Luis_Lambo Luis_Lambo komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Od Kinga jsem četl Mrtvou Zónu od které jsem nemohl odtrhnout oči, jak to bylo napínavé a zajímavé čtení. U Cuja jsem se prvních 100 stran tak strašně trápil, že jsem knihu nakonec nedočetl. Strašně pomalý rozjezd, mnoho jmen a jejich příběhů mě donutilo knihu odložit. Mrzí mě to Kingu. Mám nachystané ještě Osvícení, tak snad mě do třetice nezklameš!!!

12.01.2022

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

(SPOILER) Úžasné a na tu dobu neskutečně nadčasové dobrodružství. Pamatuji, že v dětství (90s) jsem z téhle knihy byl úplně vedle a četl ji s ostatníma dvěma díly stále dokola. Ten kapitalistický podtext jsem jako dítě vůbec nevnímal.FIT FIT

22.05.2021 5 z 5

Úžasná a napínavá knížka, psaná velmi čtivým stylem. Nešlo odtrhnout oči a velmi na mě zapůsobila. Zajímavá tématika o které jsem toho doposud moc nevěděl a na její popud jsem se začal lehce vzdělávat.-)
Díky pane Schröder a za neméně skvělý překlad i Jiřímu Lexovi

21.05.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Oproti prvnimu dilu celkem nuda.
Jdu na trojku:-)

31.08.2023 2 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Zatím nejlepší ze všech dílů. Jarek a Magister Šebek tomu dávají správné grády :-D

21.04.2023 5 z 5

Pověsti a příběhy z Vyškovska Pověsti a příběhy z Vyškovska Josef Špidla

Jako rodilý Vyškovák nemůžu jinak než plný počet hvězd. Pana Špidlu znám a je to super člověk. Byl jsem několikrát na jeho přednáškách a jeho historický přehled našeho regionu je fantastický a velmi poutavý. - 95%

28.11.2022 5 z 5

Pozdrav pámbu pane Randák Pozdrav pámbu pane Randák František Rachlík

Poslyšte Holenkové anžto jsem příběh pana Randáka zhltnul jako malinu tak vám musím povědět, že jsem se párkrát opravdu zakuckal smíchy a vřele tuhle knihu doporučuju.

13.10.2022 5 z 5

Chlapec ze Salcburku Chlapec ze Salcburku Karel Vladimír Burian

Úžasně čtivé životní dobrodružství tohohle geniálního rakouského virtuoza. Velmi mile mě překvapila zmínka mnoha českých umělců a jejich uznání ve vysokých kruzích a také "Wolfíkovu" cestu do Prahy a jeho popularitu tam."Moji Pražané mi rozumí" !!!!

24.03.2022 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Krásné a poutavé vyprávění malého "prdelky" při jeho dospívání a lásce k rybám. Moc jsem si čtení užil a po přečtení jsem musel shlédnout oba geniální filmy od mého společného rodáka z Vyškova Karla Kachyni.

Jen malý poznatek. Nevím kde si nechává JOTA tisknou knihy a na jaký papír ale tuhle knihu jsem kupoval novou 2x přečetl a stránky strašně chemicky a nepříjemně smrdí.

18.09.2021

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Příjemná jednohubka z prvoknih od Foglara. Čekají mě teď Hoši od Bobří řeky, kde se Foglar už začíná autorsky rozjíždět:-)
Zajímavý je jeho podrobný rozbor charakteristik a citů obou hlavních hrdinů. Kontroverzní autorova sexualita možná v těchto prvotinách vyniká na síle. Četl jsem i v devadesátkách, ale takový dojem na mě tehdy knížka neudělala.

02.09.2021 5 z 5

Pověsti z Čech, Moravy a Slezska Pověsti z Čech, Moravy a Slezska Vladimír Hulpach

Obrovská a krásná knížka. Připadal jsem si jak čaroděj, co vybírá ve svých kouzlech. Jen je velká škoda, že tolik krásných pověstí nevynikne díky jejich krátkosti. Pověst na půl stránky je prostě strašně málo.-(
Kniha potvrzuje pravidlo, že kvantita nad kvalitou nikdy nevyhraje.

01.08.2021 3 z 5

Město v mlze Město v mlze Jaroslav Konáš

Super temný a napínavý příběh. Pěkně to Jardo píšeš.

06.12.2023 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Z knihy jsem naprosto unešen. Nejkomplexnější a vyčerpávající info o HP a vše kolem. Nádherné zpracování. Tuny informací v krásném grafickém kabátu.
Sedím na zadku a čumím .-D
Knížek o HP mám desítky ale tohle je z nich největší BOMBA!
Vřele doporučuji!!

28.10.2023 5 z 5

Náš oddíl Náš oddíl Jaroslav Foglar

Skvělá příručka!! Bez ní bych byl tenkrát v devadesátkách jako mladej skautík úplně ztracen:-)
Jestřábe DÍKY!!!!

24.04.2022 5 z 5

Neználkův ostrov Neználkův ostrov Igor Nosov

Knihu jsem nečetl ale jen musim zareagovat na nepresny komentar zde. Igor Nosov je VNUK Nikolaje Nosova nikoliv syn!!!

25.02.2022

Dědictví prodavače mušlí Dědictví prodavače mušlí Ashley Carrington (p)

Tahle kniha je opravdu mistrovské dílo. Donutila mě smát se i brečet. Už při prvním počinu co jsem od pana Schrödera četl "Nebe, na němž nesvítily hvězdy" jsem neplýtval chválou a při tomhle skvostu opravdu nemám slov. Tohle je opravdu kniha v mé TOP5 a nikdy bych nečekal, že tohle jako fanda Fantasy a Thriller knih napíšu. Skláním hlubokou poklonu a děkuji za úžasné vyprávění o ambiciózním "klukovi od latrín" Henrym a dokonalém knižním vykreslení jeho fascinujícího životního příběhu.

24.09.2021 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Dal jsem 100 stránek.Říkám si nejlepší Švédské krimi, dej tomu šanci.Ale ten způsob jakým je to napsáno mě nebavil. Přemáhal jsem se jak jen to šlo a knihu nakonec nedočetl.

06.09.2021

Panna ve zbroji Panna ve zbroji Mark Twain (p)

Kniha mě velmi emočně zasáhla.Mistrně a krásně sepsané.Jsem ateista, ale velmi velký příklon k vyobrazování Boha počas celé knihy mi vůbec nevadil. Zaujímá čestné místo v mé soukromé knihovně.

27.06.2021 5 z 5