané (5 povídek) Dubliners / Dubliňané (5 povídek) James Joyce

Obyčejné životy obyčejných lidiček v Dublinu vylíčené s náklonností a pochopením pro ně. Absence děje, která je tak často vytýkána, jen zdůrazní atmosféru tehdejší (z dnešního pohledu) neuspěchané doby. Zkuste se podívat na toto dílo jako na impresionistický obraz...

16.06.2020 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Třicátnice hledající sama sebe není téma, s kterým bych souzněla. Vztahové katastrofy neřeším útěkem, byť do Itálie. Tato část mě pouze utvrdila v přesvědčení, že můžete utéci před manželem nebo milencem, ale neutečete sami před sebou. Nicméně nadchla mě Indie - protože k józe a meditaci mám blízko. A Bali nezklamalo - jak jinak může taková kniha skončit, než happy endem.

27.05.2020 3 z 5

Znovu Skotsko po česku Znovu Skotsko po česku Paul Millar

Opět pele-mele informací z historie a současnosti Skotska. Jako inspirace pro cestování nebo pro tiché vzpomínání na navštívená místa je to skvělé.

06.03.2020 4 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Povídky neurazily, ale nenadchly. Čekala jsem víc.

16.01.2020 2 z 5