Malarkey Malarkey komentáře u knih

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Tuto knížku jsem si onehdá našel v Levných knihách a zaujala mě jak mapou na přední stránce, tak i příběhem, který sliboval další z řady těch, co se opírá o dnešní náboženství. Ve výsledku nemůžu říct, že by tato kniha byla vysloveně špatná. Nicméně v době, kdy plno knih s touto tématikou je založeno na skutečných událostech, je právě tato čistou fikcí, na což jsem si nebyl moc schopný zvyknout. Každopádně napětí má, údernost také a k tomu všemu nedokončený příběh, protože se jedná o první díl z trilogie. Druhý ale nejspíš už vyhledávat nebudu.

20.03.2015 3 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Mám moc rád skandinávskou kinematografii. Je často dost brutální a ze života a občas je prostě fajn vědět, že jiní jsou na tom hůř než já. Časem jsem si všiml, že se skandinávští autoři u nás začali prosazovat knižně a tak jsem se do některých pustil. Setkání s Johanem Theorinem je pro mě novinkou, jelikož jsem knihu dostal od přítelkyně k Vánocům a musím říct, že tohle první setkání se opravdu povedlo. Pomalý způsob vyprávění mi naprosto sedl. Není to tím stylem, že Vám autor během chvíle řekne podstatu příběhu. Tady prostě stránka po stránce probíhají životy několika lidí a samotný vývoj příběhu se promění prakticky až ve druhé půlce knihy. Pokud se ale pod pokličku problému rádi dostáváte postupně, určitě budete spokojeni. Tahle kniha má 400 stránek a každá stránka ubíhá jako ubíhá každý den mého života. Postupně a o to víc je smutnější závěr. Závěr je také jediný důvod, u kterého bych měl trošku výtku. Nadpřirozeno podle mě bylo tak trošku zbytečné, ale je pravda, že to udělalo zase určitý nádech, který mi u této knihy zůstane.

23.03.2013 4 z 5

Pátá kolona Pátá kolona Robert Hofman

Knihu jsem vyhrál v soutěži a po přečtení obsahu jsem byl zvědavý, jak se nápad vyvrbí. Je vidět, že autorovi šlo především o samotnou myšlenku, než o nějaký ucelenější příběh. Ten je totiž naprosto klasický a ještě je rozvržen na vcelku málo stránek. Každopádně mu nemůžu upřít informovanost a fakt, že jsem nad otázkou globálního oteplování začal po přečtení víc přemýšlet.

05.03.2013 3 z 5