marie7586 marie7586 komentáře u knih

Tulák po pouštích Tulák po pouštích Bruno Baumann

Velmi dobrá kniha, nemám co vytknout. Dostala jsem ji, když jsem byla měsíc připoutaná na lůžko a byla pro mě dobrý společník - mohla jsem se toulat aspoň v myšlenkách.

28.07.2020 5 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Film jsem doopravdy nijak nemusela, už proto, že znám knihu. Český překlad anglického originálu mne proto mile překvapil. Myslím, že se, na rozdíl od filmového "trháku" doopravdy povedl. A to i přesto, že to určitě nebude knižní trhák, protože je to docela dlouhé a je tam dost filozofických pasáží na přemýšlení - prostě to nejde zhltnout na jedno posezení.Přesto doporučuju!

20.10.2014 5 z 5

HausMagick HausMagick Erica Feldmann

Mně se kniha sice líbí, ale čekala jsem něco jiného - není to totiž žádné "hygge". Jinak v pohodě kniha, plná pěkného, voňavého, neškodného domácího kouzlení, asi tak, jak "kouzlívaly" babičky, aby bylo doma hezky. Pěkný obal, plno obrázků, dárek pro členky rodiny, které toho moc nenačtou, ale stejně si v dece na gauči a při kafíčku chtějí počíst.

24.05.2021 4 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Přidávám se ke kladným komentářům, kniha je SUPR! Není to žádná prvoplánovitá romantika a je to vtipné. Poučné jsou pro mne hlavně kapitoly psané mužem - určité intimní věci prostě vidí jinak než ženy, a navíc je v nich takový trefnější, sušší humor. Třeba hodnocení oblečení ženy, která s ním šla na randem popisované jako: šaty po ní stékaly jako omáčka po hromádce bramborové kaše. Ale jsou tam i lepší pasáže, zvlášť k některým z nich se znovu ráda vrátím.

12.11.2015