Makii Makii komentáře u knih

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Konečně. Už jsem myslela, že to nikdy nedočtu. Knihy odkládám nedočtené fakt výjimečně. Ale tohle byla příšerná nuda. Nebyla to detektivka, thriller, prostě jen popis, jak se před 120 lety chytal sériový vrah. Alespoň že ve zhruba třetině knihy už přestala být každá strana jen popisem toho, kudy jede drožka. Ztrácela jsem se v postavách a všech těch jménech, to byla ale spíš moje chyba, nic mě nenutilo číst knihu pozorněji. Také se mi už po několikáté potvrdilo, že američtí autoři si poměrně zbytečni libují v brutalitě. To mi vadí. Přátelům bych tuhle knihu nedoporučila. A to jsem dostala k Vánocům druhý díl :-(

07.03.2020 3 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Tohle bylo krásné. Jsem ráda, že jsem se zase kvůli nějaké knize trochu zastavila, věnovala jí maximální pozornost. Autor úžasným způsobem přibližuje dávné vzpomínky a zážitky. Úplně cítím na jazyku chuť jetelových květů... Přečtěte si to.

14.11.2019 4 z 5

Dobré povídky. Odpočinkové čtení, knihu jsem měla na dovolené. Tu o fotbalových fanoušcích jsem vynechala - sama jako aktivní fanoušek jsem na to neměla nervy :-D

04.09.2019 3 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Dobrá detektivka, dalo se to číst :) Zajímavé postřehy, jak to (asi) chodí u policie, ale zase si myslím, že úplně každý administrativní krok by nemusel být vysvětlován. Ale čte se to velmi dobře. Oproti prvnímu dílu ubylo i překlepů a chyb, díky za to.

12.07.2019 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Nebudu hodnotit, nedočetla jsem. Hrozně mě to nebavilo. Chápu, že to muselo být psáno mluvou "té doby". Ale pro mě naprosto nestravitelné, kostrbaté, podivné věty, i na těch pár stranách poměrně dost chyb. Ne ne, tohle nebyl můj šálek čaje.

01.06.2019

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Čte se sama, je to hodně jednoduché. Poměrně průměrná detektivka, ale neurazí.

29.04.2019 3 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Moc krásný příběh o přátelství. Navíc se z knihy i doslovu dozvíte mnoho zajímavých věcí.

08.02.2019 5 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Velmi, velmi, velmi jednoduché čtení. A taky nuda.

29.10.2018 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Nemám slov. Nechápu, jak mohla taková slátanina vůbec vzniknout. Je to výsměch všem fanouškům krimi. Pomyslnou "třešničkou na dortu" je příšerný překlad, nesmyslné věty a gramatické chyby téměř na každé stránce. Silně nedoporučuji.

11.09.2018 odpad!

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Líbila se mi víc než "Dívka v ledu". Hlavní hrdinka je pořád trochu na pěst, ale už je to o dost lepší. Ta přezíravost jejích nadřízených je ale zahnaná až docela do krajností a ta "nespravedlnost", která se jí pracovně neustále děje, je až těžko uvěřitelná. Alespoň pro mě. Jinak děj knihy naprosto super, velmi napínavé, pěkně napsané. Doporučuju.

10.08.2018 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Bylo to pěkné :) Kdo má rád Hercula Poirota, bude myslím spokojen. Není to kdovíjak akční, občas se objevila poněkud hluchá místa.. Ale jinak to šlo.

18.05.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Mně se to líbilo, ale stejně musím dát jen tři hvězdy. Sice je to napínavé, četlo se to dobře, bavilo mě to... Ale je to prostě až moc nereálné.

05.04.2018 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Jednoduše skvělá! Nemohla jsem se odtrhnout, musela jsem pořád číst dál a dál! Konečně byl major Servaz trochu upozaděn a my jsme tak neustále nemuseli číst o tom, jak se potí, co ho bolí a čeho se momentálně bojí. Všechno bylo dobré, až do jednoho okamžiku už skoro v závěru... :-/ A pak to bylo už takové.. Prostě Minier si tu překombinovanost neodpustí no. Jinak by to bylo za 5*. Taky jsem ráda, že nás ušetřil před Zieglerovou a před neustálými předpověďmi počasí. Opravdu zatím nejlepší z trilogie ;)

08.02.2018 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

To byla jízda :D Sex a jídlo, co chtít víc. Hodně povedené, příjemně jsem se bavila, dozvěděla jsem se hodně nových věcí z historie, staré vědomosti oprášila. Kniha je napsaná krásným jazykem. Moc se mi to líbilo, až na ten závěr. Škoda, čekala bych trochu víc. Ráda si přečtu další dobrodružství komisaře Durmana, jsou-li, budou-li k mání.

31.01.2018 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Četlo se to samo, jedním dechem. Ale vlastně to není dobré :D Je to přeplácané, hlavní hrdina nemožný a úplně neuvěřitelný (tím nadáváním na fotbal a fanoušky si to u mě dost rozlil teda.. :-), taky dost neschopný. V každé kapitole x odstavců o počasí - které je celou dobu stejné. Kapitolu o setkání Servaze a manželky jeho podřízeného jsem úplně nepochopila, v knize byla úplně zbytečně. A to nemluvím opět o množství chyb a překlepů. No nic, další díl si stejně přečtu :D Je to prostě oddychovka.

05.01.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Joona je zpátky! Díky. Nelze se odtrhnout, napínavé jako vždy. Tentokrát snad ale ještě brutálnější. Nic pro slabší povahy.

12.09.2017 4 z 5

Spokojenost. Příliš nevyhledávám české autory, ale tenhle skvělý výběr mě donutil se nad tím trochu zamyslet a dát někomu občas šanci. Tak dvě tři povídky byly slabší, ale jinak paráda.

31.08.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dvě třetiny knihy byly naprosto výborné! Má to spád, je to velice napínavé, trochu jsem se i bála. Mohl to být velice luxusní thriller - nebýt toho závěru.. To prostě nemohli pachatele normálně zatknout?? A odpustit si tak překombinované honičky a podivnosti? To mě dost zamrzelo. A navíc, tolik chyb v textu jsem vážně nečekala. Záměny hodin x vteřin, spousta překlepů a dokonce hrubé gramatické chyby?!? Ale i tak je to opravdu velice dobrá detektivka! Líbila se mi.

09.01.2017 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Další výborná věc od mé oblíbené autorské dvojice. Hodně drsné a kruté. Příběh je napínavý, čte se to samo. Další perfektní vývoj hlavních postav, o každém se opět dozvídáme něco nového. No - i když "perfektní" ten vývoj zase tak není... Jsem strašně zvědavá na další díl. Tenhle můžu rozhodně jen a jen doporučit.

20.06.2016 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak tohle byla jízda! Skvělý a hlavně hodně napínavý příběh - musíte číst prostě pořád dál a dál (už kvůli tomu, že skončí děsně napínavá kapitola a pokračuje dalších třeba pět, než se dočkáte zase pokračování napínavé pasáže). Jinak - Harraldson mě asi fakt bude stát zdraví.. :D Chtělo se mi řvát pokaždé, když přišel na scénu.. A ten konec!! Musím prostě okamžitě sehnat Hrob v horách :)

30.11.2015 5 z 5