lukaso89 lukaso89 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čtivá, do děje vtahující knížka, která rychle utíkala, ale zkazilo ji z mého pohledu jen těžko uvěřitelné, až odfláknuté rozuzlení.

01.08.2022 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Svižná, čtivá, napínavá, až strhující kniha. Kniha mne vtáhla a pustila až na konci. Jak hlavní zápletka, tak ty menší vedlejší byly chytlavé a těžko předvídatelné, resp. jejich vyústění se dalo odhadnout jen pár odstavců před tím, než jej prozradil autor. Maličko odfláknutá mi přišla jak závěrečná část knihy, kde se to mrtvými začne hemžit jak v naplno jedoucí kafilérii, tak otevřený konec. Na můj vkus byla hlavní pointa až zbytečně složitá a překombinovaná, nicméně i tak dávám plný počet pěti hvězdiček a knihu doporučuji k přečtení.

22.07.2022 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Po slibném začátku pro mne kniha postupně ztrácela jak dynamiku, tak zábavnost. Měl jsem opakovaně problémy dočíst kapitolu, jelikož jsem u toho usínal. Vtipnost některých obratů žel bohu nekompenzuje zdlouhavost a místy i nepochopitelnost zápletky. Finální rozuzlení pak dojem nezlepšilo, spíše naopak.

19.07.2022 3 z 5

A pak nezbyl žádný A pak nezbyl žádný Agatha Christie

Krátká, svižná a čtivá knížka, kterou z mého pohledu pokazilo těžko představitelné závěrečné vysvětlení. Přiznám se, že mi není jasné, proč v určitou chvíli přestali mizet vojáčci ze stolu.

07.07.2022 4 z 5