maličkán maličkán komentáře u knih

Bílá cesta Bílá cesta John Connolly

Hrůza. Po 60 stránkách odkládám, tento autor mi vůbec nesedí a nebudu plítvat časem nad takovou slátaninou. Četla jsem od něj i Polibek smrti, bylo to to samé v modrém. Už žádnou knihu od něj. Divím se, že má kniha tady tak vysoké hodnocení. No asi jsem jiná.

14.11.2022

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Tak tohle byl opravdu skvělý psychothriller. Moc se mi líbilo střídání minulosti a přítomnosti z pohledu obou manželů. Kniha se nedala odložit a napětí se stále stupňovalo. Až na konci vše vysvětleno a jak už tady bylo napsáno, v tomto případě neplatí Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Při lepší komunikaci se mohlo zabránit spoustě katastrof.

12.11.2022 5 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Kniha se četla dobře, i když téma opravdu moc smutné. Na to, že rodinu potkaly dvě tak hrozné události, se manžel vyrovnal se ztrátou hodně rychle. Možná mu seznam k tomu dopomohl. Zajímalo by mne, jak to s rodinou pokračovalo dál.

01.11.2022 3 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Již druhá kniha od autora, tak jako Slepý instinkt, i tato velice čtivá, napětí nechybělo. Kdo má rád thrillery, doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Milé překvapení, dobře se četla, bez hluchých míst. Sympatické hlavní postavy.

09.10.2022 4 z 5

Tajný život včel Tajný život včel Sue Monk Kidd

Kniha mne příjemně překvapila, vůbec se mi do ní nechtělo, ležela mi několik let v knihovně. A nakonec takový poklad. Hned se též podívám na film, který je tu níže také vychvalován.

22.09.2022 4 z 5

Cukrová smrt Cukrová smrt Unni Lindell

Zase po delší době skvělá kniha. Chytla mne od začátku, dobře se četla. Závěr překvapil. To jsem nečekala.

18.09.2022 4 z 5

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

Bála jsem se do knihy pustit, když jsem tady viděla tak slabá hodnocení, avšak mile mne překvapila. Četla se skvěle, připomíná mi knihy od Jackie Collins.

12.09.2022 4 z 5

Domilováno Domilováno Dora Heldt

Docela dobré odpočinkové čtení.

02.09.2022 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Asi jsem výjimka, ale mně se kniha dobře nečetla. Zvlášť kapitoly z pohledu Morgan. 2 hvězdičky dávám až za konec, posledních 40 stránek jsem musela hltat, tam to teprve začalo být zajímavé. Závěr mne překvapil. Každopádně se ke knize nevrátím a pošlu ji dál.

01.09.2022 2 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Kniha byla velmi čtivá, měla jsem ji sebou na dovolené u moře a v tom prostředí jsem ještě lépe vnímala popisy moře, příboje, potápění. Mimochodem i Modrou jsem již dřív četla, také plné hodnocení.

27.08.2022 5 z 5

Jak milují ženy Jak milují ženy J. B. Brabo

Ač nemám ráda povídky, ani erotickou literaturu, tato kniha mě překvapila. Krátké povídečky, které nenudily , sem tam i rozesmály.

13.08.2022 4 z 5

Prázdná náruč Prázdná náruč Nancy Baker Jacobs

Prázdná kolébka Prázdná kolébka Nancy Baker Jacobs

S nikým cizím nemluv! S nikým cizím nemluv! Nancy Baker Jacobs

Vražedná společnice Vražedná společnice Nancy Baker Jacobs

Moc pěkná kniha. Líbila se mi jako všechny od autorky.

V bouřlivé noci V bouřlivé noci Kerstin Signe Danielsson

Po delší době zase jeden úžasný thriller. Nemohu nic vytknout, žádná hluchá místa. Mohu jen doporučit.

08.08.2022 5 z 5

Vzpomínky na mého syna - Diagnóza: Deprese (?) Vzpomínky na mého syna - Diagnóza: Deprese (?) Beata Rencová

Každá smrt v rodině je smutná, zvlášť dítěte pro matku. Malá knížečka, přečtena za den. Od půlky jsem přestala číst Markovi zápisky, již nečitelné.

01.08.2022 3 z 5

Maleficium Maleficium Ivan P. Olenič

Neřadila bych tuto knihu mezi horory. Každopádně se jí nedá upřít čtivost. Docela milé čtení i se špetkou humoru. Nenudila jsem se.

01.08.2022 3 z 5

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Ač mám ráda knihy, kde se střídá minulost a přítomnost, tady mi to vůbec nesedlo. Absolutně zmatečné. Téma dobré, ale styl psaní mi vůbec nevyhovoval.

24.07.2022 2 z 5