Macope Macope komentáře u knih

Humans of Prague Humans of Prague Tomáš Princ

Projekt Humans of Prague jsem poprvé zaznamenala při předávání cen Magnesia Litera a nyní jsem si přečetla knižní vydání. Příběhy jsou skvěle vybrány a seřazeny, obdivuji pestrost lidských osudů, které autor dokázal s citem a empatií zdokumentovat. Několikrát mě překvapila hloubka myšlenek lidí, do kterých bych to podle fotografie úplně neřekla. :-)

27.01.2024 5 z 5

Písničky z pohádek a filmů Písničky z pohádek a filmů Zdeněk Svěrák

Krásná kniha/zpěvník se známými písničkami této skvělé autorské dvojice. Najdete v ní písničky z filmů Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Koloběžka první, Ať žijí duchové, Trhák a další. Vhodně doplněno milými ilustracemi.

26.12.2023 5 z 5

Měsíce Měsíce Vendula Hegerová

Moc hezké básničky vystihující měsíce v roce pohledem myšky a jejích kamarádů a krásné ilustrace, dětem se moc líbily.

15.12.2023 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Absolutní klasika, poučná pro děti i dospělé. Není nad to si připomenout zajímavosti ze světa hmyzu. :-) Dětem se knížka taky moc líbila.

06.06.2024 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů Pohádky bratří Grimmů Andrea Popprová

Dvě milé pohádky, Sněhurka a mně dosud neznámá Bělinka a Růženka (ale dcerka ji prý zná z jiné knížky :-). Mám moc ráda ilustrace Andrey Popprové, hlavně její obrázky přírodnin.

08.05.2024 5 z 5

Medové příběhy Medové příběhy Ľubica Šebeková

Milé a poučné vyprávění, i já jsem se dozvěděla něco nového. Děti se smály hlavně u vylomenin tří sourozenců.

16.04.2024

Pat a Mat ... a je to! Pat a Mat ... a je to! Vladimír Jiránek

Naše děti zatím knížku nedokázaly úplně ocenit, protože neznají seriál. Ale je to jednoduché oddychové prohlížení/čtení. U kapitoly se stěhováním klavíru jsem tedy trpěla. :-)

30.03.2024 4 z 5

Rýmohrátky se zvířátky - výslovnost hlásek C, S, Z, Č, Š, Ž Rýmohrátky se zvířátky - výslovnost hlásek C, S, Z, Č, Š, Ž Roman Pumprla

Některé básničky jsou poněkud kostrbaté, ale hezky cvičí jazýček a synovi se moc líbí.

21.03.2024 4 z 5

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Milé a poučné příběhy známé včelky, dětem se líbil závěr knížky a bály se u kapitol s pavoučicí Teklou nebo sršni. Animovaný seriál tolik neznám, takže nemůžu úplně srovnávat. Ale překvapilo mě, že v knížce chybí Vilík.

16.03.2024 5 z 5

Zuzanka a její pes Zuzanka a její pes Anne Lansmanne

Pěkné příběhy s krásnými ilustracemi, jako malá jsem tuto knížku měla moc ráda a teď se líbí mojí dcerce. Hvězdičku dolů musím dát za chyby v českém vydání.

25.02.2024 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Zajímavé téma žena-matka-vědkyně, myslím, že některé předsudky a stereotypy rezonují společností ještě dnes, šedesát let po ději knihy. Některé momenty a hlášky mě rozesmály. Přesto mě příběh nezasáhl tak, jak jsem čekala.

25.02.2024 4 z 5

Vánoční koledy Vánoční koledy Šárka Váchová

Krásná knížka připomínající dětem dřívější vánoční koledování i některé pozapomenuté koledy, které jsou součástí textu včetně not. Rozšířili jsme si díky tomu vánoční repertoár. :-) Kniha přibližuje stará řemesla, zvyky i pospolitost a skromnost lidí. Dětem se čtení moc líbilo, bavilo je hlavně špičkování sourozenců Honzíka a Andulky a také doprovod straky.

18.12.2023 5 z 5