Margarybka Margarybka komentáře u knih

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Začátek mne příliš nenadchl, skoro jsem zvažovala, že knihu odložím, ale aniž jsem přesně postřehla kdy, ocitla jsem se docela vtažena v prostědí i ději. Plasticky popsaná krajina, postavy prokreslené v detailech a zachycené s lidskými nedostatky a drobnými zlozvyky, ostře kontrastující zlomy v ději, romantika na pozadí brutality a válečných hrůz, to všechno vytvořilo nádherný koncert pro mandolinu a řeckou duši.

09.02.2019 5 z 5

Nejtišší trest Nejtišší trest David Lodge

Citlivě a laskavě napsané, Lodge zůstává věrný svému osobitému humoru, zároveň zde jde hlouběji do popisů vnímaného. Svět stárnutí, postupující hluchoty, postoj ke smrti v deníkové formě autor osvěžuje střídáním er-formy a ich-formy. Rozhodně zajímavé čtení.

07.05.2017 4 z 5

Počkej až za Lyon Počkej až za Lyon Táňa Kubátová

Prázdninový příběh s pro mne těžko uvěřitelnými postavami, zvláště hlavní hrdinka oplývá prudérností a zálibou v různých pózách, pan Dokonalý musí vynaložit obrovské úsilí. Popisy Francie mi připomínají promítání diapozitivů z dovolené známých, jen málokteré místo je popsáno s oním okouzlením, které by tomuto žánru dle mého názoru slušelo. Přesto zůstává zachovaná romantická nota se zajímavou zápletkou.

09.02.2019 2 z 5