majanka majanka komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Taká oddychovka, zauįmavý námet, humor, ale nič výnimočné.

03.03.2019 3 z 5

Sophiina voľba 1 Sophiina voľba 1 William Styron

Zatiaľ som čítala iba 1. diel (vydanie z roku 1988). Začiatok knihy, kde autor popisuje život začínajúceho spisovateľa Stinga ma veľmi neoslovil, ale čítala som ďalej, kedy sa tam objaví aj Sophia. Náročnejšie čítanie. Prelínanie viacero časových línii. Aj keď hlavnou myšlienkou je holokaust, život nežidovky Sophie, nechýba tam romantika, sex, boj sever juh, otrokárstvo, hudba, závislosť, psychický narušená osobnosť, život v Brooklyne a hlavne množstvo rôznych emócií. Dobre spracované dielo. Odporúčam prečítať a už si zháňam 2. diel.

24.11.2018 4 z 5

Dôveruj mi Dôveruj mi J. P. Delaney (p)

Dosť zamotaný príbeh.
Hlavná postava bola pre mňa veľmi nesympatická.

26.05.2024 3 z 5

Tá predo mnou Tá predo mnou J. P. Delaney (p)

Zaujímavé bolo sledovať paralelné dva príbehy dvoch žien odohrávajúce sa v rôznom čase na tom istom mieste.
Chýbalo mi zvýraznenie priamej reči.
Ale akoby niečo tomu príbehu chýbalo...

26.03.2024 3 z 5

Chyžná Chyžná Nita Prose

Príbeh celkom zaujímavý. Molly mi pripadala ako chyžná z minulého storočia alebo človek s nejakou diagnózou, pre kolegov čudáčka. Na konci príbehu je úplne inou osobou.

17.03.2024 3 z 5

Atlas: Príbeh tatka Slaného Atlas: Príbeh tatka Slaného Lucinda Riley

Úžasný príbeh, úžasný záver...

03.03.2024 5 z 5

Dievča, ktoré utieklo z Osvienčimu Dievča, ktoré utieklo z Osvienčimu Ellie Midwood

Silný príbeh. Výborne napísaný príbeh, aby ľudia vedeli čo sa dialo v koncentračných táboroch. Dúfam, že takéto príbehy ľudí sa už nebudú opakovať. Obdivujem ľudí, ktorí urobili všetko pre to, aby to prežili a že dokázali žiť ďalej.

25.02.2024 5 z 5

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Prvá kniha od Wilson, ktorú som prečítala.
Zaujímavý príbeh, ľahko písaný dievčenský román. Aj keď trocha smutný príbeh, Lola Rosé vždy plná nápadov a optimizmu.

05.04.2021 3 z 5

Lov Lov Andrew Fukuda

Chcela som čítať niečo iné, nie žánre, na ktoré som zvyknutá. Neoslovilo ma to, nedočítala som do konca, preto nebudem hodnotiť.
Ale verím, že autor aj touto knihou niektorých ľudí osloví.

05.04.2021

Lidský omyl Lidský omyl Tom Casey

Pád lietadla. Mŕtvi aj živí. Pilot žije. Pohľad do jeho prežívania tragédie, do jeho minulého života aj života po tragédii. Pocity pilota, jeho prežívanie, vyšetrovanie celej udalosti, súd....

21.02.2021 3 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Nepoznala som knihy od Mileny Holcovej, kým kolegyňa sa má neopýtala, či čítam knihy aj v českom jazyku. A po mojej kladnej odpovedi mi doniesla od tejto autorky hneď dve. Tá druhá kniha bola Láska v moll.
Bolo to príjemné čítanie. Také zamyslenie sa nad tým, že všetci neustále starneme. Zamyslenie sa nad tým, že ľudia, ktorých sme poznali v mladosti sa menia nielen vizuálne, ale aj vo svojom vnútri. Alebo sme ich v mladosti iba ináč vnímali?

06.12.2020 4 z 5

Penzión Bulanka Penzión Bulanka Fritz Erpenbeck

Zaujímavé čítanie. Vyšetrovacie metódy zodpovedajúce dobe, v ktorej sa príbeh odohráva.

23.07.2020 3 z 5

Muž v sukni Muž v sukni Anna Wahlgren

Klára - zahľadená do seba.

04.04.2020 3 z 5

Ako na vec Ako na vec Nick Hornby

Svojský štýl písania. Pre mňa skôr oddychovka. Príbeh o tínedžerovi pre tínedžerov? Ani nie. Zvláštny humor, zvláštny pohľad na život, občas vážna situácia na zamyslenie. Kniha dobrá na prečítanie, keď chcete zmeniť svoj obľúbený žáner.

03.02.2020 4 z 5

Všetky Larine vojny Všetky Larine vojny Wojciech Jagielski

Pre mňa začiatok knihy bol o množstve informácII - Kaukaz, Čečensko, Gruzínsko. Neskôr nastupuje aj samotný Larin príbeh, aj keď je to len jeden z mnohých. Krásna príroda Pankisi, ale krutá realita. Lara \"prichádza\" o manžela, aj keď ten žije. Svoj život zameria na záchranu svojich dvoch synov Šámila a Rašída, ktorí najprv hľadajú svoje šťastie v Európe, kde narážajú na kultúrne rozdiely. Rozhodnú sa pre \"svoj život\", pred ktorým Lara sa ich snaží zachrániť. Podstúpi neľahkú cestu, ale aj napriek tomu, že prehráva svoju ďalšiu vojnu, jej život musí ísť ďalej.

03.02.2020 5 z 5

Hra s bábikami Hra s bábikami Peter Čierny

Zo začiatku som zase bojovala s množstvom postáv. Číta sa dobre, ale nie je to kniha, ktorú by som nedokázala odložiť, kým nedočítam do konca. Prirodzený jazyk písania. Oceňujem, že autor dobre pozná prostredie, ktoré popisuje, tým sa dej stáva dôveryhodnejším a zaujímavejším. Dobrý trocha zamotaný príbeh zo slovenského šoubiznisu odohrávajúci sa nielen na Slovensku.

12.01.2020 3 z 5

Oči a srdce emigrácie Oči a srdce emigrácie Zoltán Tomanovič

Tenká kniha s veľkou výpovedacou schopnosťou. Neľahký život na Slovensku, ľahký za "železným drôtom"? Tí, ktorí sa rozhodli emigrovať, nevedeli čo ich čaká ďalej, ale nechceli, aby žili ďalej tak ako doteraz. Aklimatizacia na nové prostredie, ľudí. To všetko opísané jednoduchým štýlom. Odporúčam prečítať hlavne mladším ročníkom.

05.01.2020 4 z 5

Šimon Šimon Darina Mikolášová

Tento príbeh v relácii Modré z neba ani Família som nesledovala, ale niečo som zachytila v médiách. Keby som neprečítala na obálke o čom je kniha, začiatok by mi pripadal ako román pre ženy od spisovateľky, ktorá každý rok vydá minimálne jednu knihu. Treba čítať ďalej a zistíte, že je to úplne o niečom inom. Oceňujem, že príbeh je písaný tak, že to rozpráva Šimonova mama. Úžasne popísané pocity a prežívanie nielen Šimonovej matky, ale aj celej rodiny. Aj keď som vedela ako príbeh skončí, ku koncu knihy so slzami v očiach som obdivovala celú Šimonovu rodinu, ich odhodlanie bojovať za lepší Šimonov život (keď sa to dá nazvať životom). Dúfam, že Úrad nad zdravotnou starostlivosťou bude naďalej objektívne riešiť podnety, naďalej tu budú právnici, ktorí sú ochotní bojovať za spravodlivosť a nielen za získanie odmeny za právnické služby. Budeme mať na Slovensku niekedy zdravotnú starostlivosť ako v zahraničí? Neviem čo so Šimonom a jeho rodinou je dnes, ale zaslúžia si obdiv čím všetkým si museli prejsť. Autorke knihy môžem len povedať, že je to výborne spracovaný, žiaľ smutný skutočný príbeh. Knihu určite odporúčam prečítať.

05.01.2020 5 z 5

Reportérkina spoveď Reportérkina spoveď Eva Černá

Autorku knihy si pamätám ako reportérku Markízy. Kniha je taký priemer. Obsahuje niekoľko zaujímavých príbehov z reportérskej práce.

01.01.2020 3 z 5

Kniha bez názvu Kniha bez názvu neznámý - neuveden

Zaujal názov knihy a to, že napísal anonym. Tiež však mi hodila do Čitateľskej výzvy. Príbeh nie je zlý, ale nie je to môj žáner. Určite to nie je kniha, ktorú by som prečítala aj druhýkrát.

28.12.2019 3 z 5