marina4088 marina4088 komentáře u knih

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Já od té knížky nic neočekávala, takže mě nijak nezklamala. Byla to v zásadě taková pohodová naivní slaďárna, která neurazí ani nenadchne.

A to z prostého důvodu - kvůli hlavní hrdince Hannah. Polovinu času mi totiž připadala fakt hloupoučká, naivní a snadno zmanipovatelná.
Ze začátku Hannah žije svůj vysněný život (nebo si to aspoň myslí). Má super chlapa, který je starostou města a skvělou práci v televizi, kde má svůj vlastní pořad. Později se ale vše začne hroutit, když Hannah dojde, že věci doopravdy nejsou tak, jak je ona vidí.

Nápad s kamínky byl.. asi fajn. Ale nejsem si jistá, jak by to fungovalo v reálném životě. Furt mi totiž přijde lepší stará klasika, a to omluvit se do očí. Napsat papír a přiložit k němu kamínek je sice hezký nápad, ale řekla bych, že jen pro jeho odesílatele. I tak v knize bylo krásně popsáno právě ono uvědomění a odpuštení a následné bojování s nově zjištenými věcmi.

Je ale fajn, že kniha byla fakt oddechová, nebylo to žádné težké čtivo a věřím, že to mělo i hezké poselství a krásný happy end. A celkově jsem v knize měla momenty, kdy jsem se fakt žulila, protože mi přišla prostě a jednoduše roztomilá.
3,5

21.11.2021 3 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Knížku jsem si pořídila hlavně kvůli krásné obálce a to byla jedna z mála věcí, co se mi na knize líbílo.

Když vezmu na začátku nějaké ty plusy, tak tu nějaké napíšu -
1. Je to první retteling na Sněhurku, o kterém jsem slyšela, což cením.
2. Už jsem zmiňovala tu obálku..?
3. Pár ze sedmi trpaslíků bylo fajn, díky nim se to dalo i docela číst.
4. Knížka byla i docela čtivá a nebyla zbytečně natahována.

I přes to má pro mě kniha více těch mínusů, z čehož největším z nich je hlavní hrdinka. Vím, že původní Sněhurka je milá a důvěřivá, ale Sohpie je šíleně naivní a celkově mi její vystupování vadilo. Většinu postav až na asi tři ze sedmi trpaslíků, pavouka a berušku jsem si nedokázala zamilovat, byli mi docela jedno, jejich linky mi nepřišly zajímavé..

Celkově mi celý příběh přišel zbytečně zmatený a někdy až moc překombinovaný. Konec byl klasika, ale posledních pár stran, co se týkalo úplně něčeho jiného byly úplně mimo, kdyby tam nebyly, bylo by to lepší, takhle mi konec knihy přišel tak akorát k smíchu. (Kdo četl tak chápe, jaký konec myslím)

Jo a ta obálka je fakt super.
3,25*

10.08.2021 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Krvavý lístek jsem si chtěla přečíst již delší dobu, i když recenze na knihu jsou takové 50/50, ale i tak jsem ráda, že jsem se k tomu nakonec dostala.

Začátek knihy mi přišel takový docela pofiderní, všechno se stalo nějak rychle a já se moc nedokázala zorientovat v příběhu. To pro mě byl takové hlavní mínus, naštěstí se to potom rozjelo a už se to četlo fajn. Nakonec do sebe celý příběh hezky zapadal.

Dost se mi líbil systém fungování magie a jejího postupného rozvýjení. Stejně tak byla dobrá hlavní hrdinka, sice to občas skřípalo, ale jinak byla chytrá, odvážná, dokázala přemýšlet ALE - její největší problém je její jméno - přečíst na jedné stránce 10x Aurélie nebylo zrovna záživné, motal se z toho jazyk i hlava. Každopádně její schopnosti byli zajímavé, protože vidět duchy a do toho praktikovat krvavou magii a být princezna musí být.. vyčerpávající.

Samozdřejmě Zan byl taky hodně fajn, i když mi tam občas něco nesedělo, tak byl mi občas příjemnější než Auri. Jeho příběhová linka byla hezky zamotaná, ale ke konci se vše hezky srovnalo. Další skvělou postavou byla Kate a ta byla prostě ta příjemná, laskavá a milá.

Zase body navíc za krásnou obálku a úvodní stranu.

29.06.2021 4 z 5

Naším nebom bol oceán Naším nebom bol oceán Patrick Ness

A oceán byl naší oblohou byl příjemný, rychlý a krásně zpracovaný retteling na známou bílou velrybu, tady se ovšem koukáme na svět očima velryb, konkrétně malé Batšaby. Jednoho dne se totiž vydají se svou posádkou na lov, která spočívá v tom, že si vezmou harpuny a jdou lovit lidi, častěji celé lodě a posádky. Při té osudové výpravě najdou zničenou loď, kde se jim nakonec zželí zachránit jednoho člověka z posádky. Kvůli němu dostanou odvahu najít stopu po Tobym Wickovi, který se nebojí lovit jak velryby, tak lidi, ale nikdo ho nikdy neviděl. Říká se, že je to sám ďábel. Ze začátku jevící se jako dětská kniha v sobě však ukrývá mnohem víc, až je to vlastně strašidelné, jelikož lov velryb je velkým tématem teď, stále a pořád. Ilustrace by si sami za sebe zasloužily 5 hvězdiček, bohužel i přes to příběh byl spíš takovým průměrem, že dát větší hodnocení bych prostě nemohla. I přes to měl příběh své kouzlo. 3,75 hvězd

26.05.2021 4 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Můj celkový dojem byl rozhodně pozitivní, bylo to laskavé, něžné a příjemné fantasy, takové to, díky kterému máte úsměv na tváři (ano, poprvé jsem se setkala s příjemným fantasy). Postavy byli lehko zapamatovatelné, drtivá většina byla příjemná, hned jste věděli kdo příjemný rozhodně nebude a opravdu do konce vám příjemný nebyl. I přes mírně předvídatelný děj nebyl nudný, byl rychle čtivý a hezký. Až mi přijde, že jsem z té knížky dojatá, hihi. Jen škoda, že většina příběhu se odehrává na hradě a není tu moc detailně popsané okolí (naopak o detailech hradu víme snad vše). 4,5*

04.01.2021 5 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Jelikož jsem četla i první díl této knihy, který byl o dost lepší, nemohu hodnotit příliš kladně. Oddechovka o holce, která mi přišla, že sama moc nechápe co se kolem ní děje, namyšlená, naivní a hlavně se s ní nešlo moc sžít. Ale i přes to děj utíkal celkem rychle a občas tam byli i zajímavé scény a chvilkama Nick, který prošel obrovským vývojem od první knížky.

07.07.2020 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Druhý díl ze série a za mě nejlepší kniha z této trilogie. Ve druhé knize bylo vše, co jste mohli chtít. Napětí, setkání se s mamkou, nalezení ztraceného bratra, pak následně ztráta těch, co jste našli. Pak tu konečně začíná rozkvétat vztah mezi Presií a Bradwellem, Patridge a Presia se dozvídají, že jsou nevlastními sourozenci a spoustu dalších věcí. Tenhle díl je za mě nejpovedenější, nejmíň odbytý díl a čtení mě bavilo. Ikdyž některé náhody, co se tam děli snad nelze ani nazývat nahodami.. Musí se ale uznat, že anotace stojí za prd..

07.07.2020 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Můžu zaručit, že tahle kniha je úplně něco jiného, než jste kdy četli. Jsou tu v zásadě dva světy - Dóm a svět mimo Dómu. Ty, kteří nebyli ti šťastní, umírali v hrozných bolestech mimo hradby Dómu, splývali se zemí či s věcmi nebo lidmi, kteří zrovna byli blízko. Ti, kteří přežili, zmutovali a museli se naučit se svými mutacemi, bez dostatku jídla, ve věčném strachu na místech, kde by jste si mysleli, že se nedá přežít. A náš malý Patridge, který byl zvyklý vyrůstat v Dómu a jeho otcem byl "král", si rozhodl utéct ven, protože věřil, že jeho matka, která se sem nedostala, stále žije. Tam potkává Presii, která si hned všimne toho, že je "Čistý" - tak se říkalo lidem bez mutací, a něco v ní jí říká, že ji musí pomoct. No, za mě sice občas trochu zmatené, každopádně se mi to líbilo. A ještě nechápu ten titulek "pro fanoušky Hunger games", protože je to úplně něco jiného. 3,5 hvězdy

07.07.2020 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Jo, knížka byla na čtení celkem dobrá. Až na to, že jsem se do ní nějak nemohla začíst a když už to šlo, byl konec. Některé části mohly být kratší, některé zase delší - kniha byla taky dost zmatená, někdy tam toho bylo až moc, což jí dělalo částmi až nudnou a zmatenou. Také postavy ne a ne si oblíbit a když už jo, tak ne na dlouho, protože je po chvíli příběh prostě odstranil.

07.07.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Strašně nádherná knížka kterou jsou ke konci celou prořvala..

29.05.2020 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Průměr

27.04.2020 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Skvělé pokračování prvního dílu nyxie, které napřestává bavit a překvapovat. Sice mi přišlo, že se tam některé věci motaly dohromady, ale bylo tam i dost věcí, které to zase spravily. Už se těším na trojku

06.04.2020 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Sice trošku pomalejší rozjezd, ale knížka je úžasná. Miluju autorčin styl psaní i to, jak rychle se do do postav buď zamilovat nebo si je znepřátelit. Úžasný příběh, nový svět.. všechno

06.04.2020 5 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Kniha s celkem fajn tématem, ale s opravdu hrozným zpracováním, nikde zápletka, nechápala jsem, o čem to v zásadě je, nutila jsem se jí vůbec dočíst..

28.03.2020 1 z 5