Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Musím priznať, že na začiatku knihy som vôbec netušila, že sa ten príbeh bude takto vyvíjať.
Aby som veľa neprezradila, poviem len niečo. Mladé dievča, ktoré žije so svojou rodinou, bohužiaľ nie celou ( keďže pár jej najbližších zahynulo ) na statku. Je to skromné dievča, ktoré to nemá v živote vôbec ľahké.
Do života jej náhodne vstupuje mladík. Ich stretnutie sa zdá byť osudovým.
Farmu, svoj domov náhle stráca a jej domovom sú hory.
Až tam zisťuje, aké je to prežiť a spoliehať sa len na samu seba.
Zvládne toto mladé dievča prežiť? Akým smerom sa bude uberať jej život? A čo jej náhodný mladík? Bude hrať tiež nejakú úlohu v jej živote?
Odporúčam prečítať. Pre mňa to bol naozaj jeden nezabudnuteľný príbeh, plný ľudského odhodlania, sily a samozrejme viery v seba a lásky.

10.09.2023 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Veľmi dobré čítanie, skvelá oddychovka, veľmi ma zaujala a aj príbeh bol skvelý, určite tomu nie je čo vytknúť a teším sa, že je ozdobou mojej knižnice :)

10.08.2020 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Veľmi pekný príbeh, zaujímavé osudy ľudí a určite by ma potešilo aj dáke voľné pokračovanie, naozaj som si knihu užila :)

20.05.2020 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Opäť spokojnosť s tým, čo som čítala, táto séria je jednoducho skvelá. Ani Trent nesklamal. No a samozrejme posledných 100 strán to bola jazda, že som nevedela pustiť knihu z ruky

05.10.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ako je to možné, že som ja o tejto knihe dlho nevedela. Som taká rada, že som si ju prečítala a má čestné miesto v mojej knižnici. Príbeh bol skvelý. Oceňujem Ani, tá bola podľa mňa skvelá silná žena a teda jednu dobu som jej šéfa nemohla ani vystáť, no ten záver bol skvelý, veľmi rada sa k nej ešte raz vrátim. Určite bude toto jedna z tých nezabudnuteľných :)

09.08.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Veľmi pekný príbeh, veľakrát som sa pobavila, niekedy mi išli až slzy do očí, určite kniha stála za prečítanie a som rada, že zdobí aj moju knižnicu :)

15.07.2020 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Zo začiatku sa to zdalo ako láska. A iba zdalo? Ktovie ako to Jude bral...

Stavať svoje šťastie na klamstve sa nevypláca. O tom sa presvedčí aj Jude, ktorý sa rozhodne zarobiť si tým, že pomôže exmanzelovi Love. Nepoznal ju, nevedel o nej nič, len jej mal popliesť hlavu, zobrať si ju a opustiť ju.

Nevidel, čo za tým je, nezaujímal sa o to až kým ju nestretol. Tá žena bola úplne iná ako mu ju jej ex opísal.

Avšak lož má krátke nohy. Love sa dozvedá od asistentky svojho ex, akú špinavú hru sa s ňou rozhodol jej ex spolu s Judeom hrať.

Pomsta bude sladká. Ale naozaj to zostane len pri nej? Nebude neskoro na nenávisť?
A čo jej ex? Prejde mu to len tak?
Dokáže Love zaútočiť tam, kde by nikto nečakal?

Určite som rada, že som si knihu prečítala a rada sa k nej niekedy vrátim. Môžem len odporúčať :)

10.09.2021 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Pre mňa bola táto kniha naozaj tým, čo som očakávala - príbeh, ktorý ma zaujal, niečo zábavné, záhadné a pre mňa ako stvorené čítanie. Určite sa už teraz teším na pokračovanie :)

12.08.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásny príbeh, podľa mňa rovnako zaujímavý ako Kavárna v Kodani, užila som si ho od prvej strany po poslednú a už teraz sa neviem dočkať pokračovania, čo sa bude diať v Cukrárne v Paríži :) Pre romantické duše je toto ako stvorené :)

02.08.2020 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Tento príbeh je niečím výnimočný, pre mňa určite. Je pravda, že som knihu čítala dlhšie. No nie preto žeby nebola dobrá, ale hlavný dôvodom bol čas. No dnes som ju dočítala a musím povedať, že je to jedna z tých kníh, ktorá si získala moje srdce. Je v nej niečo, čo ma oslovilo a určite si ju ešte minimálne raz prečítam.
Nejde o žiadnu romantiku, v ktorej je všetko zaliate slnkom a možno je to dobre.
Ide o príbeh ženy, zo začiatku dievčaťa, ktoré sa pretĺka životom so svojou matkou. Vždy túžila byť baletkou, no vďaka praktikám jednej neľudskej osoby sa jej sen nemohol splniť. A možno práve táto osoba jej dopomohla k tomu, aby sa z nej stala slávna herečka. Ale ani tam nemala na ružiach ustlané. Hoci hrala úžasne, tak v súkromnom živote si toho zažila viac než dosť neúspech v láske, neustále sťahovanie sa, výchova detí.
A či nakoniec dokázala svoj život dostať tam, kde chcela, to už sa dočítate v jej príbehu, v príbehu Audrey Hepburnovej.
Ak ste nečítali, tak odporúčam všetkými desiatimi.

26.07.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Uteká pred tým, aby nemusela žiť v tieni svojho otca. Ide robiť opatrovateľku malému chlapcovi. Netuší, čo ju tam čaká, ale vie, že všetko bude lepšie ako byť doma a musieť robiť to, čo sa od nej očakáva.
Poranil sa pri lyžovaní a jeho kariére odzvonilo. Je zlomený, je sám.. Nie je vlastne sám, ale cíti sa tak. Býva u svojho brata, ktorý práve prijal novú opatrovateľku. Ani len netušil, čo všetko jej príchod zmení.
Ich stretnutie nie je práve romantické, ich životy sú každý inde - na opačnej strane zemegule, ale láska si nevyberá. A hoci to vyzerá na príbeh, v ktorom bude všetko jasné, opak je pravdou
Niekedy si človek volí nesprávnu cestu a otázkou je, že keď sa na ňu nakoniec vráti, či to už nie je príliš neskoro...
Určite odporúčam knihu prečítať, tento príbeh bol naozaj krásny, užila som si ho a teším sa na ďalší

03.09.2021 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Autorka ma určite nesklamala. Tak ako aj jej ostatné knihy, aj táto ma dostala. Dokonca sa mi zdalo, ako keby v tom príbehu bolo niečo viac.

Ireland, dievča, ktoré je neskutočne ambiciózne, drzé a vždy vie, čo chce. V živote to ľahké nemala, ale nikdy sa nesťažovala a snažila sa robiť všetko tak ako najlepšie vedela.

Grant, majiteľ firmy, kde Ireland pracuje. Raz ju vyhodia, ona mu napíše mail a tým sa začne ich neštandardný vzťah.

Nič však nie je také jednoduché ako da zdá.
Práve Grant má za sebou niečo, cez čo sa nevie preniesť.
Bude pre neho Ireland len jednou z tých žien, ktoré ho obšťastnia a potom ich pošle preč? Alebo to bude predsa len niečo viac?

Ako však zamieša karty jej nehoda a zistenie, s ktorým sa hlavne Grant musí nejako vysporiadať?

Príbeh určite stojí za prečítanie. ;)

22.08.2021

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Knihu som prvýkrát vzdala, potom som sa rozhodla čítať ju ešte raz. A veruže som neľutovala. Kniha má milo prekvapila.
Corey, ktorá bola predtým hokejistka, sa zraní a končí na invalidnom vozíku. Jej život sa od základov zmení. Jej túžba ísť na univerzitu je natoľko silná, že ani vozík ju neodradí.
Našťastie na škole sú čiastočne vybavení aj pre invalidov a tak dostane bezbariérový byt spolu s Danou. Dievčina je tiež skvelá a stanú sa z nich skvelé kamarátky.
Cez chodbu, vo vedľajšom bezbariérovom byte býva Adam. Zblížia sa a trávia spolu kopec času. Sú však len priatelia, kamaráti. Adam má priateľku. Corey sa doňho aj napriek tomu zamiluje.
A čo Adam? Bude s niekým, kto ho má len ako chlapca na škole a mimo toho ho podvádza? Alebo nakoniec sa rozhodne dať šancu Corey, s ktorou sa cíti byť normálnym?
Určite knihu môžem odporučiť a už teraz sa púšťam rovno do druhej časti :)

15.08.2021 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Po dnešku zastávam názor, že človek si musí knihu prečítať od začiatku do konca, aby mohol súdiť.
Počula som toľko na ňu, že je slabá, nanič a podobne. A pre mňa bola možno najlepšia z tých troch, čo som doteraz čítala.
Neľahké detstvo Maddoxa a Dee ich spája, ale spája ich aj niečo iné - ani jeden z nich nechce stratiť kontrolu nad svojím životom. A záleží len na nich, či si lásku do svojho života vpustia alebo nie...V knihe nechýba ani sex, ktorý tomu dodáva tú správnu šťavu :)
Nechýba aj vývoj vzťahov Bentleyho ako aj Aidna.
Určite aj ďalší príbeh bude stáť za to, aby mal čestné miesto v mojej knižnici :)

29.12.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Hneď ako som videla knihu, vedela som, že to bude niečo pre mňa, už len obálka ma upútala, potom aj anotácia a keď som sa do nej začítala, vedela som, že je to to pravá. Presne splnila moje očakávania a možno bola ešte aj o niečo lepšia. Život sa s ňou nemaznal, no ona aj tak odišla z domu, aby utiekla pred strachom a išla na neznáme miesto, kde chcela čeliť svojmu strachu a začať od začiatku. No ten strach a to, čo v sebe celú dobu nosí, len tak rýchlo nepominie a keď sa raz za čas tie nočné mory objavia, musí s nimi bojovať. No ak má človek okolo seba dobrých priateľov a rozhodne sa to riešiť, tak život sa dokáže uberať aj tým správnym smerom, len treba veriť, že všetko sa zmení na dobré presne tak ako aj Sage...
Ja osobne knihu odporúčam a som rada, že som si ju mala možnosť prečítať a hoci bola autorka pre mňa absolútne neznáma, tak som si ju kúpila a určite neľutujem :) Veľmi rada si prečítam od nej aj iné knihy, keď budú preložené :)
Ale ten záver.... moje nervy....už aby bolo pokračovanie :)

29.08.2020 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Príbeh nesklamal, čakala som, že Vicious bude poriadny blázon a všetko to okolo ako sa to javilo v prvej knihe Defy, no prekvapilo ma, že ten chlap bol oveľa horší ako som čakala. Spočiatku som ho nenávidela, no pri konci som si povedala, že všetko malo svoje dôvody a aj pod tou drsnou maskou je milujúce srdce, hoci sa o tom musel najskôr presvedčiť on sám :)

16.08.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak dlho som váhala, kým som si túto sériu kúpila a neľutujem, je to úžasná príbeh, v ktorom je všetko, čo má dobrá kniha mať, zábava, romantika, trošku zazerania, ale hlavne perfektná partia ľudí, ktorí strávia spolu kopec času a nájdu si k sebe cestu, hoci sú všetci z iného sveta /každý žije inak/. No spojí ich práve Kodaň a odvtedy sú nerozlučná partia ľudí, ktorá si pomáha a stojí pri sebe. A teda tej pomoci je treba viac než dosť, lebo ak sa partia 7 ľudí vyberie niekam, tak problémy a situácie, kedy sa človeku až rozum pozastaví na seba nenechajú dlho čakať. Určite odporúčam a už teraz otváram 2.časť série :)

30.07.2020 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Príbeh ktorý spája romantiku a cestovanie, samozrejme nechýba pár problémov, ale bez toho by to nebola tá správna oddychovka, určite odporúčam, prečítala som ju za pár hodín, naozaj som si ju užila :) Pre romantické duše ako stvorená

27.07.2020 5 z 5

Čo okom nevidíš Čo okom nevidíš Mariana Leky

Veľmi pekný a silný príbeh dievčaťa a ľudí z jej okolia.

Je to vlastne jedna obyčajná dedina, v ktorej žijú obyčajní ľudia a tí veria jednej staršej dáme a jej snom... Ale nie všetci. Každý, kto jej verí, tak sa v určitý deň správa opatrne.
A ten kto jej neverí? Príde na to, že na jej snoch bude niečo.

Žije so svojou rodinou a zažíva bežné problémy, starosti a radosti.
Stretávame sa tu s rôznymi ľuďmi a ich životnými príbehmi.

Určite môžem len odporúčať. Ešte som takúto knihu nečítala a som rada, že sa mi dostala do rúk.

12.09.2023 5 z 5

Motýliky 2: Lietajú v tom obaja Motýliky 2: Lietajú v tom obaja Alice Oseman

Po prvotnom šoku, že ide o komiks, som si veľmi rada prečítala aj druhú časť a tú som doslova hltala. Vývoj vzťahu medzi Charliem a Nickom je veľmi zaujímavý a za mňa to stálo za prečítanie :)
Určite si nenechám ujsť ďalšie knihy (vlastne komiksy).
A nebudem sa brániť ani tomuto štýlu kníh, niekedy keď si človek prečíta komiks, tie obrázky proste sú úžasné :)

02.09.2022 4 z 5