M.M.787 M.M.787 komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Napínavé, strhující, jazykově bohaté a nápadité vyprávění. Příběhy postav (já jsem se v nich tedy neztrácela) prolnuté kolem vyšetřování, příběhy ze života, které známe v obměnách tisíce let (aluze, odkazy na staré mýty mě bavily). Těším se na další autorovo vyprávění!

04.05.2021 5 z 5

Lada Lada Josef Lada

Ladovými obrázky jsem okouzlená od dětství, vždyť nám představují svět (idylický, mizející, tajuplný i humorný), provázejí nás pohádkovými příběhy, svátky, zvyky. Jsem šťastná, že tohoto průvodce Ladovým světem mám!

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Moc jsem si knihy přála. A přání se mi splnilo! V dětství jsem hltala Štorcha a Augustu, milovala jsem ilustrace jejich knih. Chtěla jsem Buriana poznat blíž... Úžasné!

06.05.2021 5 z 5

Druhá světová válka (komplet) Druhá světová válka (komplet) Winston S. Churchill

Mít tu buřinku z přebalu knih - smeknu! NC zasloužená. Velmi čtivé vyprávění, které nám dává nahlédnout do myšlení a prožívání jednoho ze zásadních aktérů válečných událostí. Celou dobu jsem musela myslet na to, jak náročné muselo být dát dohromady rekapitulaci obrovského množství zásadních i detailních událostí, vlastního (často vypjatého) prožívání, statistických informací, zpráv a depeší, zároveň se snažit o poutavost vyprávění.