malýčtenář malýčtenář komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jako vždy, kniha opět perfektní. Osudy několika generací v různých režimech jsem sledovala s napětím. Akorát shoda skoro stejných jmen mi dělala problémy. Jinak příběh napínavý. Dávám plný počet hvězdiček.

08.12.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Myslím, že zde už bylo řečeno všechno, co se týče knihy. Zkrátka jedna kniha s kusem pravdivé historie a těžkým osudem lidí z hornického prostředí. Těším se na další díl.

18.11.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Snad už vše bylo od čtenářů napsáno, jak klady i zápory. Jedno je jisté, že autorka napsala silný , emotivní příběh. Jak píše sama, žádné tajemství není nikdy pohřben tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Přečteno jedním dechem. Úplně jiný žánr než ostatní autoři. Smutný, ale možná i pravdivý. Je mi z něho tesklivo, co všechno se může stát.

07.02.2024 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice čtivý příběh od pro mne neznámého autora. Příběh zaujme hned od počátku a musí se stále číst , aby se čtenář dozvěděl, jaký bude konec. Těším se na jeho další knihy.

24.10.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Typická kniha od autorky. Žádná sentimentalita , spíš fakta, výborně zvládnutá psychologie. Dostáváme se do let dřívějších, které někdo z nás zažil. Jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh jedné obyčejné pražské rodiny s jejich starostmi a radosti v jejich denním životě.

27.12.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Sledujeme další osudy a případy Eriky Fosterové. Opět kniha, která zaujme hned od první stránky. Obdivuji p. Bryndzy , jak může ještě vymyslet něco, co zde ještě nebylo. Stačí dva večery a kniha je přečtena . Hurá na další díly.

17.02.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První kniha od této autorky a hned zaujala. Sice téma je děsivé, ale díky neústupné a vytrvalé detektivky Josie Quinnové, jsme se dozvěděli celý tragický osud jednoho nevelkého amerického městečka. Vřele doporučuji.

22.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opravdu zvláštní rodina ,jak rodiče, tak i děti. Připadá mi, že zde skoro nikdo není normální. Co všechno se může v rodině stát, nám opět s napětím líčí autorka. Krátké kapitoly se čtou velmi dobře. A ten otevřený konec, bomba !

23.07.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Co dodat k této knize? Smutný příběh dospívající dívky a její problémy s rodiči. Ovšem takovou psychologickou novelu jsem až nečekala. Kruté a děsivé, musela ji dosti dlouho vstřebávat, abych pochopila konání rodičů. A stejně jsem to nezvládla. Nepochopitelné.

29.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha, která zaujme i čtenáře, který o této době neví skoro nic. Natož jaký to byl těžký život a odhaluje události, o kterých člověk nemá ani tušení. I když první díl se mi asi líbil více. Nedokážu si představit o čem bude třetí díl, jak se s ním autorka popasuje.

17.03.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další super knížka od autora, který dovede zaujmout již od první stránky, ne-li od první věty. Postava Eriky je nezlomná, o sebe nedbající , ale rovná a spravedlivá osoba, která se zcela obětuje pro své povolání. Těším se na další knihy a panu Bryndzovi tleskám. Dlouho jsem nečetla takto působivé knihy, i když z nich jde mráz po zádech. Doporučuji vřele.

19.02.2023 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Už jen samotný autor je zárukou kvality a opět dokázal, že i detektivka může být psaná s humorem a nadhledem. Velmi jsem se opět pobavila na účet hlavního hrdiny. Těším se na další díly,

10.09.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další díl,který chytne a čtenář musí stále číst a spolu s Erikou sdílet další tajemný případ, který se zdá být neřešitelný. Aspoň trochu se zdá, že Eričin život se možná trochu zlepší, pokud tentokrát přežije i tento zamotaný a nebezpečný případ. Opět doporučuji a uvidíme, co ještě autor vymyslí.

22.03.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavý námět, co by se stalo po roce 1989, kdyby vše dopadlo jinak. Příběh dost děsivý. Knihy od autorky jsou sice čtivé, ale jde z nich obává, smutek a člověk se nechce smířit s tím, že někde může takový život být.

22.12.2023 3 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Asi moje první kniha od tohoto autora, ale o to napinavější. Dramatické chvíle na palubě letadla nás udrží v napětí až dokonce. Kniha na jedno odpoledne nás nenechá vydechnout. Doporučuji .

19.01.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pěkný příběh ,který je zasazen do neobvyklého prostředí. Krásně popsaná příroda a neobyčejný život hrdinky. Místy se mi zdál děj trochu neskutečný. Z negramotné dívky najednou odbornice,která vydává knihy. Ale budiž. Dávám plný počet.

19.10.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Velice napínavá knížka i když s trochu nezvyklým námětem. Udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce.

27.08.2020 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Nesdílím názor, že jde o nezajímavou knížku. Naopak lehce nás vtáhne do historie a sledujeme příběhy všedních hrdinů na pozadí s reálnými historickými postavami. Velice čtivá kniha. Přečetla jsem si všechny díly a těším se na další ságu. Jsem ráda, že jsem narazila na dobrého vypravěče. Historii miluji ať již jde o fikci nebo fakta.

27.08.2020 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moje již druhá kniha od autorky, která chytne a nepustí. Přečteno za dva dny. Napínavý děj, žádný krvák. Těším se na další knihy od autorky. Líbí se mi, že názvy knih vychází z podkladů Erbenovy Kytice, zajímavé a neotřelé téma.

04.04.2024 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Znovu nás autor přesvědčuje , že je mistr pera a znovu dokáže udržet čtenáře v napětí až do konce knihy. Nechápu, jak jde stále vymýšlet scénáře, aby se neopakovaly. Zkrátka dávám plný počet hvězdiček znovu.

17.03.2023 5 z 5