Marbo Marbo komentáře u knih

Invalidní sourozenci Invalidní sourozenci Egon Bondy (p)

Můj první Bondy. A i když mám raději jiná díla, na IS nedám dopustit

07.10.2014 5 z 5

Klasika české literatury a přitom je to v podstatě směs fórů a hospodských historek. Ne že bych se řehtal, ale pobavený úsměv mi z obličeje ne a ne zmizet. Knihy se celkem hodně liší od filmového zpracování, ale obojí mám velice rád

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Nahý oběd je...co víc dodat. Rozhodně stojí za přečtení, ale svou obrazotvornost nechte raději doma

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Nic převratného, knihy o narkomanech nejsou můj šaáek čaje

07.10.2014 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Opravdu zábavná kniha. Nepropadejte panice !

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedno z těch nesmírně silných děl které dělají z ruské literatury světovou špičku

07.10.2014 5 z 5

Napínavé dobrodružství a zároveň povedený obraz jihu USA druhé poloviny 19. století. Toma Sawyer je floutek, Huck je sympaťák...

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Cesta je cíl. Poprvé jsem to četl ještě v prváku na střední a byl jsem krapet zklamaný, čekal jsem víc. Pak přišla léta divokých pitek, festivalů, stopování a já tu knihu najednou žral...

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Historické romány mám rád, Francouzská revoluce je pro mne nesmírně zajímavá a Lišky na Vinici jsou podařeným dílem, člověk se něco dozví a dvorní intriky jen tak neomrzí

Tichý Don I. Tichý Don I. Michail Alexandrovič Šolochov

Rozsáhlý a velice živý obraz Ruska z doby, kdy staré časy pomalu končily, pokud má člověk slabost pro ruské autory, jednoznačně povinnost

07.10.2014

Goya aneb Strastná cesta poznání Goya aneb Strastná cesta poznání Lion Feuchtwanger

Portrét zajímavé osobnosti v zajímavé době. Kniha mne zaujala i jako člověka nezajímajícího se o výtvarné umění. Snad jen škoda že autor nestihl napsat i pokračování...