maja2712 maja2712 komentáře u knih

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Jak by řekl můj muž: Tak to proste bylo...). Nevesele vzpomínky na totalitní dobu vyprávěné tak jak to bylo. A ty básnicky miluju, stejně jako filmu dodaly celému vyprávění hezčí světlo.

13.11.2019 4 z 5

Nad vřavou nenávisti Nad vřavou nenávisti Olga Fierz

Svědectví o období po válce...kniha, která nás niti zastavit se, snažit se pochopit a vážit si čas v míru a blahobytu.

09.11.2019 5 z 5

Zámky naděje Zámky naděje Pavel Kohn

... obdivuhodné činy Přemysla Pittra, které by neměly být zapomenuty.

09.11.2019 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Krasne napsany historicky roman. Prošla jsem se historií částí Evropy v období Francouzské revoluce a společne se sestrami a jejich babičkou zažívala radovánky, intriky a společenské chovani vyšších vrstev koncem18. století. Knize malinko ubiraly na kráse překlepy a to zejména historické. Královský zamek v Caserte nedal vybudovat syn španělského krále Karel IV ale Karel VI. Těšim se na další pokračování.

06.10.2019 4 z 5

Převedu vás... na onen svět Převedu vás... na onen svět Emil Hruška

Kniha je zajímavá pro čtenáře, kteří se zabývají historiií a životem v českém pohraničí v poválečných letech. Jsou zde vylíčeny tři příběhy s převaděčskou tematikou, pro me zajímavé popsána historie Karlových Varu v souvislosti s Rusy.

26.09.2019 3 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Poklidné vyprávění anglického spisovatele, který se rozhodl poslední část života strávit v milované francouzské Provenci. Při čtení se stanete součástí malé vesnice i s jejími zvyklostmi, trhy, restauracemi, gestikulací, laického léčení nemoci, sousedských radostí i starostí, dobrým vínem s různými gastronomickými specialitami, nahlédneme do autorových myšlenek, poznatků, okouzleni. Pro ty, kdo byli či nebyli v Provenci muže být kniha příjemným toulanim a inspiraci.

04.08.2019 4 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Příjemná a inspirující kniha. Děkuji za ni.

08.01.2019 5 z 5

Dítě džungle Dítě džungle Sabine Kuegler

Kniha má trošičku slabší styl psaní. Nicméně vše vyvážil její obsah. Po dočtení se mi v hlavě honily myšlenky spojené se situací Sabiny. Její život ve dvou naprosto odlišných společnostech. V dětství obklopena rodiči, sourozenci a členy kmene Fayů, na studiích bez zázemí rodiny v civilizované Evropě. Spousta otázek, kde dále žít. Budu se zájmem sledovat její osudy v dalších pokračováních.

13.12.2018 4 z 5

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Kniha je o nebývalé krutosti, o životě, který se odehrává souběžně s naším "jen" o pár kilometrů dál.

13.12.2018 4 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Knihu jsem dostala od mé chmelové lásky. Jako kniha o králícich? ... byla úžasná. Celý příběh jsem prožívala se všemi emocemi. Chtěla jsem, aby byla nekonečná, abych ji nikdy nemusela vrátit a aby to byla kniha jednou společná. Nedopadlo to. Nicméně kniha ve mně probudila spolu s dalšími "dárky" lásku, svobodu, přemýšlivost, vášeň, touhu, pokoru radost,....a po přečtení knihy mám ryze kamarádský vztah ke králíkům :-)

13.12.2018 5 z 5