Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Postavy tohoto románu (a že jich není málo) prožívají situace, o kterých nemám ani tušení, jak bych se v nich zachovala. Násilná smrt dítěte, nevěra manžela, zrada nejlepší přítelkyně, nepřiznaná vina, invalidita dítěte...jsou to silné okamžiky několika životů, popsané velmi čtivě. Pořád mě mátly ty Velikonoce na podzim - ale vždyť se to odehrává v Austrálii!

23.06.2023 5 z 5

Smrt poctivého lichváře Smrt poctivého lichváře Stanislav Češka

Pan Češka se rád vykecává, jako by se snažil spíše o humoristický román, přitom jeho zápletka by při troše snahy vydala na opravdu dobrou detektivku. Ale jako oddechovka na jeden den dobrý.

16.06.2023 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Klevisová patří právem k nejlepším českým autorkám detektivek. Ráda jsem se s ní podívala do mě blízkého kraje a opravdu jsem si to užila.

16.06.2023 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Ani nevím, jak jsem k ní přišla, ale velmi trefný popis problémů s dospíváním, s rodiči, studentským životem i začleněním do pracovního procesu mi byl blízký a pobavil mě až nečekaně. Rozhodně si přečtu pokračování.

13.06.2023 5 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

O lidech s nešlechtickým původem, ale šlechetnými úmysly, kteří zachraňují to, co předchozí majitelé (častěji "majitelé") nechali schátrat. Neváhali se i zadlužit jen pro splnění svých představ a snů, ač toho možná dosáhnou až jejich potomci. Klobouk dolů!

11.06.2023 5 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Jde vlastně o první ze všech knih s vyšetřovatelem Sanem Iširó - konečně jsem se dozvěděla, jak se k této funkci dostal. Bylo to zajímavé, vzrušující a také velmi kruté, tahle doba za vlády šóguna. Naprostá oddanost jeho samurajů je obdivuhodná. Čtenář se také dozví hodně zajímavostí o Japonsku a jeho obyvatelích z tohoto období.

09.06.2023 5 z 5

Pokušení s Kolombínou Pokušení s Kolombínou Lubomír Macháček

Bohužel nedočteno, i když to není mým zvykem. Přitom 1 hvězda je za námět a druhá za nápad se zápletkou, nicméně autor píše pro mě kostrbatě, nenapínavě, používá až básnické příměry, které se sem vůbec nehodí a celé je to takové nějaké neuspořádané a nečtivé. Škoda.

01.06.2023 2 z 5

Smrtící sliby Smrtící sliby J. D. Robb (p)

Nepřestane mě udivovat schopnost Dallasové vcítit se do myšlení druhých. Tento díl nebyl až tak raketově plynoucí jako většina předešlých, ani mrtvol nebylo příliš, ale nebyl vůbec špatný.

30.05.2023 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Jak moc se může změnit člověk za deset let? Až tak, že nepoznává sám sebe...zajímavý námět i osudy různých postav románu, který určitě stojí za přečtení.

30.05.2023 5 z 5

Prodám manžela... Zn. spěchá Prodám manžela... Zn. spěchá Alena Jakoubková

Tohle byl tak trochu cestopis, trochu červená knihovna a taky soupis jídel na imaginárním jídelníčku. Příběh Atheny přitažený za vlasy, body za happy-end to poněkud vyspravily.

22.05.2023 2 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Příběh ženy, která díky sociální fobii žila v téměř naprosté izolaci v krásném domě, a i když svůj strach nepřekonala, živě se zajímala alespoň zdálky o život v městečku. Snažila se díky své majetnosti a šlechetnému srdci ulehčit život jeho obyvatelům. V příběhu se objevilo několik zajímavých momentů, kvůli kterým doporučuji knihu k přečtení.

22.05.2023 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první setkání s detektivem Hunterem a hned taková pecka! Bála jsem se, že to bude moc kruté, a taky bylo, ale vždy jen na hranici nechutnosti a pak rychle pryč od toho - to oceňuji. Hunterovy analytické schopnosti, vysoké IQ a v protiváze jeho sklony k pití a sebedestrukci - lákavá kombinace. Závěr překvapující, nečekané rozuzlení a v posledních řádcích informace, která by ho nejspíš totálně zničila...přečtěte si to!

18.05.2023 5 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Odpočinková detektivka bez potoků krve. Je až dojemné, jak Agatha brání obyčejné lidičky ze svého nového domova.

16.05.2023 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Linda Castillo a její případy z prostředí amišů jsou výjimečné nejen způsobem života této komunity, ale obsahují také hodně velmi drsných detailů, takže já osobně si teď dám na zjemnění chuti něco nekrvavě staroanglického. Ale brzy se k Lindě a její náčelnici Kate zase vrátím...

14.05.2023 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Tak jsem si to zase krásně užila - úžasná práce pana překladatele, klobouk dolů!

11.05.2023 4 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Bohužel, čekala jsem trochu více humoru, autorka mi přišla nějaká bez energie. Sem tam jsem se zasmála, optimismu bylo pomálu.

06.05.2023 2 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Hlavní hrdinové, ať už kat, jeho dcera či zeť, se často dostávají do neřešitelných a život ohrožujících situací, ale vždy se nějakým řízením náhody ze všeho celkem ve zdraví dostanou. Bylo to opět velmi napínavé, některé detaily drsné, ale tak to v té době asi opravdu chodilo. Jak lehce se dá ovládnout dav zakouší lidstvo už odjakživa, zde se to ukázalo taky. Turistický průvodce na závěr knihy je bonusem pro cestovatele.

27.04.2023 4 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Taky jsem měla trochu problém s množstvím postav, nicméně zápletka dobrá, občas došlo i na humor, docela čtivé.

16.04.2023 3 z 5

Trofeje a ztráty Trofeje a ztráty Aleš Dostál

Nečekala jsem nic třeskutého a nezmýlila jsem se. Lehce plynoucí příběh učitelky, které restituce změnila život, obohacený o lekci z myslivosti.

13.04.2023 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Nemůžu si pomoct, tohle se mi táhlo, neubíhalo, napětí nic moc, leda pak ke konci.
Snad si zlepším chuť dalším dílem...

10.04.2023 3 z 5