marci8 marci8 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha je dobře napsaná neotřelým stylem. Příběh je pěkný. Zpočátku mě příliš nebavily kapitoly o dětství. Ale jinak mohu knihu jen doporučit.

12.06.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Kniha nemá chybu. Je komplikovaná, dobře napsaná. Harry mi sice není sympatický a na konci bych odhadovala, že se většina lidí k vrahovi zachová jinak, ale to je můj názor. Jinak také oceňuji, že až do konce jsem netušila, kdo je vrah a podezírala všechny okolo, jen ne toho pravého.

17.07.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha nemá chybu. Moc dobře napsaná a napínavá.

16.02.2023 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Kniha je velmi dobře napsaná, plná napětí. Četla se mi dobře jako ty nejlepší detektivky a thrillery. Oceňuji i zavedení čtenáře do dané doby, kde se příběh odehrává. není to jen povrchní pohled jako u jednoho našeho velmi populárního autora historických detektivek a epopejí, kterého opravdu číst nemohu pro jeho povrchnost. Tato kniha má hloubku.

17.03.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Napínavé, čtivé a nemám, co vytknout.

16.11.2023 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi velmi líbila. Autor zde píše opět jeho vtipným způsobem a tak jsem se nad mnohými řádky i pousmála. V tomto případě je kriminální případ velmi okrajový a primitivní. Milovníky detektivek tato kniha asi nepotěší. Naopak příběh Asada a celá akce okolo něj byly velmi dobré. Kniha byla napínavá a určitě potěší fanoušky této série. Já mám postavy z oddělení Q ráda a tak se na každý další díl těším. Když ocením ještě autorův styl a napínavý děj, musím dát všechny hvězdičky.

30.01.2022 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Kniha, které není co vytknout. Vynikající styl psaní
a zápletka. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Z českých a slovenských autorů píše dle mne pan Červenák nejnapínavější detektivky, které nejsou jen povrchním čtením, ale mají svou hloubku.

03.06.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moc krásná kniha. Dokáže vtáhnout do děje. S hlavním hrdinou prožíváme jeho pocity. Téma je také velmi zajímavé a k zamyšlení. Sice jsem moc nesouhlasila s konáním hlavního hrdiny, ale nevíme, jak bychom se ve stejné situaci zachovali my.

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Kniha je vynikající, stejně jako ostatní knihy tohoto autora. Napětí je sice o něco nižší, než v ostatních dílech, ale i tak je kniha propracovaná, napínavá, charaktery postav rozmanité Kniha dokáže vtáhnout do rudolfínské doby, že si připadáme, jako bychom cestovali v čase a byli pozorovateli příběhu.

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Kniha je velmi dobře napsaná a napínavá. Ukazuje tvrdý život přistěhovalců do Jižní Ameriky. Obálka je hezká, ale může působit romantickým dojmem. V knize spíše než romantiku, která je tam minimálně, i když je, nalezneme naturalistický popis násilí, ať už znásilňování nebo vraždy. Určitě bych knihu nedoporučila lidem do 18 ti let. Jinak se mi líbí, že podává reálný pohled i tehdejší době a prostředí.

07.07.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Skvělé stejně jako všechny knihy autorky, které jsem dosud četla.

16.11.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Konec léta je kniha, která se čte pomalu, ale o to více a hlouběji do ní čtenář zabředne. Je dobře napsaná, jako všechny knihy autora ze série "období". Má atmosféru a zajímavé postavy. Je to kniha, co se nenápadně dostane pod kůži a po přečtení se nad ní musí ještě přemýšlet. Děj je předvídatelný a tak v tomto směru se nedá čekat velké napětí.

12.09.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha mě nadchla. Výborně napsaná. Líbí se mi propracovaná psychologie postav, včetně té hlavní postavy. Také je fajn, že je to velmi kladná postava, kterou musí mít většina čtenářů ráda. V knize nechybí napětí. Ráda čtu Kinga a ráda čtu thrillery a detektivky a tohle je skvělé propojení, protože plytké knihy, které kloužou jen po povrchu, mě nebaví.

12.09.2022 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Kniha byla skvělá. Zatím se mi všechny knihy od tohoto autora líbily. Pěkný styl psaní, krásně popsaná atmosféra prostředí, kde se příběh odehrával a charaktery postav. Také oceňuji, že se autor nevyžívá v popisování krutostí. Nemám, co vytknout.

12.06.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) Od této knihy jsem čekala více. Bohužel mě zklamala. Když to shrnu: styl vypravování je hrozný, příběh přehnaný a hrdina zlý. Uznávám, že může být hlavní hrdina negativní a tento mi byl přímo odporný, ale byl to vysokoškolák a přitom se vyjadřoval hůře než dělníci, se kterými pracoval. Souběžně s touto knihou jsem četla jiný thriller a byl patrný rozdíl, kde vyšel pan Karika mnohem hůře. Námět je skvělý a dalo by se s tím pěkně pracovat. Oceňuji, že nás seznámil s oním strašidelným pohořím. Určitě tam na výlet nepojedu. Ale příběh byl dost natahovaný a přijde mi, že psát, že je skutečný, bylo zbytečné, protože z faktu, že byly zničeny všechny důkazy, vyplývá, že se opravdu nestal. Nejsem skeptik, že bych nevěřila, že se něco takového nemůže stát, ale konkrétně u téhle knihy příběhu nevěřím a zdá se mi, že je výplodem halucinací a fantazie vypravěče (pokud není taky vymyšlený), který chtěl být zajímavý. Je zvláštní, že autor nepátral po dalších faktech, aby byl příběh ucelený. Že nezjistil něco o Mie a nespojil se nijak s Břežanským. Kdyby nebylo vše, včetně vypravěče, vymyšlené, potkal by se aspoň s ním. Mně vymyšlené příběhy nevadí, mám je ráda, jen se nemusí vydávat za skutečné. Takže hvězdičky dávám za snadnou čtivost a seznámení čtenářů s děním okolo Tribeče. Kniha sama je velmi podprůměrná.

17.12.2021 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Je to skvěle napsaná detektivka. Je napínavá a má zajímavou zápletku.

08.05.2021 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tuto sérii mám moc ráda a tak je hodnocení možná trošku zkresleno. Děj je napínavý a svižný. Místy je popis naturalistický a nechutný, ale zase severské krimi takové bývá.

První krev První krev Angela Marsons

Zatím jsem četla 3 knihy od této autorky a vždy se k nim dostanu v knihovně, tak je nečtu chronologicky. Je to oddechovka, dobrá do vlaku nebo prostě k odpočinku. Není náročná. Oceňuji krátké kapitoly, rychlý spád a charaktery postav.

12.09.2022 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Kniha pěkně vykresluje atmosféru místa, kde se příběh odehrává a i situaci, v které se hrdinka a vedlejší hrdinové nacházejí a jejich myšlení. Příběh je temnější, i když se nejedná o žádné sériové vraždy. Mohu doporučit.

12.09.2022 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Kniha se mi líbila. Byla zajímavá z pohledu hlavní hrdinky a také se mi líbil popis vězení a vztahů ať už přátelských nebo nepřátelských.

19.01.2022 4 z 5