LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Krásná knížka. Děj je napsán poutavě, svižně a bez zbytečností. Svět i postavy jsou zde velice krásně barvitě popsané. S.J.Maas píše fantasticky :-).

13.01.2018 5 z 5

Opilý koráb Opilý koráb Arthur Rimbaud

Přečteno jako povinná četba. Báseň jsem četla již dříve a byla jsem více nadšená, nyní mě verše již tak neoslovily. Ovšem cením věk autora, když báseň vznikla.
Četla jsem celou sbírku, některé básně mě chytily více, některé méně.

25.08.2021 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Knížka se mi líbila, ale spíše až u konce. Já osobně bych ji zkrátila. Nebyla špatná, ale také zde nebylo nic moc neobvyklého co jsem ještě nečetla. Zároveň mě ale konec nalákal na pokračování. Takže ve výsledku hodnotím kladně.

13.09.2020 4 z 5

Bez vodítka Bez vodítka Rupert Fawcett

Jednohubka pro zasmání. Každý kdo má doma pejska se jistě pobaví.
Některé části byly opakující se nebo neměly takový šmrnc, ale vcelku povedené komiksy, možná za něco může i překlad. Přečteno na jeden zátah.
Doporučuji.

02.09.2020 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Od autora jsem kdysi rozečetla Lásku a tetování, ale nedočetla jsem ji, jelikož mě nechytla. I přesto, když jsem náhodou v knihovně narazila na Neprofesionála, tak se mi líbila, sice se příběh dal předpovídat, je to ale fajn odpočinková kniha na jeden večer. Postavy mi byly sympatické, což se mi většinou v takových knihách moc nestává.
Výtku mám asi jen k příliš uspěchanému konci, jinak spokojenost. Milá, lehká knížka do ruky, která neurazí, ale zas ani nedostane do kolen. Snad bych ani neřekla, že knihu psal muž.

26.05.2020 4 z 5

Žena 18+ Co už nemusí řešit Žena 18+ Co už nemusí řešit Michael Kernbach

Knížka mě i pobavila, účel splnila. Líbí se mi ten nápad, na dárek určitě parádní jako maličkost na zasmátí.

07.04.2020 5 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Knížka nebyla vyloženě špatná, ale po druhém díle jsem čekala větší boom. Pořád mě série vyloženě neposadila do kolen.
Na oddech mi to přijde dobré.

02.03.2020 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Knížka nebyla špatná, ale první díl mě lákal víc. Jako by už mě ničím neohromila. Třeba mě třetí díl překvapí více. Vyprávění z Ethanova pohledu bylo osvěžující.
Jako oddechovka se mi to prostě líbí, už jsem si navykla na postavy a prostředí, takže budu pokračovat. Konec určitě zajímavý.

18.02.2020 4 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Nějak nevím jak knížku ohodnotit.
Těšila jsem se na ni, ale nic co by mě v ní vyloženě nadchlo nebylo.
Důkazem toho asi je také to, ze jsem ji musela číst po částech a chvílemi se do ní nutit. Zkrátka to pro mě nebylo top, čekala jsem víc, ale vyloženě špatná nebyla.

04.02.2020 3 z 5

Beran Beran neznámý - neuveden

Knihu jsem četla spíše ze zvědavosti, bylo mi jasné, že vše nemůže sedět na každého, ale některé věci mi přišly až nelogické, jinak to byla odpočinková oddechovka a pár milých slov v knize nebylo na škodu.

22.01.2020 4 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Knížka se mi líbila. Sice bych asi čekala trochu jiné zakončení, více realističtější, ale jsem spokojená.
Líbilo se mi, že nešlo o žádný přeslazený román, jak to může na prvním pohled vypadat. Určitě je i svým způsobem na zamyšlení, původně jsem si myslela, že dopadne trochu jinak. Postavy mi byly symptaciké.
Knížka se mi četla velmi rychle, doporučuji.

19.09.2019 5 z 5

O této sérii jsem dřív hodně slyšela, ale nebyla jsem si moc jistá co od toho čekat. Radši jsem neměla moc
velká očekávání, protože jsem slyšela na knihu spíše negativní reakce, ale ve výsledku mě mile překvapila a když se od knihy nečeká nic víc než četba u které si člověk odpočine, tak nezklame. Fajn čtení na jeden letní večer, kde se nemusí nad ničím přemýšlet. Jinak se mi líbí jak je série rozdělena po měsících, jsem zvědavá co přinesou další díly...

23.07.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nevím, co si mám o knížce myslet. Strašně jsem se na ni těšila, poté se s chutí do ní začetla...A uprostřed mě začala nějak nudit, přešlo to určitého 'stereotypu' až mě to nudilo. Na chvilku jsem ji odložila a když jsem se k ní vrátila, tak se to zlepšilo. Třetí část byla dost překvapující, ale něco mi tam chybělo, což se mi většinou u thrillerů moc nestává, nějaký ten velký zvrat...
Jinak se mi moc líbilo pojetí 'motýlů' a postava Desmonda.
Nedokážu si představit o čem může být druhý díl.

28.09.2018 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Na knížku jsem se hodně těšila, ale trochu mě zklamala. Konec to vylepšil (zvraty, apod...)

20.07.2018 4 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

4,5★/5★
Knížka je ideální na léto. Taková letní oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet. Láska hrdinů je zde předvídatelná, ale jiné scény, (děj) ne. Tím mě knížka mile překvapila a změnila u mě i hodnocení. Dalším milým překvapením jsou krátké kapitoly, což je poměrně osvěžující.

10.07.2018 4 z 5